دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

تازه‌های الکترونیک

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

مبانی نظری حکومت و انقلاب    (۳۳ کالا موجود است.)

 • مجموعه مقالات سومین همایش ملی نظریه مردم سالاری دینی  (جلد ۲)
  ۲۰۰,۰۰۰ ريال
 • مجموعه مقالات سومین همایش ملی نظریه مردم سالاری دینی  (جلد ۱)
  ۲۳۰,۰۰۰ ريال
 • عدالت از منظر مردم سالاری دینی و لیبرال
  موجود نیست
 • متن به حاشیه نرود

  متن به حاشیه نرود

  این اثر شامل دیدگاه های دکتر "عماد افروغ" دانشیار دانشگاه تربیت مدرس، دکتر "علی عسگری" عضو هیات مدیره موسسه فرهنگی تبیان، مهندس "عباس سلیمی نمین" مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران، دکتر "محمدرضا مرندی" عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی، دکتر "محمد شفیعی فر" عضو هیات علمی دانشگاه تهران و دکتر "ناصر جمال زاده" استادیار دانشگاه امام حسین(ع) درباره انقلاب اسلامی و ریشه های آن است. در کتاب "متن به حاشیه نرود" هویت و سیرت انقلاب سال ۵۷ و همچنین بررسی این مقوله از نظرگاه این استادان در قالب جملات کلیدی و کوتاه تدوین شده اند. در کنار این موضوع، نقش دانشگاه ها در تبیین هرچه بهتر انقلاب اسلامی و تمایز آن با دیگر انقلاب ها، شاخصه اصلی هویت انقلاب، ضرورت شناخت آن و همچنین عملکرد جمهوری اسلامی و نتایح انقلاب اسلامی نیز بررسی شده اند.

  ۴۰,۰۰۰ ريال
 • گفتمانی در باب سیاست و حکومت

  گفتمانی در باب سیاست و حکومت

  بررسی شاخص‌های اصلی «سیاست و حکومت» از دیدگاه و سیره «امام خمینی» است. در این اثر سعی شده است تا با شیوه‌های ابتکاری گفتگوی بین استاد و دانشجو، مباحث سیاست و حکومت با محوریت اندیشه سیاسی امام خمینی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و معیارهای اندیشه سیاسی بر پایه اجتهاد شیعی و جامع‌نگری دین اسلام در عرصه سیاست و حکومت و مسایل اجتماعی تشریح گردد. بر این اساس نگارنده ابتدا مروری بر زندگانی امام خمینی از آغاز تولد تا آغاز نهضت و از آغاز نهضت تا زمان رحلت نموده سپس چیستی سیاست و حکومت و حوزه‌های مختلف آن‌ها را بررسی نموده است. سپس به تحلیل مهمترین مختصات اندیشه امام خمینی در مورد سیاست پرداخته و تعاریف مختلف ارایه شده از سیاست در نظام‌های سیاسی را بررسی کرده و تعریف‌های گوناگون از کشور و نظام بین‌الملل را نیز مطرح نموده است.

  ۳۹,۰۰۰ ريال
 • گفتمان بیداری اسلامی: مجموعه گفتگوها با آیت الله محسن اراکی

  گفتمان بیداری اسلامی: مجموعه گفتگوها با آیت الله محسن اراکی

  کتاب گفتمان بیداری، شامل ۵ مصاحبه در رابطه با «تاثیر امام خمینی قدس سره بر جهان معاصر»، «تاثیرات انقلاب اسلامی ایران بر بیداری اسلامی»، «ضرورت تبیین اصل ولایت فقیه برای بیداری اسلامی»، «وحدت، بیداری اسلامی و انقلاب اسلامی ایران» و «وحدت، تاکتیک یا استراتژی انقلاب اسلامی» است. سه تاثیر انقلاب اسلامی که در این کتاب آمده، این گونه شرح داده شده است: «اولین تاثیر انقلاب اسلامی ایران و اندیشه امام خمینی قدس سره، امیددهی به جوامع تحت ستم بود. ملت‌های تحت ستم و جوامع اسلامی که خصوصا در صدسال اخیر دچار حالت ناامیدی شده بودند، با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، این امید در آنها به وجود آمد که می‌توان و می‌شود نظام‌ها را عوض کرد و مستکبران را از عرش قدرت، به زیر آورد.

  ۳۵,۰۰۰ ريال
 • گفتار و گفتگو در مردم سالاری دینی: همایش ملی نظریه مردم سالاری دینی
  ۱۳۵,۰۰۰ ريال
 • کنکاشی در تغییر ارزشها پس از پیروزی انقلاب اسلامی
  ۱۰,۰۰۰ ريال
 • زمانه ما، رسالت ما

  زمانه ما، رسالت ما

  کتاب حاضر به بررسی ویژگی های نظام جمهوری اسلامی ایران، آسیب ها و عوامل رشد و بالندگی آن می پردازد. در ابتدای این اثر علل دشمنی قدرت های بزرگ با انقلاب اسلامی ایران بیان شده و با توجه به ویژگی های عصر ما، ظهور برخی از بیماری ها مانند وقوع اختلاف و تفرقه در بین مسلمانان و نیز پدیده نفاق، به عنوان مهمترین آفات یک نظام نوپا مانند نظام جمهوری اسلامی ایران، مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است. نویسنده ایجاد اعوجاج، شبهه افکنی، فتنه خیزی و لغزش خواص را از دیگر آسیب های پیش روی این نظام عنوان کرده و روش و استراتژی دشمنان این نظام مانند: تنبیه، تطمیع، تهدید، تبعید، تحریم، جنگ، نفوذ و سرانجام استحاله نظام را بررسی نموده است. نویسنده وظایف دلسوزان نظام جمهوری اسلامی ایران را مهم ارزیابی کرده و اخلاص نسبت به خدا، صداقت با مردم و اطاعت از ولایت فقیه را از مهمترین وظایف در این زمینه عنوان کرده است.

  ۳۵,۰۰۰ ريال