دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

تازه‌های الکترونیک

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

تاریخ    (۴۰۰ کالا موجود است.)

 • تاریخ تحلیلی اسلام از آغاز تا واقعه طف

  تاریخ تحلیلی اسلام از آغاز تا واقعه طف

  این کتاب شامل سه بخش اصلی با عنوان‌های «بررسی اوضاع جغرافیایی و مردمی جزیره‌العرب پیش از اسلام تا بعثت»، «بعثت رسول اکرم(ص)، از بعثت تا رحلت» و «رحلت رسول خدا(ص) و حوادث دوران خلفا تا شهادت امام حسین(ع)» است. بخش اول کتاب با سه فصل از جمله «جزیره‌العرب از نظر اقلیمی، مردمی و مذهبی پیش از بعثت» به بررسی اوضاع شبه جزیره عربستان در زمان حیات پیامبر اسلام(ص) پرداخته، سرگذشت ایشان را از تولد تا آغاز بعثت بررسی و روایت می‌کند. بخش دوم کتاب «تاریخ تحلیلی اسلام، از آغاز تا واقعه طف» به روایت تاریخ بعثت رسول خدا(ص) اختصاص دارد، این بخش شامل وقایع تاریخی این دوران، از هجرت رسول‌الله به یثرب تا فتح خیبر است و در نهایت، به ماجرای وفات پیامبر اسلام(ص) می‌پردازد. در بخش سوم کتاب «تاریخ تحلیلی اسلام، از آغاز تا واقعه طف» اوضاع مسلمانان بعد از وفات پیامبر(ص) روایت شده است. این بخش همچنین به روایت اوضاع و وقایع مربوط به مساله خلافت پس از پیامبر اسلام(ص) اختصاص دارد و آنچه را در دوران خلافت سه خلیفه بعد از ایشان بر مسلمانان گذشت، تا زمان خلافت حضرت علی(ع) را روایت می‌کند. این بخش، تاریخ خلافت امام حسن(ع) و امام حسین(ع) را نیز در بر دارد و در نهایت به واقعه عاشورا ختم می‌شود.

  ۳۵,۰۰۰ ريال
 • درآمدی بر تاریخ اسلام (مجموعه مقالات)

  درآمدی بر تاریخ اسلام (مجموعه مقالات)

  روح علمى و هویت فرهنگى اسلام در آغازین سا لهاى بعثت، به آسانى فرهنگ، آداب و رسوم جاهلیت را به حاشیه راند و با سرعت چش مگیرى جامعه اسلامى را بنیان و محیط مساعدى براى خیزش علمى و تحولات عظیم همه جانبه فراهم آورد؛ به طورى که توانست تمد نهاى انسانى را جذب و زمینه بارورى ابعاد مثبت آنها را فراهم آورد. در حوزه اندیشه ورز ىهاى اسلامى، دستمایهسازنده و غنى اسلام که ریشه در سرچشم ههاى زلال وحى داشت، ارز شهاى جدید و ملا ک هاى نوى را در بهر هگیرى از تجربیات تمدن هاى دیگر پى ریخت و با تاکید بر پیوند میان میرا ث هاى بشرى، زمینه آفرینش میراث عظیم علمى در ابعاد مختلف را فراهم آورد.

  ۱۵,۰۰۰ ريال
 • تشیع و روند گسترش آن در ایران

  تشیع و روند گسترش آن در ایران

  نگارنده در بخش اول، اصول و اعتقادات شیعه از جمله عصمت و علم امام و مسئله غیبت را بررسی می کند و در بخش دوم علل سیاسی و اجتماعی نفوذ تشیع در ایران را بیان می نماید. در بخش سوم به نقش ائمه (ع) و در بخش چهارم به نقش صحابه و یاران و مراکز علمی تشیع در ترویج تشیع اشاره می شود. بخش پنجم کتاب به دولت های شیعی از جمله طبرستان، آل بویه و صفویه اختصاص دارد.

  ۶,۵۰۰ ريال
 • ریزش خواص در حکومت علوی

  ریزش خواص در حکومت علوی

  در این کتاب که درصدد شناسایی خواص و بررسی سهم آنان در تضعیف حکومت امام علی (ع) است ابتدا چهره های خوش سابقه و متنفذ حکومت علوی که روزگاری را در خدمت به حق و حقیقت سپری کرده اند معرفی و لغزشگاه ها و عوامل ریزششان بررسی می شود تا از این رهگذر هم خواص اهل لغزش شناسایی شده و هم علت لغزششان تحلیل گردد، هم نقش لغزش خواص در تضعیف حکومت آن حضرت تبیین گردد؛ لکن قبل از معرفی چهره های مذکور، نخست به حول و قوه الهی مباحثی چون طبایع، فرآیند رویش خواص و ویژگی های آنان و سهم خواص در تضعیف حکومت آن حضرت بطور اجمال بررسی می گردد.

  ۴۰,۰۰۰ ريال
 • تاریخ اسلام از منظر قرآن
  ۱۳۰,۰۰۰ ريال
 • پس از غروب (با اصلاحات جدید)

  پس از غروب (با اصلاحات جدید)

  این اثر بررسی شخصیت و احوال ابوبکر و عمر و عثمان و تحلیل حوادث دوران آنها و عملکردشان در مقابل این حوادث و موضع‏ گیری‏های «امام علی» (ع) در برابر آنان می‏باشد. نویسنده ضمن تبیین اوضاع سیاسی و اجتماعی اسلام پس از رحلت پیامبر (ص)، به تشکیل شورای «سقیفه» برای انتخاب خلیفه و پیامدهای آن اشاره می‏کند و مسئله جانشینی علی (ع) و اختلاف امت اسلامی را در این زمینه مورد بررسی قرار می‏دهد. وی در این راستا به تجزیه و تحلیل واقعه «غدیر» و انگیزه‏های انحراف افکار عمومی از مسئله «امامت» علی (ع) می‏پردازد. نویسنده علت صبر امام علی (ع) در قبال مسئله «خلافت» خلفا را هراس از تفرقه، در امان ماندن از حسد، غلبه افکار جاهلی و نداشتن یاور می‏داند. وی ضمن شناسایی شخصیت و افکار «ابوبکر» و «عمر» و «عثمان» و بررسی اعمال خلاف اسلام آنها، موضع‏گیری سیاسی علی (ع) را در مقابل آنان تبیین می‏نماید.

  ۱۲۰,۰۰۰ ريال
 • نیمه پنهان آمریکا(مروری کوتاه بر بنیان های نظری و ارکان تمدنی آمریکا)

  نیمه پنهان آمریکا(مروری کوتاه بر بنیان های نظری و ارکان تمدنی آمریکا)

  کتاب حاضر که در کمال اختصار نگاشته شده است به بررسی تاریخ اجتماعی – اقتصادی امریکا می پردازد. نویسنده در این کتاب سعی دارد پرده از ظاهر زیبا و جذاب امریکا برداشته و خواننده را با باطن این دولت که سرشار از ستمکاریها و زدوبندهای کانونهای ثروت و قدرت، خشونت سرمایه داران و انحصارهای امپریالیستی و توطئه گری سازمانهای پیجیده و مخفی کاریهایی همچون سازمانهای فراماسونری است، آشنا سازد در این کتاب به مباحثی همچون : تاریخچه شکل گیری امریکا، حقایق پنهان جنگ جهانی دوم، امپراتوری رسانه ها و ... پرداخته شده است سبک کتاب ، تاریخی و تحلیلی است.

  ۳۰,۰۰۰ ريال
 • امام رضا علیه السلام و ایران

  امام رضا علیه السلام و ایران

  این کتاب پنج فصل اصلی و یک نتیجه‏ گیری پایانی دارد. فصل اول با عنوان «ایران در دوره نخستین خلافت عباسی» به چگونگی اداره ولایات ایران، وضعیت برمکیان در دستگاه خلافت، حدود سرزمین خلافت شرقی مامون و وضعیت والیان مناطق مختلف می‌پردازد. فصل دوم با عنوان «اوضاع خراسان در آستانه ورود امام رضا (ع) به ایران»، به دو موضوع اهمیت خراسان، مشکلات دوره هارون عباسی تا به قدرت رسیدن مامون و عواملی که باعث برتری امین نسبت به مامون در جریان ولایت عهدی شده، پرداخته است. فصل سوم با عنوان «خلافت مامون و قیام‌های علویان» به علل روی‌گردانی خراسانی‌ها از مامون و قیامهای علویان و اقدامات مامون برای رهایی از مشکلات پرداخته است. فصل چهارم با عنوان «ولایت عهدی امام رضا (ع) برای پذیرش»، نتایج پذیرش ولایتعهدی، مناظرات امام با پیروان مثبت این سفر پرداخته است. فصل پنجم، با عنوان «سیره تربیتی، اخلاقی و عملی امام رضا (ع)» به گوشه‌ای از ویژگیهای رفتاری و عبادی ایشان پرداخته است. دعا، ایمان و دینداری، کمال خرد و اوصاف دوستداران ولایت از دیگر مباحث این کتاب است.

  ۵۸,۰۰۰ ريال
 • نقش کوفه در گسترش تشیع تا قرن چهارم هجری
  ۱۰۵,۰۰۰ ريال