دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

فلسفه    (۲۳۲ کالا موجود است.)

 • آشنایی با فیلسوفان مسلمان: خواجه نصیرالدین طوسی

  آشنایی با فیلسوفان مسلمان: خواجه نصیرالدین طوسی

  ماندگاری یک تمدن، وامدار گنجینه های پربهایی است که در تاریخ تکامل خود ذخیره کرده، قله های این تمدن با نام انسان هایی می درخشد که با دانایی زیسته اند. و در این میان حافظه تمدن ایران اسلامی نام کسانی را به یاد دارد که دانش های زمانه خود را به دوش می کشیده اند: دانشمند بزرگی چون خواجه نصیرالدین طوسی؛ مردی سرشار از دانایی و خوبی؛ مردی شگفت ساز، با اندیشه های بزرگ و دستان پرتوان. او که همچنان چراغ دانش و فضیلت به دست، بر سر راه تکامل، و پیشرفت نشسته، راه می نمایاند و تا انتهای تمدن همراهی می کند. کتاب آشنایی با فیلسوفان مسلمان می کوشد تا گوشه ای از افکار بلند او را با عنایت به شرایط زمانه ای که در آن می زیسته به نسل نو نشان دهد.

  ۳۰,۰۰۰ ريال
 • فطرت و خرد(سیری در زندگی و افکار علامه طباطبایی)
  ۲۰,۰۰۰ ريال
 • آواز عقل سرخ(مروری بر اندیشه های شیخ اشراق)

  آواز عقل سرخ(مروری بر اندیشه های شیخ اشراق)

  گزیده: در میان اهل سنت و شیعه، پاره ای خام فکران با تمسک به برخی روایت های ضعیف، اندیشه های سخیف «تحریف در قرآن» را مطرح کرده و ظلمی آشکار به ساحت قرآن، روا داشته اند. این کتاب، با بررسی و پژوهشی دقیق و عالمانه، به رد دلایل قائلان به تحریف قرآن پرداخته و پرده از روی حقیقت «تحریف ناپذیری قرآن» برداشته است.

  ۲۵,۰۰۰ ريال
 • ما و تاریخ فلسفه اسلامی

  ما و تاریخ فلسفه اسلامی

  این کتاب به منزله یک جزوه درسی ازکل تاریخ فلسفه اسلامی است به قلم مختصر و مفید دکتر داوری اردکانی. داوری تاکنون در لابلای مباحث فسفی خود شرحی از آراء بزرگان را بازگویی می کرد ولی با چاپ این کتاب صاحب یک دائره المعارف از استاد فلسفه ایران شده ایم که مرجع پرسشهای ما درباره افکار فلاسفه گذشته (از کندی و فارابی تا علامه طباطبایی و شهید مطهری) است. کتابی که عنوانش ما و تاریخ فلسفه اسلامی است، می توانست تاریخ فلسفه نباشد، بلکه متضمن بیان نسبتی باشد که ما با فلسفه اسلامی و تاریخ آن داریم. در تدوین این تاریخ دو نکته مهم مدنظر بوده است: نخست، توجه و اشاره به وجهه نظر تجددمآبانه، در خصوص گذشته و به ویژه درباره فلسفه گذشتگان است. در این مورد به جای این که مولف درباره درستی و نادرستی نظر اینان حکم کند، اندیشیده است که آ ن ها چگونه و تا چه اندازه توانسته اند و می توانند به فهم و درک گذشته و آرای گذشتگان پی ببرند. نکته دوم، تامل در جهت سیر فلسفه اسلامی و مقام این فلسفه در قیاس با فلسفه یونانی و فلسفه جدید است. در این کتاب خطی رسم شده است که پیوند میان فلسفه ­ها از فارابی تا عصر حاضر را نشان می دهد. این خط، خط وحدت و جمع میان دین و فلسفه و محور دوران آتش بس در جنگ دائم میان فلسفه و سیاست، در عین حفظ آتش زیر خاکستر است. کتاب ما و تاریخ فلسفه اسلامی در سه بخش سامان یافته است: قوام و تاسیس فلسفه اسلامی، گزارش مختصر تاریخ فلسفه اسلامی و وضع فلسفه در ایران و مقام فلسفه اسلامی.

  ۸۲,۰۰۰ ريال
 • سه حکیم مسلمان

  سه حکیم مسلمان

  مولف درباره این کتاب می گوید: مطالب این کتاب مبتنی بر سه سخنرانی است که در زمستان سال ۱۳۴۰ در مرکز تحقیقات ادیان جهانی دانشگاه هاروارد ایراد شد وسپس توسط انتشارات آن دانشگاه به عنوان اولین کتاب در سلسله نوینی به نام مطالعات هاروارد درباره ادیان جهانی انتشار یافت. از آن جا که این سخنرانی ها و کتابی که به زبان انگلیسی مبتنی بر آن ها تالیف شد در درجه اول برای مردم مغرب زمین در نظر گرفته است طبعا بیشتر اشارات و مقایسه ها و تطبیق هایی که انجام گرفته است مطابق مشارب و مذاهب فکری مغرب زمین و فصول تاریخ فکری آن دیار است. نیز در حواشی بیشتر به کتب و مقالات به زبان های اروپایی استناد شده است. در این کتاب کوشش شده است تا تحت لوای افکار و عقاید سه تن از برجسته ترین حکمای اسلام یعنی ابن سینا و سهروردی و ابن عربی ضمنا مکتب های بزرگ مشائی و اشراقی و عرفان نظری نیز تا حدی روشن شود و پیکر علوم عقلی و معارف اسلامی به طور کلی تا آن جا که در این مختصر گنجد اشکار گردد. چون برای برخی از فارسی زبانان مخصوصا آنان که فقط با تحصیلات جدید آشنایی دارند منابع مربوط به معرف وعلوم اسلامی ایرانی چنان که در خور استفاده آن ها باشد کم است نظر بر این شد که شاید ترجمه این کتاب به زبان فارسی بی فایده نباشد. لذا موسسه فرانکلین به ترجمه آن مبادرت ورزید لکن در متن و حواشی جز در یکی دو مورد تغییری داده نشد و مراجع فارسی و عربی که ممکن است مورد استفاده این گروه از خوانندگان قرار گیرد بر آنچه در اصل موجود بود افزوده نگردید.

  ۷۰,۰۰۰ ريال
 • اصول حکومت آتن ارسطو
  ۳۰,۰۰۰ ريال
 • معرفت النفس و الحشر(ترجمه جلد ۸و۹ اسفار ملاصدرا)
  موجود نیست