دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

کتاب سفارشهای اخلاقی آیت الله صالحی مازندرانی(ره) به چاپ رسید

  تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۸/۲۱

کتاب «سفارشهای اخلاقی» از مجموعه آثار آیت‏ الله العظمی صالحی مازندرانی(ره) از سوی دفتر نشر معارف منتشر شد. این کتاب که به همت محمدعلی صالحی و محمدصادق امیری آرا تدوین شده است گزیده ای از بیانات اخلاقی و شرح احادیث آیت ‏الله صالحی مازندرانی(ره) در ابتدای درسهای خارج فقه و اصول سال های ۱۳۶۷ تا ۱۳۸۰ است که به سلیقه و ذوق خاصی تدوین و تنظیم شده است.
سفارش ها و شرح احادیث درباره عناوین و موضوعات زیر است: تقوی، اوصاف پارسایان، خودسازی، محاسبه نفس، اصلاح نفس، زهد، زاهد، خوف از خدا، معصیت نکردن خدا، ثمره اطاعت خدا، ذکر خدا، قلب حرم خدا، بهترین قلب، دستگیره های ایمان، عبادت خاص، اخلاص، علم و جهل، شیوه علم آموزی، فقیه و فقاهت، منشا اصلاح امت، عاقل، دعوت با عمل، سخن سنجی، تاثیر سخنران بر مخاطب، حسن خلق، همنشین، اهمیت نیت، اهمیت سلامت نفس، ارزش شناخت، گنج های بهشتی، آداب روزه داری، اهمیت سلامتی و فراغت، کیفیت معاشرت با مردم، فتنه، دنیاطلبی، حرص، غضب، زبان، ریشه های هلاکت، واعظ بی عمل، خودخواهی، ریاست طلبی، وحدت کلمه، انسجام امت اسلامی، رفتار شیعه، مقام حضرت زهرا(س)، حضرت زینب(س) و حضرت معصومه(س)، مظلومیت ائمه معصومین(ع)، عصر ظهور و امام عصر(عج).

آیت‏ الله صالحی مازندرانی(ره)، از اساتید برجسته حوزه علمیه قم و از علمای مبارز نهضت امام خمینی(ره) بود که رهبر معظم انقلاب در پیامی به مناسبت درگذشت‏شان، ایشان را از «ذخایر حوزه علمیه» و «حامیان و مدافعان صادق و صمیمی انقلاب» برشمرد.

دفتر نشر معارف به زودی آثار دیگری از این فقیه انقلابی چون «مبانی ولایت فقیه»، «بحثی درباره معاد: تفسیر آیاتی از سوره قیامت»، «پروانه ای گرد شمع: آیت الله صالحی مازندرانی به روایت همسر» و «ذخیره حوزه: یادنامه آیت الله صالحی مازندرانی» را منتشر خواهد کرد.

سفارش های اخلاقی آیت الله صالحی مازندرانی(ره)

محمد صادق امیری آرا(به اهتمام) | دفتر نشر معارف
این کتاب که به همت محمدعلی صالحی و محمدصادق امیری آرا تدوین شده است گزیده ای از بیانات اخلاقی و شرح احادیث آیت ‏الله صالحی مازندرانی(ره) در ابتدای درس های خارج فقه و اصول سالهای ۱۳۶۷ تا ۱۳۸۰ است که به سلیقه و ذوق خاصی تدوین و تنظیم شده است.