دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

مبانی نظری اسلام    (۱۳ کالا موجود است.)

 • اندیشه اسلامی (جلد ۱)

  اندیشه اسلامی (جلد ۱)

  این کتاب از مجموعه کتب درسی دانشگاهی نوشته ی جعفر سبحانی تبریزی و محمد محمدرضایی است.

  ۳۷,۰۰۰ ريال
 • اندیشه اسلامی ۲
  ۶۵,۰۰۰ ريال
 • اندیشه اسلامی (جلد ۲)

  اندیشه اسلامی (جلد ۲)

  این کتاب از مجموعه کتب درسی دانشگاهی نوشته ی جعفر سبحانی تبریزی و محمد محمدرضایی است.

  ۷۰,۰۰۰ ريال
 • اندیشه اسلامی (جلد ۲)

  اندیشه اسلامی (جلد ۲)

  کتاب حاضر با توجه به سرفصل این درس و با نگاهی به مسائل جدید کلامی به توصیف، تبیین و اثبات دین، پیامبری، اسلام، امامت و ولایت فقیه می پردازد و مطالب پیش گفته را را با تکیه بر عقل، وحی و فطرت بررسی می کند.

  ۶۵,۰۰۰ ريال
 • حقوق اجتماعی و سیاسی در اسلام

  حقوق اجتماعی و سیاسی در اسلام

  ضرورت قرار گرفتن درس«حقوق اجتماعی و سیاسی در اسلام» در مجموعه دروس عمومی دانشگاه‌ها علت اصلی نگارش و تنظیم این کتاب است. نویسنده در این کتاب، در گام اول، دانشجویان را با مبانی نظام حقوقی اسلام و سپس با حقوق اجتماعی و سیاسی انسان در اسلام آشنا می‌سازد و سعی کرده است به عمده سئوالات و شبهات در زمینه مسائل و شبهات در این زمینه پاسخ بدهد. این کتاب در شش بخش تنظیم شده است که هر بخش آن شامل چندین فصل مجزاست.

  ۷۰,۰۰۰ ريال
 • انسان در اسلام

  انسان در اسلام

  شناخت انسان و بررسی عمیق ابعاد وجودی او از ضروریات زندیگ و ازمقدمات سعادتمندی انسان و بهره وری هر چه بیشتر از زندگی محدود دنیوی است به همین دلی لدر آیات و روایات فراوانی بر این امر تایکد شده است. توجه بیش از پیش به انسان شناسی و قرار دادن درسی با عنوان انسان در اسلام در دروس عمومی دانشگاهی در همین راستا توجیه پذیر است.

  ۶۵,۰۰۰ ريال
 • انسان در آموزه های وحیانی با تاکید بر آیات و روایات (ویژه دانشجویان علوم پزشکی و روان شناسی)

  انسان در آموزه های وحیانی با تاکید بر آیات و روایات (ویژه دانشجویان علوم پزشکی و روان شناسی)

  کتاب انسان در آموزه‌های وحیانی از «مقدمه و فصل‌های ماهیت و جایگاه انسان‌شناسی، هویت انسان در پرتو خلافت الهی، جسم و نفس، سلامت و حقیقت وجود انسان، معنای زندگی» گردآوری شده است. در فصل اول این کتاب به «روش‌های شناخت انسان، انسان‌شناسی»، «تقسیمات انسان‌شناسی» و «انسان‌شناسی در سنت اسلامی» و در فصل دوم به گفتارهای «جایگاه انسان در خلافت الهی»، «اسماءالله و حقیقت انسان» و «خلافت الهی اسماءالله‌ و کرامت انسان (اومانیسم و اسلام)» پرداخته شده است. این فصل با معرفی شاخه‌های رشته انسان‌شناسی، جایگاه این علم را در میان علوم بررسی کرده و به اختصار رابطه این علم را با رشته‌های مختلف علوم پزشکی ترسیم می‌کند. هدف این فصل آشنایی با تاریخچه، حدود و حیطه و انواع مطالعات انسان‌شناسی، به ویژه انسان‌شناسی دینی است. فصل دوم، فصل کانونی این کتاب است. نگارنده تلاش کرده تا بر اساس آموزه‌های دینی نشان دهد، هویت و ماهیت انسان و تمام مراتب وجودی او، تمامی فعالیت‌های انسان در دنیا و تجسم آنها در جهان پس از مرگ، اهداف شغلی و سازمانی و نیز رفتارهای فردی و اجتماعی، جملگی در ساختار خلافت الهی انسان و در قالب اسماءالله معنا و تفسیر می‌شوند. هدف این فصل، آشنایی با جایگاه ویژه انسان در نظام آفرینش، و تاثیر گسترده و عمیق آن بر همه شئون حیات مادی و اخروی اوست. نویسنده در فصل سوم مباحث «دیدگاه قرآن درباره ابعاد وجود انسان»، «آفرینش انسان، تکامل یا خلقت ممتاز» و در فصل چهارم موضوعات «سلامت و شاخص‌های آن از منظر آموزه‌های اسلامی» و «آسیب‌شناسی سلامت معنوی در فرهنگ قرآنی» را مورد کنکاش قرار داده است. فصل سوم درصدد تبیین رابطه دو بعد جسمانی و نفسانی وجود انسان با تاکید بر مباحث علوم پزشکی است و هدف این فصل، آشنایی با ابعاد وجود انسان به منظور یافتن درک عمیق‌تری از حقیقت وجودی انسان در راستای باورهای فردی و عمل به وظایف شغلی است.

  ۸۰,۰۰۰ ريال
 • انسان شناسی اسلامی

  انسان شناسی اسلامی

  از مقولات مهمی که ادیان به آن پرداخته اند، شناخت انسان و معرفت نفس می باشد. البته به علت تنوع ادیان، تفاسیر متعددی نیز برای شناخت انسان بیان شده است. رویکرد های دیگر به انسان شناسی نیز کم وبیش به همراه سویه های دینی به این مقوله بوده است. از قدیمی ترین سنگ نوشته ها و هیاکل تراشیده شده تا متون برجای مانده از تمدن ها و فرهنگ های گذشته، نحوه ای از نگرش به انسان قابل برداشت است. اما در این میان، انسان شناسی دینی اهمیت ویژه ای یافته است؛ چراکه از افقی برتر، به قابلیت ها و توانایی های انسان می نگرد و حقایقی را که انسان شناسی علمی، فلسفی و عرفانی از نیل به آنها ناتوان بوده است، به کمک وحی و بدون آلوده شدن به اشتباه و خطا به خوبی تبیین می کند. بنابراین مناسب می نماید که سنگ بنا و رویکرد به شناخت انسان به گونه ای مطرح گردد که کمترین اشکال بدان وارد باشد. کتاب پیش رو تالیف حجت الاسلام دکتر عبدالحسین خسروپناه و گروه همکاران با عنوان انسان شناسی اسلامی رویکرد اسلامی به مبانی انسان شناسی آن هم از دریچه تطبیقی را واکاوی می کند. از نکات قابل توجه این کتاب، بیان روش شناسی بحث انسان شناسی، اهمیت انسان شناسی دینی، بحران های انسان شناسی موجود و راه حل انسان شناسی دینی برای آنها، بیان نیازهای انسان، معنویت و امتیازهای معنویت اسلامی می باشد.

  ۸۰,۰۰۰ ريال
 • انسان شناسی اسلامی

  انسان شناسی اسلامی

  این اثر به عنوان کتاب درسی دانشگاه بر اساس ضوابط معاونت پژوهشی دانشگاه معارف اسلامی و برای دو واحد درس «انسان در اسلام» به نگارش درآمده است. «انسان ‏شناسی اسلامی» می کوشد با استناد به منابع اصیل دینی؛ یعنی قرآن و احادیث معصومان(ع) مبانی این حوزه را تبیین کند و در این مسیر از آرا و سخنان مفسران قرآن و شارحان احادیث بهره می گیرد. بر اساس مطالب این کتاب، تاکنون راه های متفاوتی از سوی اندیشمندان، فیلسوفان و عارفان ادیان مختلف برای شناخت انسان پیموده شده و مکاتب متعددی در این حوزه پدید آمده اند. در این میان، کتاب «انسان‎شناسی اسلامی» بر آن است به دلیل استناد به معارف کلیدی انسان، راه و روشی بدیل در عرصه انسان‏شناسی ارایه دهد. این کتاب در ۹ فصل تنظیم و نگاشته شده است. فصل نخست به کلیاتی درباره مفهوم و ضرورت انسان‏شناسی اختصاص دارد و در فصل دوم، آفرینش انسان و عوالم وجودی او جای گرفته اند. فصل سوم و چهارم به ساحت‏های وجودی انسان می پردازند و مسایلی نظیر جسم و روح، فطرت، عقل، شهوت و آزادی، علم و دانش، امیال، جبر و اختیار، سرنوشت و قضا و قدر و طبیعت انسان و خیر و شر بودن آن را عنوان می کنند. بررسی فلسفه حیات انسان در فصل پنجم این کتاب جای دارد و فصل بعدی به کرامت و منزلت انسان و فصل هفتم به مباحث سعادت و کمال انسان می پردازد. رابطه انسان با خدای در فصل هشتم و رابطه انسان با جامعه و جهان هستی در فصل نهم عنوان شده اند.

  ۶۵,۰۰۰ ريال