دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

پیامبر و اهل بیت (علیهم السلام)    (۶۷ کالا موجود است.)

 • کوثر کویر

  کوثر کویر

  این کتاب شامل گزارشی از تاریخ، اماکن و آثار باستانی و زیارتگاه های شهر مقدس قم و بقعه حضرت معصومه (س) می باشد که در سه بخش و بر پایه کتب و منابع تاریخی و جغرافیایی و حدیثی سامان یافته است. در بخش اول، درباره مقام رفیع کریمه اهل بیت سلام الله علیهم، شباهت زیارت حضرت معصومه (س) با امام رضا (ع)، مطالبی آمده است. هم چنین پایان این بخش مزین به زیارت نامه حضرت معصومه (س) شده است. در بخش دوم، در مورد مسجد مقدس جمکران و اعمال آن و نیز پاسخ سوالاتی راحع به چاه امام زمان و معنای انتظار فرج و... می خوانیم. بخش نهایی به شرح حال مشاهیر مدفون در حرم مقدس حضرت معصومه (س) می پردازد و قبرستان نزدیک حرم، به نام قبرستان شیخان را معرفی می نماید.

  ۳۰,۰۰۰ ريال
 • فاطمه الزهرا سلام الله علیها: اهداف، مواضع و دستاوردها

  فاطمه الزهرا سلام الله علیها: اهداف، مواضع و دستاوردها

  اما امتیاز کتاب ارزشمند حاضر به این است که نویسنده فرزانه آن مجاهد شهید آیت الله سید محمدباقر حکیم تلاش کرده تا به ابعاد جدیدی از شخصیت برجسته و نقش ماندگار حضرت زهرا (س) بپردازد. امتیازات کتاب عبارتند از: ۱- محتوای پرمغز، عمیق و همراه با استدلال های محکم و روشن با استناد به آیات قرآن، احادیث نبوی و سخنان گهربار ائمه اطهار (ع)؛ ۲- شرح ابعاد شخصیت زهرا (س) و ارکان جامعه اسلامی؛ ۳- بیان چارچوب های فکری، شرعی، سیاسی و اخلاقی نهضت زهرا (س)، بدون اطاله کلام در زوایت تاریخ یا شرح رویداد ها؛ ۴- تلاش مولف برای گسترش نگاه درست به اتفاقات پس از پیامبر اکرم (ص)، موضوع فدک و ماجرای حمله به بیت فاطمه (س)؛ ۵- تبیین نقش و تاثیر حضرت زهرا (س) بر رویداد های پس از رسول الله (ص)؛ ۶- بهره گیری از قلمی شیوا و روان و نثری به دور از پیچیدگی؛

  ۷۰,۰۰۰ ريال
 • غنچه دلتنگ: نگاهی نو به زندگی و شخصیت امام حسن (ع)
  ۷۰,۰۰۰ ريال
 • ششمین باغبان اندیشه: روایتی نو از زندگی و زمانه امام صادق (ع)

  ششمین باغبان اندیشه: روایتی نو از زندگی و زمانه امام صادق (ع)

  ششمین باغبان اندیشه داستان بلندی است درباره روزگار و زندگی امام صادق(ع) که شاعر و نویسنده معاصر عراقی(کمال السید) آن را نوشته است .وی در این نوشتار، زوایای مختلف زندگی آن حضرت را همراه با حوادث تاریخی آن زمان در بیست و هشت فصل کتاب شرح می دهد .این کتاب برنده کتاب سال حوزه علمیه قم نیز شده است.

  ۳۳,۰۰۰ ريال
 • سیره رسول خدا(ص) با همسران

  سیره رسول خدا(ص) با همسران

  آشنایی با رفتار خانوادگی و سیره حضرت رسول اکرم(ص) می تواند بهترین الگو برای مسلمانان و خانواده های مذهبی باشد تا به وسیله پیروی از آن، بتوانند خانواده ای سالم داشته باشند و با آرامش کامل برای رسیدن به کمال انسانی تلاش نمایند. این کتاب در شش فصل به بررسی سیره رسول خدا(ص) با همسران پرداخته است: سیره رسول خدا(ص) اسوه قرآنی، شناخت همسران پیامبر و دلایل تعدد زوجات، سیره آموزشی رسول خدا(ص) با همسران، سیره تربیتی رسول خدا(ص) با همسران سیره اخلاقی رسول خدا(ص) با همسران، سیره سیاسی اجتماعی رسول خدا(ص) با همسران. نویسنده در فصل اول به معنای سیره و اسوه، ضرورت انتخاب اسوه و الگو، گسترده الگوگیری، شناخت مقام رسول خدا(ص) به عنوان اسوه حسنه، تاسی کنندگان به اسوه حسنه پرداخته است. در فصل دوم همسران پیامبر و دلایل تعدد ازدواج حضرت(ص) بیان می شود. در فصل بعدی، سیره آموزشی پیامبر(ص) در تعالیم اسلامی و نتایج آموزش پیامبر(ص) تبیین می شود. در سیره تربیتی رسول خدا(ص) با همسران، ضرورت مداومت در تربیت و اهمیت تربیت (الگودهی عملی، محبت، سعه صدر، موعظه و نصیحت، تشویق، تذکر، تغافل و تنبیه) می آید. در فصل پنجم سیره اخلاقی پیامبر(ص) با همسران به صورت مبسوط بیان می شود. پیامبر(ص) و حضور همسران در اجتماع، پیامبر(ص) و مشارکت سیاسی همسران، گستره مشارکت سیاسی اجتماعی و عملکرد منفی برخی از همسران در فصل آخر سیره سیاسی اجتماعی رسول خدا(ص) با همسران می آید.

  ۵۸,۰۰۰ ريال
 • سیره اقتصادی امام علی علیه السلام

  سیره اقتصادی امام علی علیه السلام

  سیره اقتصادی امیر مومنان(ع)، تجسم عینی احکام، آرمان ها و ارزش های اسلامی و فعالیت های اقتصادی امام علی(ع) براساس یک برنامه کامل اقتصادی است. در این برنامه، بنیادی ترین اصل زندگی «جلب خشنودی خدا» و «خوف از عذاب او» است. این اصل بر تمامی رفتارهای اقتصادی امام حاکم است. مبنای کار عاقلانه اقتصادی در نظر امام هر کاری است که جلب رضایت خداوند را در پی داشته باشد. هدف میانی و قاعده ای که امام در تمامی رفتارهای اقتصادی براساس آن عمل می کند «کمک رسانی بسیار با حداقل هزینه» است. امام(ع) در تولید ثروت و کسب درآمد دستیابی به این هدف را دنبال می کند. ایشان در توزیع این درآمدها کمترین سهم را برای خود و بیشترین سهم را به مشارکت های اجتماعی اختصاص می دهد. بیشترین سرمایه گذاری او نیز به کمک رسانی تعلق می گیرد. در کتاب سیره اقتصادی امام علی(ع) سعی نویسنده بر آن است که با گزارش تاریخی و تحلیل فعالیت ها و سیره اقتصادی امام علی(ع) پرتوهای روشنی از سیمای اقتصادی آن امام بزرگ نمایان شده و به الگوی رفتار ایده آل اسلامی دست یابد. فصل های کتاب عبارتند از: فصل اول: بررسی تاریخی سیره امام علی(ع) در تولید و کسب درآمد، فصل دوم: بررسی تحلیلی شیوه تولید و کسب درآمد ایشان و فصل سوم: سیره امام علی(ع) در مصرف و تخصیص درآمد.

  ۵۲,۰۰۰ ريال
 • سوار سبزپوش آرزوها: روایتی نو از زندگی و زمانه امام هادی، عسگری و مهدی (ع)

  سوار سبزپوش آرزوها: روایتی نو از زندگی و زمانه امام هادی، عسگری و مهدی (ع)

  کتاب سوار سبزپوش آرزوها، داستان بلندی است از زندگی و زمانه ی امام هادی، عسکری و مهدی علیهم السلام است. نویسنده، با قلمی زیبا، شاعرانه، نمادگرا و احساس برانگیز، ابعاد علمی، عرفانی، مبارزاتی، اجتماعی و عاطفی زندگانی آن عزیزان و فراز و فرود های تاریخی زمانه ی آنان را با تکیه بر منابع معتبر نشان می دهد. از ویژگی های مهم این کتاب، نگاه تازه و نثر لطیف و عاطفی، پیراسته از شعار و پرگویی در شناساندن آن راه دان های ارجمند به نوجوانان و جوانان امروز است. نویسنده که خود متولد بغداد است، نقبی به هزار و اندی سال پیش می زند و خواننده را به کوچه – پس کوچه های این شهر طوفان خیز و نیز سامراء می برد؛ شهرهایی با آسمان آبی برای رامشگران و شاعران لذت جو و آسمان پر آذرخش برای آزادگان و دین باوران و پاکدامنان؛ سرزمینی با خلیفه های آز اندیش آبرو به زر داده، کنیزکان پری روی فتنه افکن، عنکبوتان دسیسه، مشعل های شورش، بهار اندیشان خانه نشین، بینوایان زرد رخ، چکمه پوشان تیغ در کف، پروانه های شیعی پر سوخته، و اصحابی با دل های فیروزه ای. در دومین جشنواره قصه های قرآنی، در مراسم اختتامیه بیست و دومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم تهران، در بخش داستان بلند و رمان ترجمه ، «سوار سبزپوش آرزوها» ترجمه حسین سیدی ساروی، حایز رتبه اول شد. این کتاب برنده جایزه بهترین رمان دینی ده سال اخیر ایران نیز شده است.

  ۷۰,۰۰۰ ريال
 • فردا مرا خواهید شناخت: روزگار شکیبایی و فرمانروایی امیرمومنان

  فردا مرا خواهید شناخت: روزگار شکیبایی و فرمانروایی امیرمومنان

  کتاب فردا مرا خواهید شناخت از «مقدمه» و فصل های «روزگار تلخ شکیبایی، انتخاب پیشوایی فرزند ابوطالب(ع)، بحران در آستانه خلافت، سیاست مدارتر از حضرت علی بن ابی طالب(ع) و حکومت و مخالفان» تدوین شده که هر فصل شامل عناوین مختلفی است. نویسنده در مقدمه نوشته است: «روزگار اینک ما در پاره ای مسایل، از عصر مردمان غارنشین بسیار خفت بارتر است. آنان حیوان شکار می کردند و انسان می ماندند و امروزیان انسان شکار می کنند تا حیوان باقی بمانند. نوادگان آن انسان ساده غارنشینی که پلیدی را نیز به قصر ناپاکی جستجو نمی کرد، اینک از صنعت و فناوری پیشرفته بهره مند شده اند و دیگر خود را نیازمند پیامبر آسمانی نمی شناسند. اینان خود پیامبر خویش اند.»

  ۴۰,۰۰۰ ريال
 • داستان هایی کوتاه درباره زندگی و سیره امام حسن مجتبی علیه السلام
  ۱۵,۰۰۰ ريال