دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

فلسفه    (۲۳۲ کالا موجود است.)

 • اندیشه ورزان ملا صدرا (جلد ۵)
  ۱۰,۰۰۰ ريال
 • اندیشه ورزان علامه جعفری (جلد ۶)

  اندیشه ورزان علامه جعفری (جلد ۶)

  محمدرضا آریان­فر چه در مقام نویسنده و چه در مقام نمایشنامه­ نویس، از یک ویژگی بارز در نگارش متن­ هایش بهره می­ برد که آن چیزی جز به تصویر کشیدن روایت­ های عاشقانه نیست. او سعی دارد در متن­ های خود به انحاء و شیوه­ های گوناگون تصاویری از پیوند و دوستی و عشق را به تصویر بکشد؛ خواه این در خلال روایتی از یک داستان تاریخی و با ادبیات و بیان تاریخی باشد و خواه در روایت داستانی امروزین و با استفاده از ساختار زیستی در جامعه شهری و انسان گذشته از تاریخ. مجموعه نمایشنامه «مکث روی ریشتر هفتم» نیز بر پایه همین تفکر و نگاه، شامل تازه­ ترین نمایشنامه ­هایی است که آرایان­فر پس از انتشار آخرین رمان خود با عنوان بانوی مه آنها را منتشر کرده است. در نمایشنامه نخست از این مجموعه با عنوان «ابریشم و آتش» آریان­فر به بهره­ گیری از زبانی باستانی و دستمایه­ های داستانی و ساختارهای روایتی کهن، روایتی عاشقانه را در بستر داستانی کهن روایت می­ کند که حتی خوانش آن نیز به دور از فضاسازی نمایشی لذت­بخش است. آریان­فر در نمایشنامه دوم با عنوان «گاهی یادم می ­رود که عاشقم» نیز در اقدامی قابل توجه داستانی عاشقانه از سرزمین هندوها را روایت می­ کند. این نمایشنامه به زیبایی در متن روایت عاشقانه خود، رنگ و بو و نور سرزمین جادویی هندوستان و آداب و رسوم ویژه شرقی رایج در رفتارهای مردم آن را به تصویر کشیده است. نکته جالب توجه در این متن سادگی و روانی رایج در روایت آن است که بدون هیچ استعاره و ایهامی به صورتی سرراست و مستقیم رای خود را با مخاطبش در میان می­گذارد. نکته قابل توجه در این متن اما رعایت شیوه­های بیانی انحصاری هندوها در ساختاربندی جملات آن است. به عبارت ساده­تر آریان­فر ساختار و پیش­ساخته­های ذهنی مخاطبانش در مورد ادبیات و نوع نگاه هندوها را در این متن بر هم نریخته، بلکه با استفاده از همان به استقبال مخاطبش می­رود. در نمایشنامه سوم با عنوان «کمان ارغوانی» نیز آریان­فر با چرخشی تاریخی بخش دیگری از ساختار کهن ایران را – زمان حضور و سلطه مغولان بر ایران – دستمایه روایت داستانی خود قرار می­ دهد؛ روایتی که با ساختار صحنه تعریف شده برایش حتی در یک خوانش ساده نیز مخاطب را با خود به عمق تاریخ رهسپار می ­کند و البته با داستانی که بن مایه ­های عرفانی و فلسفی ­اش نیز به چشم مخاطب می­ آید. نمایشنامه «مکث روی ریشتر هفتم» اما داستانی است امروزی که در آن آریان­فر با استفاده از ساختار زبان و با نگاهی به یک ماجرای تاریخی در بستر دفاع مقدس، داستانی عاشقانه و البته توام با تعلیق روایت می­ کند. نمایشنامه «و دریا چشم کدام موج را خیس می­ کند» در این مجموعه نیز تلفیقی از بیان و موقعیت روایت فولکلور در این اثر و روایت داستانی است. آریان­فر در این روایت با استفاده از لهجه و بیان بومی منطقه جنوب ایران نیز نوعی دیگر از دلم شغولی­ های عاشقانه خود را در بستر انتظار و چشم انتظاری قهرمان داستانش از دریا که مظهر پاکی و تطهیر است به تصویر می­ کشد.

  ۱۵,۰۰۰ ريال
 • سرشت و سرنوشت

  سرشت و سرنوشت

  سرشت و سرنوشت، دو مفهوم فلسفی است که عمری به اندازه فلسفه و تاریخ آن دارد. از این دو حقیقت، همواره تلقی هایی مختلف و در مواردی شگفت ساز صورت گرفته است. در این کتاب، استاد دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی به پرسش در باب چند و چون این دو مقوله پاسخ می دهد و آنگاه سخن به وابسته های دامنه دار سرشت و سرنوشت می کشد: تفکر، حقیقت، تاریخ، قبض و بسط، عقل، عشق، ادبیات، دین و سرانجام: نام ها و یاد ها. در این کتاب بیش از هزار و پانصد سوال مطرح و به مباحثی پرداخته شده که تا پیش از این در کتاب های قبلی دکتر دینانی به آن ها پرداخته نشده بود و به همین دلیل این کتاب را می توان از نظر موضوعی، کتابی متفاوت و جدید به شمار آورد.

  ۱۲۰,۰۰۰ ريال
 • شرح منظومه
  ۹۵,۰۰۰ ريال
 • مقام فلسفه در دوره تاریخ ایران اسلامی
  ۹,۵۰۰ ريال
 • آشنایی با علوم اسلامی (کلام، فلسفه و عرفان)
  ۵۰,۰۰۰ ريال
 • محمد تقی جعفری
  ۷,۰۰۰ ريال
 • هستی در اندیشه فیلسوفان

  هستی در اندیشه فیلسوفان

  گزیده: کتاب حاضر تحلیل سیر مفهوم «وجود» و «هستی» در نزد بزرگترین فیلسوفان سنت غربی است. نویسنده معتقد است که وجود در تاریخ فلسفه به دست فراموشی سپرده شده و فیلسوفان همواره امری غیر از وجود را سرلوحه تحقیقات فلسفی خود قرار داده اند. در واقع نویسنده معتقد است که بزرگترین فیلسوفان سنت ما بعد الطبیعه غربی، از پارمنیدس و افلاطون و ارسطو گرفته تا دکارت و کانت و هگل اصحاب اصالت ماهیت بوده اند و حذف و طرد «وجود» از ما بعد الطبیعه منجر به ایجاد ما بعد الطبیعه هایی نامنطبق با نظام وجودی عالم شده و حتی اگزیستانسیالیسم معاصر با دعوی بازگشت به وجود از درک حقیقی وجود بازمانده و شبحی تهی را جانشین آن کرده است. در این میان تنها یک فیلسوف از این آزمون سرافراز بیرون آمده است و او کسی نیست جز ... تحلیل های ژوف و موشکافانه نویسنده از فیلسوفانی همچون افلاطون، ارسطو، ابن سینا، ابن رشد، آکویناس، کانت، هگل و کی یر کگارد به این کتاب عمقی درخور توجه داده است. نگاه یک فیلسوف غربی به نزاع اصالت وجود و ماهیت و تحلیل او از این مسئله که عمده مشکلات ما بعد الطبیعه های سنتی و فلسفه های معاصر را در تمایل آنها به اصالت ماهیت می داند، به راستی خواندنی و آموختنی است.

  ۸۰,۰۰۰ ريال
 • آفاق مرزبانی(گفتگو با علامه جعفری)
  ۲۲,۰۰۰ ريال