دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

تازه‌های الکترونیک

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

تاریخ پهلوی    (۰ کالا موجود است.)

 • اعترافات یک کتابخوان معمولی

  اعترافات یک کتابخوان معمولی

  معرفی کوتاه: امروزه، در نظر اهل فرهنگ و اندیشه، افول کتابخوانی یکی از ملموس ترین بحران های جامعۀ ماست. هر روز اخبار و آمار جدید و گاه مبالغهآمیزی دربارۀ بحران کتابخوانی و درصد رو به کاهش کتابخوانها میشنویم. گاهی قیمت کتاب عامل روی گرداندن از کتابخوانی معرفی میشود و گاهی محتوای نامناسب کتابها، ترجمه و تالیفهای بد و شیوع رسانههای دیجیتال. اما تامل دربارۀ برخی سوالها شاید نگاه ما را به خواندن و چالش اصلی آن تغییر دهد: آیا میتوانیم تفاوت بارزی میان خواندن و نخواندن قائل شویم؟ آیا نخواندن، همیشه و در هر حال، آسیب است؟ آیا مشکل بسیاری از خوانندگان بالقوه این نیست که نمیدانند چه کتابی بخوانند؟ آیا بهتر نیست، به جای راهنمایی مخاطبان با رویکردی هنجاری، اشتیاقی برای خواندن مطابق با نگرش شخصی در خوانندگان ایجاد کنیم؟ در مجموعۀ «خواندن »، به دنبال نشان دادن جنبه هایی از این مسائل هستیم که در بحثهای امروزی ما کمرنگ هستند. اعترافات یک کتابخوان معمولی روایتی صمیمی، طنزآمیز و موشکافانه از تجربیات زندگی با کتاب است. آنه فدیمن، یکی از نویسندگان و روزنامه نگاران معتبر معاصر، در این کتاب، یادداشتهایش دربارۀ کتابها را با زندگیاش پیوند داده است و تصویری دوستداشتنی از زندگی با کتاب و آدمهای کتابباز در ذهن خواننده ترسیم میکند.

  موجود نیست
 • شماره ۲۱۸

  شماره ۲۱۸

  معرفی کتاب: هنرمند همواره با یک پرسش روبه روست، که از او می پرسند: مقصود تو از خلق این اثر چیست و چه مفهومی را می خواهی منتقل کنی؟ عمدتا هنرمند خلاق به این پرسش نمی تواند پاسخی جامع و مانع بدهد. بدیهی است که مای مخاطب هم هنرمند پی نبریم « مقصود » هرگز به ی اثر را دریافت کنیم. از « معنا » اما دیرزمان یا حداقل از زمانی که سقراط افلاطون با هنرمندان به گفت وگو نشست و از آن ها خواست تا آثارشان را توضیح دهند نتیجه ى رضایت بخشی حاصل نشد. شاید از همین روى است که این دیدگاه پذیرفته شده می نماید که مولف و هنرمند اغلب حقیقتا « کانت » ؟ نمی داند منظورش چیست معتقد است که حتی افلاطون هم نمی دانست منظورش چیست! و مدعیاست که برخی از آثار افلاطون را از خود افلاطون هم بهتر می فهمد. اگر باور داشته باشیم که کلمات می توانند ۱ را که مایلیم « انگاره هایی » امور یا قلمداد کنیم، بازنمایی کنند، « واقعی »2« حضور » یا می توانند ما را به لحظه آن ها رجعت دهند، پس چگونه است که هنرمند نمی تواند منظورش را توضیح دهد؟

  موجود نیست
 • سام نامه

  سام نامه

  لبتاشو: منظومه سام‌نامه حماسه ای عاشقانه است که بر محور عشق سام، جهان‌پهلوان ایرانی، به پریدخت، دختر فغفور چین، شکل گرفته است. این اثر به خاطر آمیختگی با همای و همایون تاکنون به اشتباه به خواجوی کرمانی نسبت داده شده بود؛ اما مصحح در مقدمه ثابت کرده است که سام‌نامه از او نیست و احتمالا توسط چند نفر در فاصله زمانی قرن هشتم تا یازدهم سروده شده و سراینده یا سرایندگان این اثر خواسته بی متن یکدست و همگونی ندارد، اما بخش¬هایی از آن گنجینه¬ باارزشی از اطلاعات اساطیری، واژه های کهن و صنایع ادبی می باشد.

  موجود نیست
 • نزدیک (شماره ۱)

  نزدیک (شماره ۱)

  بررسی استفاده جناح‌های سیاسی از سلبریتی‌ها در شماره اول «نزدیک» «نزدیک» جدیدترین ماهنامه فرهنگی و هنری است که به حوزه‌های مختلف هنری از جمله سینما، تئاتر، موسیقی و ادبیات خواهد پرداخت. پرونده ویژه شماره نخست این ماهنامه به بررسی تمایل روزافزون جناح‌های سیاسی به جذب هرچه بیشتر سلبریتی‌ها و داشتن ویترینی رنگارنگ‌تر از ستاره‌ها اختصاص دارد و رضا کیانیان نیز در گفتگویی به ارائه تحلیلی از الگو شدن سلبریتی‌ها در حوزه‌های مختلف پرداخته است. پرونده بخش ادبیات این شماره به بهانه نزدیکی به ایام اربعین حسینی به بررسی روند تولید مقاتل جدید برای مخاطب عام پرداخته است و در گفتگو با یاسین حجازی نویسنده «کتاب آه» علل عدم جذابیت مقاتل قدیمی برای مخاطب عام و لزوم بازتولید مقاتل برای استفاده مخاطب جدید را بررسی کرده است. در بخش سینما نیز به دلیل برگزاری جشنواره فیلم کوتاه تهران در روزهای پایانی مهرماه، به این جشنواره و تاثیر آن بر جریان فیلم کوتاه ایران پرداخته شده است. همچنین پرونده‌ای برای آخرین مستند مایکل مور؛ «دیگه به کجا حمله کنیم؟» با رویکرد تحلیل نوع نگاه نقادانه او در شماره اول «نزدیک» منتشر شده است. «نزدیک» همچنین در بخش ورکشاپ خود به گفتگو با احمد شاکری نویسنده رمان «انجمن مخفی» و سردبیر فصلنامه قلم، و همچنین در بخش بازخوانی خود به گفتگو با فرهاد جعفری نویسنده رمان «کافه پیانو» پرداخته است.

  موجود نیست