دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

نقد ادبی    (۱۸۰ کالا موجود است.)

 • سه شاعر

  سه شاعر

  گفت و گو درباره ی شعر و شاعری سه تن از ارکان ادب فارسی، حافظ، سعدی، نظامی گنجوی؛ موضوع اصلی کتاب تحقیقی و ادبی پیرامون افکار سه شاعر مذکور می باشد. علامه جعفری ضمن تصدیق مراتب بالای شعری ادبا و شعرای نامبرده، در موارد فراوانی نیز به توضیح دیدگاه های حکمی و کلامی آنها پرداخته و مسایلی را به نقد می کشد. در این کتاب، نظامی گنجوی به حسب این که یکی از شعرای استوار تاریخ ادب فارسی محسوب می شود، مورد توجه علامه جعفری قرار گرفته و اشعار وی توسط ایشان مورد شرح و بسط قرار گرفته است. حکمت، عرفان و اخلاق در شعر نظامی گنجوی، موضوعی است با رویکرد اخلاقی - اعتقادی که سعی در بازشناسی ابعاد انسانی اشعار نظامی در منظومه های زنده ی هفت پیکر و ... دارد، لذا آن چنان که واضح است، نگاه نظامی گنجوی را نگاهی معتدل و واقع گرایانه تلقی می کند.

  ۹۵,۰۰۰ ريال
 • سنت و نوآوری در شعر معاصر

  سنت و نوآوری در شعر معاصر

  نگارنده در این دفتر با نگاهی فراتر از سنت گرایی و مدرنیسم، سنت و نوآوری و چگونگی پیوند پویای آن ها را به عنوان مهم ترین مسئله هنر و ادبیات در جوامعی که دوره گذار را پشت سر می گذارند، در می نگرد. نویسنده پس از تحلیل و تفکیک تعاریف سنت و نوآوری، معانی گوناگون دینی و ادبی آن دو را به روشنی باز می نماید تا در پرتو آن، معنی، نقش و کارکردهای دو عنصر سنت و نوآوری را در هر اثر هنری و نیز در روند کلی تاریخ هنر و ادب آشکار سازد. در این مسیر به بررسی فلسفه تاریخ، تحول و تکامل هنر و ادبیات، جامعه شناسی، روان شناسی و مردم شناسی سنت و نوآوری در ایران و نیز مفاهیم کلی و بنیادین مانند: شکل، محتوا، سبک و نسبت آن ها با موضوع مورد نظر می پردازد. سپس سیر نقد ادبی در ایران، دگردیسی قالب ها و قواعد شعر فارسی (از آغاز تا امروز)، نوآوری سبک هندی و سنت گرایی دوره بازگشت، زمینه های اجتماعی و فرهنگی و نقد و نظر در شعر و شاعران عهد مشروطیت، ادبیات انقلابی و انقلاب ادبی، ویژگی های دوره گذار تا دوره جدید در آغاز قرن حاضر و زمینه های پدید آمدن شعر معاصر از فصل شکفتگی تا آستانه پختگی و چگونگی شعر نو یا آزاد و نیمایی را بررسی می کند.

  ۸۵,۰۰۰ ريال
 • جریان شناسی شعر انقلاب اسلامی
  ۳۵,۰۰۰ ريال
 • نگاهی به خویش

  نگاهی به خویش

  دغدغه گردآورندگان و مترجمان این اثر آن بوده است که ادبیات جهان سوم و بالاخص ادبیات عرب هم در میان مترجمان جلوه ای و جذابیتی پیدا کنند و در برابر ترجمه های روزافزون از ادبیات غرب و فرهنگ دوردست، خودی نشان بدهند، زیرا خویشاوندی ادبیات معاصر فارسی و عربی بسی بیشتر است. "نگاهی به خویش"، در واقع نگاهی به خویشان همسایه ماست که نگاه به خویشتن ما نیز می تواند باشد. خواننده علاقه مند در این دفتر می تواند تصویر بالنسبه واضحی از سیمای ادبیات معاصر اعراب را در ذهن تصویر کند و وجوه افتراق یا اشتراک ادبیات میهنمان را با یکی از هم جوارترین فرهنگ ها دریابد. ادونیس، سعدی یوسف، نجیب محفوظ، عبدالرحمن منیف و دوازده تن دیگر از ادیبان و شاعران عرب درباره ادبیات معاصر عرب سخن گفته اند.

  ۱۴,۰۰۰ ريال
 • زیر و بم داستان، تجربه های نویسندگان ایران و جهان (پک ۳ جلدی)
  ۵۴۰,۰۰۰ ريال
 • شعر و آینه: تئوری شعر و مکاتب شعری
  ۳۵,۰۰۰ ريال
 • شهود و شیدایی

  شهود و شیدایی

  کتاب حاضر، تاملی است در باب فلسفه ی هنر، نسبت هنر با دین، عرفان و اخلاق که در مناسبت هایی در جمع اصحاب نظر و ارباب هنر ارائه گردیده و اکنون یک جا به همراه نوشتاری که در شرح جهان شناسی شهودی حضرت امام (قدس سره) نگاشته شده عرضه می گردد. این کتاب، از ۶ فصل تشکیل شده است. فصل اول یادداشت مولف می باشد. در فصل دوم با عنوان «نسبت دین با هنر»، نویسنده به «تعریف دین و هنر»، «انواع هنر»، «نسبت دین با هنر»، «منشا ماورایی دین و هنر»، «دو آفت حرفه ای هنرمند» و غیره می پردازد. فصل سوم که «نمادگان و رمزگرایی» نامیده شده، به بررسی «دین، هنر و رمز»، «نهاد، نماد، نمود»، «تقسیم نمادگان»، «عرفان و نمادگرایی»، «پیشینه ی رمز گروی»، «علل نمادگرایی» و غیره می پردازد. مولف در فصل چهارم که «خوی حرفه ای هنرمند» نام دارد، به بیان «متون دینی و خوی صنفی»، «انصاف آفات صنوف»، «آفت تصنف» و «رذایل حرفه ای» می پردازد. در فصل پنجم با عنوان «قرآن و هنر نمایش»، به بیان «مناسبات کهن هنر و انسان»، «استطاعت هنر» و «عناصر قصه در احسن القصص» پرداخته می شود. در نهایت، فصل آخر که «شهود و شیدایی» نام گرفته، عناوین «شقشقه ی انسان تبعیدی»، «حجاب علم»، «هستی شناسی عاشقانه»، «آفتاب آمد دلیل آفتاب» و غیره بررسی گشته اند.

  ۲,۵۰۰ ريال
 • ماه در آب
  ۲۵,۰۰۰ ريال
 • کتاب طنز  (جلد ۳)
  ۲۹,۰۰۰ ريال