دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

نقد ادبی    (۱۸۰ کالا موجود است.)

 • ساحت های مطالعاتی ادبیات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس (پیشنهاد برای پژوهش و مطالعه)
  موجود نیست
 • نمایش های ایرانی : جنگ و دفاع مقدس (جلد ۶)
  ۷۷,۰۰۰ ريال
 • کتاب طنز  (جلد ۴)
  ۱۹,۰۰۰ ريال
 • فرهنگ فارسی عمید

  فرهنگ فارسی عمید

  گزیده: فرهنگ عمید واژه نامه ای دوجلدی است، شامل واژه های فارسی و لغات عربی و اروپایی و ترکی به کار رفته در زبان فارسی و اصطلاحات ادبی و علمی که به دست حسن عمید نوشته شده است. این واژه نامه نخستین بار در سال ۱۳۴۲ هجری خورشیدی با سرمایهٔ کتابخانه ابن سینا چاپ شد. حسن عمید در سال ۱۳۳۳ واژه نامه ای را به نام فرهنگ نو به چاپ رساند، ولی کامل ترین فرهنگ او که فرهنگ عمید نام دارد در سال ۱۳۴۲ به چاپ رسید. فرهنگ عمید چندین بار با شمارگان بالا به چاپ رسیده است و فرهنگی کمابیش کامل و محبوب است و بنا به نظر برخی کارشناسان، ایراد گفتنی در آن یافت نمی شود. از ویژگی های این واژه نامه می توان موردهای زیر را نام برد: آمدن نشانه های آوایی واژگان (برای تلفظ درست واژگان) در میان کمانک برابر هر واژه؛ زبانی که واژگان از آن آمده است و واژهٔ اروپایی وارد شده به زبان نیزبه همان زبان آورده شده؛ گونهٔ واژگان براساس دستور زبان اول فرهنگ بیان شده است؛ آوا نگاری واژگان عربی بر اساس تلفظ اصلی واژه آورده شده و معنی واژگان به صورت روشن و به زبان ساده نگاشته شده؛ در این فرهنگ تصویرهایی برای برخی از واژگان گنجانده شده است؛ این فرهنگ تنها دربرگیرندهٔ شمار فراوانی از واژگانی است که در زبان فارسی به کار رفته اند و نام مکان ها و شهرها و نویسندگان، و هنرمندان در آن نوشته نشده است.

  ۴۲۰,۰۰۰ ريال
 • استاد و درس ادبیات /هنر/نقد

  استاد و درس ادبیات /هنر/نقد

  «... ما در این مختصر از خاستگاه هنر، از آغاز و جریان آن تا امروز و تنوع و شکل های گوناگون آن تحلیل هایی می آوریم و این تحلیل ها را ارزیابی می کنیم و قانون های حاکم بر این جریان را مشخص می سازیم.آنگاه از جریان نقد هنر گفت و گویی می آوریم؛ نقدی که همراه با خوشایندها و ناخوشایندها شروع نشده، تا آن جا که با معیارهای خویش، مخاطب و ادیب و کلمات را به تحلیل کشیده و رشد شخصیت و جریان روانی هنرمند و یا طبقه هنرمند و جریان اجتماعی او را و هماهنگی و ناهماهنگی ها را به عنوان معیار برای نقد آثار هنری به دست آورده است.آنگاه به قانون های مفسر این جریان و این نقد می پردازیم.و در آخر سر به تحلیل کوتاهی از همان مفاهیم اساسی هنر روی می آوریم تا شاید آن چه را در این کتاب ها و در این درس های متداول حوزه نیامده جبران کرده باشیم و یا راهی را برای این جبران نشان داده باشیم.»

  ۲۵,۰۰۰ ريال
 • فرهنگ فارسی معین
  موجود نیست
 • نقد آثار داستانی صادق هدایت (دوره دو جلدی)

  نقد آثار داستانی صادق هدایت (دوره دو جلدی)

  کتاب دو جلدی «نقد آثار داستانی صادق هدایت» که جمعا بالغ بر ۶۰۰ صفحه است، نقد و بررسی تفصیلی کلیه داستان های کوتاه - اعم از ترجمه و تالیف - و نوشته های پراکنده صادق هدایت را دربر می گیرد. این نقدها، جمعی است؛ و ابتدا به صورت شفاهی، در حلقه نقد گروه ادبیات اندیشه پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی صورت گرفته، و سپس مکتوب شده است. اعضای شرکت کننده در این جلسات - به تناوب - عبارت هستند از محمد رضا سرشار، دکتر محسن پرویز، شهریار زرشناس، محسن مومنی شریف و ... سرشار، علاوه بر حضور در این حلقه ها به عنوان منتقد، ویراستاری و تنظیم این مجموعه ها را نیز انجام داده؛ و کتاب های مذکور، به همت او به دست چاپ سپرده شده است.

  ۱۵۰,۰۰۰ ريال
 • درباره ادبیات داستانی، دفتر ۲: انواع نقد ادبی
  ۳۰,۰۰۰ ريال
 • فنون نگارش طنز در ادبیات نمایشی
  ۵۶,۰۰۰ ريال