دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

تاریخ ایران( اشخاص و گروه ها)    (۱۳۶ کالا موجود است.)

 • ظهور و سقوط خاندان تنگستانی

  ظهور و سقوط خاندان تنگستانی

  گزیده: در این کتاب کوشیده شده تا مباحث به دور از حماسه سرایی و قهرمان پروری و مبتنی بر روش تاریخ نگاری به صورت مستند و آکادمیک ارائه شود. در مسیر تالیف این پژوهش با سود بردن از کتاب ارزشمند "خاندان تنگستانی" تالیف علیمراد فراشبندی سعی شده با حفظ خط اصلی این کتاب خطاهای آن تصحیح و اسناد و تحلیلهای جدیدی هم برآن افزوده شود. به گفته نویسنده کتاب این کتاب حاصل دست کم نیم قرن مطالعه و پژوهش مورخانی همچون اسماعیل نوری زاده بوشهری، محمدحسین رکن زاده آدمیت و علی مراد فراشبندی است. این کتاب شامل دو بخش است. بخش اول در هفت فصل و مربوط به چگونگی ورود اعقاب خاندان تنگستانی از منطقه نجد عربستان به منطقه بارکی، شکل گیری جغرافیای تنگستانی، ظهور سر سلسله خاندان تنگستانی در عصر افشاریه و زندیه و منازعات قدرت در منطقه است. البته تاریخ خوانین سلسله خاندان تنگستانی از رئیس احمدشاه تا محمدخان تنگستانی و نیز مباحثی درباره باقرخان تنگستانی و فرزندان و نوادگان او هم در این بخش آماده است. در بخش دوم کتاب هم محمد باقرخان تنگستانی به عنوان اولین روزنامه نگار تنگسیر مورد توجه قرار گرفته و فعالیتهای ژورنالیستی و سیاسی او با نگاهی نو به کارنامه اش بررسی شده است.

  ۵۸,۰۰۰ ريال
 • شاه سلطان حسین صفوی

  شاه سلطان حسین صفوی

  تعبیر خواب به معنای کشف پیام و ترجمه ی یک خواب است. تعبیر خواب را بازتاب واقعیات نیز خوانده اند و برخی معتقدند که بر اساس آن می توان آینده را پیش بینی کرد. تعبیر خواب به صورت های مختلف انجام می گیرد. از انواع آن قرآنی و روایی و روانشناسی است. به نظر بعضی ها اگر خواب، رویای صادقه باشد، تعبیرش خودش است و نیازی به تعبیر نیست. لکن رویای صادقه مخصوص اولیای الهی و انبیاست و به ندرت شامل دیگران می شود. در عین حال خود شخص می فهمد و به قلبش القا می شود که خوابش رویای صادقه بوده و یا اینکه نیاز به تعبیر دارد. از ویژگی های کتاب حاضر می توان به موارد زیر اشاره کرد: تمامی واژگان و اصطلاحات قدیمی با ویرایش جدید به واژگان امروزی تبدیل و بر این اساس به ترتیب حروف الفبا دسته بندی شده است. از طریق ارجاعات لازم و ذکر شماره ی صفحه، خواننده به موضوعات جانبی و مشابه راهنمائی شده و به آسانی به تعبیر خواب مورد نظر دست می یابد.

  ۶,۰۰۰ ريال
 • نیمه پنهان فریاد ملت (روایت زندگی و مبارزات آیت الله کاشانی) (جلد ۴)
  ۶۵,۰۰۰ ريال
 • نشست تخصصی روحانیت و نهضت ملی شدن صنعت نفت
  ۱۰,۰۰۰ ريال
 • کودتای ۲۸ مرداد (چند روایت مستند)

  کودتای ۲۸ مرداد (چند روایت مستند)

  تاریخ معاصر ایران مشحون از رویدادها و حوادث متعددی است که برغم تفاوت های آشکار در شکل و ماهیت آنها، آگاهی بخش و تامل پذیر می باشند. این رخدادها که گاهی با ناکامی ها و شکست هایی روبرو بوده اند، در عین حال بسیار آموزنده و عبرت انگیز می باشند. حادثه کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲، در این رویکرد از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. شکل گیری و پیروزی نهضت ملی ایران که برآیند وحدت نیروهای فعال سیاسی جامعه در دو جریان ملی و مذهبی بود، منجر به ملی شده صنعت نفت در ایران و سپس تشکیل دولت ملی دکتر محمد مصدق شد. این کنش ملی و درخشان، متاسفانه با واکنش های تفرقه آمیز در درون نیروهای تشکیل دهنده آن روبرو گردید. از سوی دیگر دخالت آشکار بیگانگان در امور داخلی و توطئه های مداوم دربار، ضربات موثری بر پیکر دولت ناتوان و محافظه کار مصدق وارد آورد. کودتای ۲۸ مرداد سرآغاز تسلط همه جانبه و فراگیر ایالات متحده آمریکا بر سرنوشت کشور به مدت ۲۵ سال بود که تا پیروزی انقلاب اسلامی ایران ادامه داشت. مرکز اسناد انقلاب اسلامی در راستا اهداف خویش که عهده دار تبیین تاریخ، فرهنگ و ادبیات انقلاب اسلامی است، تلاش نموده است تا همواره این رخداد را به عنوان یک تجربه تاریخی، در قالب آثار گوناگون، بازخوانی نماید تا از این رهگذر، آگاهی و هوشیاری انقلابی جامعه بیشتر شود. مجموعه حاضر، کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ را در آیینه تصاویر برجا مانده از آن دوران، معرفی نموده است. البته به خاطر متفاوت شدن ابعاد قضیه، صرفا به ارائه عکس های واقعه بسنده نکرده، بلکه با ارائه تصویر برخی چهره ها و شخصیت های مرتبط با این جریان تاریخی، در گویا کردن هرچه بیشتر آن تلاش نموده است. عناوین فصول این کتاب: فصل اول: آیت الله کاشانی، دکتر مصدق و کابینه او فصل دوم: کودتای بیست و پنج مرداد فصل سوم: کودتای بیست و هشت مرداد فصل چهارم: دولت کودتا، اقدامات و سرانجام آن کودتای ۲۸مرداد۱۳۳۲/ رضا زریری / قیام سی تیر ۱۳۳۱/ آیت الله ابوالقاسم کاشانی/ محمد مصدق / تاریخ معاصر ایران / جنبش ملی شده صنعت نفت

  ۴۲,۰۰۰ ريال
 • مشروطه شرعی و مشروعه شرطی (تاریخ فقه سیاسی) (جلد ۱)
  ۱۰,۸۴۰ ريال
 • ماهنامه یادآور شماره ۶،۷،۸ (ویژه بازکاوی اندیشه و عمل گروه فرقان)
  ۷۰,۰۰۰ ريال
 • نام آوران دفتر اول
  ۸۰,۰۰۰ ريال
 • حزب رستاخیز اشتباه بزرگ  (جلد ۲)
  ۳۷,۰۰۰ ريال