دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

داستان بلند شیدایی

  تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۰۴

به مناسبت فرارسیدن ایام محرم، برخی از رمان ها و داستان های بلند عاشورایی، معرفی می گردد:

نامیرا

صادق کرمیار(مولف) | کتاب نیستان
این کتاب فوق العاده، داستان دعوت کوفیان از امام حسین (ع) را بیان می‌کند که در آن شخصیت‌های اصلی داستان یک پسر جوان به نام "ربیع بن عباس" و دو دوست قدیمی به نام‌های "عبدالله بن عمیر" و "عمرو بن حجاج" هستند. آن قدر متن این رمان در برخی قسمت‌هایش زیباست که می‌تواند اشک خواننده را دربیاورد. نویسنده با قلم روانش به خوبی داستان دعوت کوفیان و کناره گیری شان را نشان داده و به جزئیاتی پرداخته که می‌توان علل این اتفاقات را به خوبی درک کرد.


شهید عشق

احمد تورگوت(مولف) | کتابستان معرفت
این کتاب تاکنون در کشور ترکیه ۲۵۰ هزار نسخه فروخته است و جلد نخست از سه گانه نویسنده در این زمینه به شمار می رود. به گفته این نویسنده ترکی، این رمان ابتدا به منظور یک سناریوی تلویزیونی نوشته شد، اما پس از آن وی تصمیم گرفت آن را تبدیل به رمان کند که طرح این رمان از آغاز مرگ معاویه شروع و تا پایان حادثه کربلا و حضور اهل بیت (ع) به مدینه به اتمام می رسد.


ماه به روایت آه

ابوالفضل زرویی نصر آبادی(مولف) | کتاب نیستان
نویسنده در این کتاب کوشیده تا از زبان دوازده راوی ، ناگفته هایی از قبل و بعد از شهادت پرچمدار کربلا را با امانتداری ، پایبندی به مستندات تاریخی و روایی و پرهیز از اغراق ، روایت کند. بر خلاف انتظار ، در کتاب به شکل و شیوه ی شهادت حضرت ابوالفضل(ع) اشاره ای نشده و نویسنده عمده ی همت خود را صرف بازگویی و رازگشایی از اموری کرده که با وجود جذابیت برای مخاطب ، متاسفانه کمتر بدانها پرداخته شده است.


فصل شیدایی لیلاها

سید علی شجاعی(مولف) | کتاب نیستان
«فصل شیدایی لیلاها» قصه یاران است؛ آدم های خوب قضیه عاشورا که شاید به اندازه حقشان دیده نشدند؛ آدم هایی که در شب واقعه، وقتی چراغ ها خاموش شدند تا هر کس که می خواهد برود، ماندند و به سیدالشهدا (ع) پشت نکردند و فردایش آن اتفاق را رقم زدند که در تاریخ ماند. فصل شیدایی لیلاها، روایت همین آدم هاست؛ از لحظه انتخاب شدنشان، تا لحظه انتخاب کردنشان و البته آن بخش پر رنگ قصه شان که آموزگار ماست.


سقای آب و ادب

سید مهدی شجاعی(مولف) | کتاب نیستان
سلام بر تو عباس، ای عبد صالح خدا! سلام بر تو که تا ابد تمام آب‌ها آبرو از تو می‌گیرند و به حرمت تو حیات می‌بخشند. ای اسوه ادب! مقام سقا بودنت را از پدر به ارث بردی! پدرت ساقی کوثر است و تو ساقی تمام عاشقانی که محتاج جرعه‌ای عشق‌اند. نمی‌دانم که چرا کتاب "سقای آب و ادب"... فقط می‌دانم که این کتاب برای هر تشنه‌ای که در اعماق روحش ندای العطش سرداده به‌منزله قطره‌ای است از چشمه آب حیات... که سیرابش نمی‌کند... تشنه‌ترش می‌کند به محبت شما بزرگوار!