دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

کتاب بحثی درباره معاد آیت الله صالحی مازندرانی(ره) به چاپ رسید

  تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۳

کتاب «بحثی درباره معاد: تفسیر آیاتی از سوره قیامت» از مجموعه آثار آیت ‏الله العظمی صالحی مازندرانی(ره) از سوی دفتر نشر معارف منتشر شد.
این کتاب که به همت حجت الاسلام محمدعلی صالحی تدوین شده است مباحث تفسیری آیت ‏الله صالحی مازندرانی(ره) طی ۲۴ جلسه در ماه مبارک رمضان سال ۱۳۷۰ در دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم است که به تفسیر ۱۴ آیه از سوره قیامت پرداختند.
کتاب «بحثی درباره معاد» درباره عناوین و موضوعات زیر است: اقوال درباره معاد، کمال انقطاع، معادباوری، ثمرات فردی و اجتماعی معادباوری، دید برزخی، امکان معاد، مساله نوم و یقظه (خواب و بیداری)، آیاتی در رد منکرین معاد، مشکلات علمی و عملی منکرین معاد، شهوت عملی  علت انکار معاد، نمونه هایی از زنده شدن موجودات، بررسی شبهه آکل و ماکول، منازل معنوی انسان، حقیقت مرگ، یوم القیامه، نفس لوامه، چگونگی برپایی قیامت، تنها پناهگاه در قیامت، وضعیت انسان در روز قیامت، حضور و تجسم اعمال، رابطه اعمال دنیا و کیفر آخرت، نمونه هایی از تجسم اعمال و تفسیر آیاتی از سوره قیامت.

آیت ‏الله صالحی مازندرانی(ره)، از اساتید برجسته حوزه علمیه قم و از علمای مبارز نهضت امام خمینی(ره) بود که رهبر معظم انقلاب در پیامی به مناسبت درگذشت‏ شان، ایشان را از «ذخایر حوزه علمیه» و «حامیان و مدافعان صادق و صمیمی انقلاب» برشمرد.


بحثی درباره معاد

محمد علی صالحی(به اهتمام) | دفتر نشر معارف
کتاب «بحثی درباره معاد» درباره عناوین و موضوعات زیر است: اقوال درباره معاد، کمال انقطاع، معادباوری، ثمرات فردی و اجتماعی معادباوری، دید برزخی، امکان معاد، مساله نوم و یقظه (خواب و بیداری)، آیاتی در رد منکرین معاد، مشکلات علمی و عملی منکرین معاد، شهوت عملی علت انکار معاد، نمونه هایی از زنده شدن موجودات، ..


سفارش های اخلاقی آیت الله صالحی مازندرانی(ره)

محمد صادق امیری آرا(به اهتمام) | دفتر نشر معارف
این کتاب که به همت محمدعلی صالحی و محمدصادق امیری آرا تدوین شده است گزیده ای از بیانات اخلاقی و شرح احادیث آیت ‏الله صالحی مازندرانی(ره) در ابتدای درسهای خارج فقه و اصول سالهای ۱۳۶۷ تا ۱۳۸۰ است که به سلیقه و ذوق خاصی تدوین و تنظیم شده است.