دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

اخلاق و تربیت    (۲۱ کالا موجود است.)

 • مفاهیم تربیتی در قصه حضرت یوسف

  مفاهیم تربیتی در قصه حضرت یوسف

  کتاب «مفاهیم تربیتی در قصه یوسف(ع)» تفسیر سوره یوسف(ع) و سخنرانی های تربیتی انتخاب شده از قصه حضرت یوسف(ع) آیت الله سید کاظم حائری در شب های جمعه در جمع طلاب حوزه علمیه، فرهنگیان و دیگر اقشار مردمی است که در سال ۱۴۲۷ قمری در شهر مقدس قم ایراد شده است. این کتاب شامل تفسیر و توضیح جنبه های تربیتی و اخلاقی سوره یوسف(ع) است. این تفسیر شامل در بخش نخست این نوشتار، پس از نقل تعدادی از آیات در پانوشت صفحات، رابطه میان کلمات، معانی واژه ها، اعراب، تجزیه و ترکیب آنها آمده است. در بخش دیگر نیز تعالیم، معارف تربیتی و پیام‏های معنوی هر آیه به اختصار بیان شده است. نویسنده در توضیح هر آیه، روش و پیام قرآن در خودسازی، توسعه اخلاق حسنه، ایمان و تقوی و نقش پیامبرانی چون یوسف(ع) و یعقوب(ع) در عملیاتی کردن اخلاق الهی و معنوی را تشریح کرده است. برخی از عناوین و سرفصلهای این کتاب عبارتند از: منظور از «احسن القصص» چیست؟، کاری که یعقوب(ع) به دنبال رویای یوسف(ع) انجام داد، نکوهش حسد، اراده خدا بالاتر ازهر اراده ای است، تاثیر حسد در جان ها، پناه بردن به توبه زمان ارتکاب گناه، تبعید یوسف به جای کشتن او، دلیل آوردن یعقوب(ع) به ترس از اینکه گرگ یوسف(ع) را بخورد، اعتماد به غیر خدا سزاوار نیست، علم یعقوب(ع) به دروغ برادران یوسف (ع)، به بردگی گرفتن یوسف(ع)، مقدمات رسیدن یوسف(ع) به کمالات الهی، منظور از بلوغ اشد و حکم چیست؟، نیرنگ زن عزیز برای دفع سرزنش از خودش ، زندان برای یوسف(ع) دوست داشتنی تر است، تصمیم بر زندانی کردن یوسف(ع) بعد از دیدن نشانه ها، رویای پادشاه و تعبیر یوسف(ع)، یوسف(ع) عهده دار خزانه های زمین می شود و...

  موجود نیست
 • دفاتر ملکوتی : دفتر چهارم (عطر ملکوت: گلچینی از توصیه های اخلاقی عرفانی بزرگان علم و اخلاق) (جلد ۴)
  ۴۵,۰۰۰ ريال
 • دفاتر ملکوتی ۵: دفتر پنجم (گام های سلوک) ویژه روشنا
  موجود نیست
 • دفاتر ملکوتی ۲: دفتر دوم (شهد شهود)
  ۳۰,۰۰۰ ريال
 • دفاتر ملکوتی ۱: دفتر اول (شهد شهود)

  دفاتر ملکوتی ۱: دفتر اول (شهد شهود)

  این کتاب داستانهایی کوتاه از زندگی بزرگان علم و اخلاق در ۲ جلد است که جلد اول آن منتشر شده و جلد دوم این کتاب در حال آماده سازی است. بدون شک گفتار و رفتار پیامبر اکرم و ائمه طاهرین علیهم السلام در درجه اول و سیره و روش اخلاقی – عبادی علمای خودساخته که به حق وارثان انبیا و اولیا هستند در درجه دوم می تواند راه گشای خوبی برای انسان این عصر باشد. در این کتاب کار جدیدی صورت گرفته است و داستانهای علما بر اساس آیات و روایات مستندسازی شده است و در برخی موارد بر اساس داستانهای علما شعری نیز استفاده شده است. در این کتاب داستان هایی از علما با عنوان های «چه بارانی!!»، «قبرها سخن می گویند!» ،«نفس کشیدن اولیای خدا»، «برای خدا کار کن» ،«یک مکروه»، «اعمالتان را محافظت کنید!»، «خسارتی بزرگ»، «عاشق حقیقی»، «بدی را با خوبی پاسخ ده!»، «سرد و خاموش شو»، «به سوی خدا فرار کنید»، «از کوزه همان تراود که در اوست»، «شبی هزار رکعت نماز»، «عمل خیر»، «اولین پرسش در قیامت»، «عروج»، «تا رسد دستت به خود شو کارگر»، «بوی عطری عجیب» و «بوی بد گناه! » .... وجود دارد.

  ۳۰,۰۰۰ ريال
 • دفاتر ملکوتی ۳ ،دفتر سوم (شهد شهود)
  ۴۲,۰۰۰ ريال
 • خود را پیدا کنید
  ۲۳,۰۰۰ ريال
 • خلوت شیطانی (خود ارضایی و راه درمان آن)

  خلوت شیطانی (خود ارضایی و راه درمان آن)

  غریزه ی جنسی یکی از غرایزی است که خداوند حکیم برای رشد جسم و روح و نیز دوام نسلها، در وجود انسان قرار داده است.خودارضایی و استمناء یکی از ثمره های منحرف شدن این غریزه از مسیر صحیح خویش است که متاسفانه عده ای از نوجوانان و جوانان به علت آگاهی نداشتن از عواقب و مضرات این عمل به آن گرفتار شده اند. این کتاب در ۶ فصل تنظیم شده است. خودارضایی از منظر قرآن و روایات؛فصل اول این کتاب را تشکیل می دهد. مولف در فصل دوم نیز این گناه و عمل پرضرر را از دیدگاه دانشمندان و متخصصان غربی مورد بررسی قرار داده است. عوامل و زمینه های گرایش به این عمل شوم فصل بعدی است که نویسنده سعی نموده آن را مورد بررسی دقیق قرار دهد. در فصل چهارم ضررهای و زیان های جسمی و روحی خودارضایی بیان شده و در ضمن به شبهاتی و سوالاتی که در مورد این موضوع وجود دارد پاسخ مستدل و علمی داده شده است. نگارنده در فصل پنجم کتاب به تعدادی از نامه ها و درد دل های کسانی که مبتلا به این گناه هستند پرداخته و بالاخره در فصل ششم کتاب سعی شده راه درمان و رهایی از این عمل با ارائه برنامه ای منظم ارائه شود. نکته قابل توجه آن است که مطالب این کتاب فقط برای کسانی که گرفتار این عادت زشت اند؛نیست.بلکه مطالب به گونه ای است که علاوه بر افراد مبتلا؛ مورد استفاده پدر و مادرها و نیز نوجوانان و جوانانی که مبتلا نیستند و دوست دارند هیچ وقت گرفتار نشوند نیز می باشد.

  ۴۶,۰۰۰ ريال
 • جامعه بهشتی: اصلاح الگوی مصرف از منظر آیات، روایات و بیانات امام و رهبر معظم انقلاب
  ۱۵,۰۰۰ ريال