دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

پس از اسلام (افشاریه زندیه صفویه قاجار)    (۰ کالا موجود است.)

 • ذبیح روح الله (خاطراتی از زندگی شهید حاج اسماعیل رضایی)

  ذبیح روح الله (خاطراتی از زندگی شهید حاج اسماعیل رضایی)

  از خیابان پر رفت وآمد میدان شوش عبور کردم. پله های کهنه و قدیمی پاساژی را که در کنج میدان قرار داشت، یکی پس از دیگری بالا رفتم و به رستوران آیینه رسیدم. پیدا کردن علی اکبر رضایی کار خیلی سختی نبود، اما یقین داشتم که شنیدن حر فهایش کار ساد های نیست. چهره ی خسته و رنجور علی اکبر رضایی حاکی از تحمل سخت یهایی بود که به او تحمیل شده بود. برای او صحبت کردن دربار هی زندگی شهیدی که پنجاه سال قبل به جوخه ی اعدام طاغوت سپرده شده بود، کار ساده ای نبود. شنیده بودم علی اکبر هنگام تیرباران پدرش پنج سال بیشتر نداشته. احساس می کردم اگر سر این زخم کهنه و قدیمی باز شود، به راحتی مرهمی برای آن پیدا نخواهد شد. اما در اولین برخورد احساس غلطم را فراموش کردم. آقا علی اکبر با رویی باز و گشاده با من برخورد کرد و همچنان که دستان مرا به گرمی می فشرد، مرا به سمت یک میز دو نفره در گوش های از رستوران هدایت کرد. حتی برای لحظه ای لبخند از لبان آقا علی اکبر جدا نمی شد. خودم را معرفی کردم و از کاری که م یخواستم انجام دهم، برایش توضیحات مختصری دادم. بعد آگاهی از نیتم، با آرامش منحصر به فردی اجازه ی گفتگو داد.

  موجود نیست
 • فولکلور و تاریخ کرد

  فولکلور و تاریخ کرد

  معرفی کوتاه: مروری اجمالی بر تاریخ زندگانی اقوام کرد در ایران و آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم مخصوص آنان است. در این نوشتار ابتدا تعریفی از مفهوم لغوی و اصطلاحی واژه "کرد" ارایه شده و پس از آن تحقیقی تاریخی در مورد تاریخ ملت کرد و جغرافیای پراکندگی آنان در ایران و برخی از کشورهای غربی آن صورت گرفته است. نویسنده در همین راستا به توصیف فرهنگ عامه قوم کرد، زبان‌شناسی و ادبیات آنان، آثار قدیمی و باستانی منتسب به آنان، جغرافیای مربوط به این قوم، پیشینه تاریخی مربوط به آنان، اقتصاد روستایی آنان، آداب و رسوم آنان در زمینه ازدواج و سایر مسایل اجتماعی، جشن‌ها و اعیاد آنان، اعتقادات دینی و مذهبی ایشان، تفریحات و بازی‌های محلی آنان، ترانه‌های کردی، افسانه‌ها و اساطیر مربوط به آنان، معرفی زیارت‌گاه‌ها و اماکن مقدس آن‌ها و برخی دیگر از اطلاعات مربوط به این قوم پرداخته است.

  موجود نیست
 • با طلا باید نوشت (منتخب نهج البلاغه)

  با طلا باید نوشت (منتخب نهج البلاغه)

  معرفی کوتاه: منتخبی از خطبه‌ها و عهدنامه‌های نهج‌البلاغه به عربی با ترجمه‌ی فارسی همراه با بیان نکاتی ارزشمند از آن همچون: تضمین موفقیت در دنیا و عقبی، تقویت عقیده و دوراندیشی، بررسی عوامل رویکرد دشمنان به اسلام و نقد و بررسی غربزدگی در مسلمانان مجموعه مطالب کتاب حاضر را تشکیل می‌دهد. علل پیدایش فتنه‌ها، درمان غفلت‌زدگی، دنیاگرایی، شناخت ضدارزش‌ها، ضرورت یاد مرگ، نشانه‌ی کمال عقل، ضرورت رازداری، قناعت و بی‌نیازی، پرهیز از زراندوزی و ... برخی موضوعات کتاب است.

  موجود نیست
 • تربیت قرآنی فرزندان و دانش آموزان

  تربیت قرآنی فرزندان و دانش آموزان

  لالایی مادر مادری داشت برای بچ هاش لالایی م یخواند که بچ هاش به او میگوید: مامان جون، میشه ساکت بشی تا من بخوابم! نتیجه: بعضی از رو شهای تربیتی ما، منجر به نابودی فرزندان می شود. آموزش قرآن یعنی ده هزار بار زیارت خان هی خدا پیامبر اکرم؟ص؟ فرمود: «هر کس به فرزندش قرآن بیاموزد مانند این است که ده هزار بار خانه ی خدا را زیارت کند. ۱ » آموزش قرآن به فرزندان بهترین باقیات الصالحات است. امام صادق؟ع؟ فرمود: «خواندن قرآن از روی آن، عذاب پدر و مادر را سبک م یکند اگر چه آن ها کافر باشند. ۲ » مه مترین پیش نیازهای یک تربیت قرآنی، نان حلال است. از مه مترین پیش نیازها برای یک تربیت صحیح می توان به نان حال، پرهیز از افراط و تفریط در تربیت، تربیت با رفتار و کردار، استمرار و پیگیری در تربیت، مطالعه پیوسته در مسایل اخلاقی و مشاوره با کارشناسان معتبر نام برد.

  موجود نیست