دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

تفسیر تربیتی    (۹ کالا موجود است.)

 • صلای حکمت
  ۱۵,۰۰۰ ريال
 • تفسیر قرآن برای همه

  تفسیر قرآن برای همه

  «تفسیر قرآن برای همه» شامل مقدمه محقق (سید مجتبی مجاهدیان)، مقدمه مفصل مفسر (علامه کمالی) و تفسیر سوره‌های حمد و بقره است. این تفسیر فارسی موجز، اثری ساده و البته گویا و رسا است که می‌تواند برای هر صنف و سنی مفید و سودمند باشد. علامه کمالی با نظر به این مهم، در مقدمه کتاب، وجه‌تسمیه این تفسیر را چنین برمی‌شمارد: «به تفسیر قرآن برای همه نام‌گذاری کردن؛ زیرا قرآن و تفسیر آن برای همه مردم است.» مقدمه مفسر در ۳۴ صفحه با عنوان «علوم قرآن»، دربرگیرنده شرح و تبیین مهم‌ترین مقدمات فهم قرآن و مدخل ورود به مباحث تفسیری است که یکی از برجستگی‌های این تفسیر است. این اثر جدا از ساده‌نگاری و اختصارنویسی، سرشار از عصاره‌های علمی، نکته‌ها، تازه‌ها و آراء مفسر و عاری از هرگونه اصطلاحات غیرضرور و پیچیدگی‌های معمول و حاشیه روی‌های مشهور تفاسیر است. این تفسیر نتیجه سال‌ها مطالعه و تجربه متراکم مفسر فقید در امر پاسخگویی به نیازها و پرسش‌های جامعه، به‌ویژه نسل جوان است که بی‌پیرایه عرضه ‌شده است.

  موجود نیست
 • تفسیر سوره یاسین

  تفسیر سوره یاسین

  نویسنده در این کتاب، به شیوه تفسیر قرآن به قرآن، به تفسیر آیات سوره‌ یاسین می‌پردازد. در بخشی از مقدمه کتاب درباره شیوه تفسیری نویسنده می‌خوانیم: «کتاب حاضر که تفسیر مانندی از سوره یاسین است، نخست یک یا چند آیه را با ترجمه آن می‌­آورد، سپس لغات آن را از جهت صرفی تحلیل می­‌کند و مصدر و معنای آن را باز می­‌گوید. آن گاه در عنوان توضیحات، کلمات یا جملاتی را که به شرح بیشتری نیاز دارند توضیح می‌­دهد، سپس ذیل عنوان گزارشی از آیات، خلاصه و چکیده مفهوم آن‌ها را باز می­‌گوید و نکته­‌هایی را که استفاده می­‌شود، ثبت می­‌کند و سرانجام در بخش شرح و بیان که بخش اصلی این اثر است، به بیان آیات می‌­پردازد و مطالبی را که در بخش گزارشی از آیات آورده با دلایل و شواهد آیات قرآنی توضیح و شرح می‌­دهد. از ویژگی‌­های این اثر، قرآن محوری آن است؛ یعنی تلاش بر آن بوده که اولا از طرح دیدگاه‌­های مختلف و انظار گوناگون مفسران و قیل و قال‌­ها، به جز در مواردی بسیار اندک، احتراز شود و تنها به آنچه آیات قرآنی گویای آن است بسنده گردد. ثانیا سعی بر آن بوده که از ذکر مطالب پیرامونی آیات پرهیز شود و فقط مطالبی در شرح آید که آیات مورد بحث، آن‌ها را می‌­نمایاند، یا به آن‌ها اشاره دارد. البته برای اثبات یک نکته، یا آشکارتر شدن یک برداشت، به آیاتی دیگر را که در آن زمینه یافته و برای برداشت­‌ها و نکته‌­ها شاهدی به شمار می­‌آمده ثبت شده است. در نتیجه، تفسیر قرآن به قرآن که هدف نگارنده بوده، تا حدودی شکل گرفته است.»

  ۱۱۰,۰۰۰ ريال
 • تفسیر سوره های قدر، عصر، نصر، اخلاص و حمد (صفوی)
  ۴۲,۰۰۰ ريال
 • تفسیر سوره حجرات (سید محمدرضا صفوی)

  تفسیر سوره حجرات (سید محمدرضا صفوی)

  سوره‌ی‌ حجرات، از سوره‌ های مدنی و دارای هجده آیه‌ است. این سوره‌ چهل و نهمین سوره‌‌ قرآن در مصحف شریف و صد و هشتمین یا صد و ششمین سوره‌ بر حسب نزول است، و به هر تقدیر پس از سوره‌‌ مجادله و قبل از سوره‌‌ تحریم نازل شده است.نویسنده در این کتاب، به شیوه تفسیر قرآن به قرآن، به تفسیر آیات سوره‌ حجرات می پردازد. در بخشی از مقدمه کتاب می خوانیم: «گرایش به ایمان و بیزاری از کفر و گناه، داده‌ الهی است و این تابع یک اصل کلی است که نعمتها و تفضلها همه عطای اوست. تذکر این حقیقت که ایمان راستین اهل ایمان و پاکی آنها از پلیدی کفر و گناه، عطای الهی است، علاوه بر بیان معرفتی از معارف الهی، باز دارنده از غرور مومنان نیز خواهد شد؛ زیرا آدمی اگر دریابد که نعمت‏ها از جمله‌‌ نعمت ایمان و عمل صالح به توفیق الهی و تفضلی از جانب خداست، هرگز به ایمان و کردار صالحش فخرفروشی و خودبرتربینی نمی کند.»

  ۶۵,۰۰۰ ريال
 • تفسیر سوره تغابن (سید محمدرضا صفوی)
  ۴۴,۰۰۰ ريال
 • تفسیر سوره جمعه (سید محمدرضا صفوی)
  ۳۵,۰۰۰ ريال
 • تفسیر سوره صف (سید محمدرضا صفوی)
  ۳۷,۰۰۰ ريال
 • تفسیر سوره حمد (سید محمدرضا صفوی)
  ۲۰,۰۰۰ ريال