دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

کتاب عذابهای دنیوی الهی و انسان معاصر نوشته دکتر سید سعید میری به چاپ رسید

  تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۹/۰۴

کتاب «عذابهای دنیوی الهی و انسان معاصر؛ با رویکرد قرآنی، روایی و عقلی» نوشته دکتر سید سعید میری (عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی خاتم‏الانبیاء(ص) بهبهان از سوی دفتر نشر معارف منتشر شد.

سنت‏های الهی به تصریح قرآن کریم و روایات، تبدیل‏ناپذیر و غیرقابل تغییرند. یکی از این سنت‏ها، سنت عذاب الهی است که در قرآن کریم و احادیث متعدد از گرفتار آمدن اقوام و گروه‏های زیادی به دام این سنت قهریه الهی سخن به میان آمده است.

اساسا عذاب چیست؟ آیا تعریفی که امروزه از عذاب الهی مصطلح است، تعریفی جامع و مانع هست؟ منشاء عذاب چیست؟ آیا راهی به شناخت عذاب‏های الهی و تفکیک آنها از حوادث و وقایعی که از جنس عذاب نیستند، وجود دارد؟ نشانه‏های عذاب‏های الهی کدام‏اند؟ آیا راه ‏هایی برای جلوگیری از وقوع عذاب‏های الهی وجود دارد؟ اگر وجود دارد، کدام‏اند؟

آیا به راستی امروزه هم سنت عذاب الهی جاری است؟ اگر چنین است قالب‏ها، اشکال و مصادیق آن کدامند؟ آیا ممکن است با توجه به نوع خاص زندگی انسان امروز که متاثر از مدرنیسم و ویژگی‏ های آن می‏باشد، عذاب‏های الهی در صورت موجود بودن اشکال و مظاهر جدیدی پیدا کرده باشند؟

کتاب «عذابهای دنیوی الهی و انسان معاصر» از چهار فصل «فلسفه و ماهیت عذاب»، «انواع عذابهای دنیوی»، «نشانه ها و ویژگی های عذاب دنیوی» و «انسان معاصر و عذابهای دنیوی» تشکیل شده است و شامل بخشها و موضوعات زیر است: فلسفه نظام جزا و پاداش اعمال انسان، سنت عذاب الهی، مفهوم عذاب، ماهیت گناه و کیفر در فرهنگ اسلامی، مراتب عذاب، عذاب در قرآن، فواید عذاب های دنیوی، انواع عذابهای اخروی، عذاب مسخ، موافقان و مخالفان مسخ جسمانی (حقیقی) و ادله آنها، چگونگی شناسایی عذابهای الهی، برخی از نشانه های عذاب های الهی، استمرار عذابهای دنیوی و دلایل آن، موانع وقوع عذاب، تفاوت عذاب انسان معاصر با عذاب گذشتگان، چگونگی عذاب انسان معاصر بر اساس مرزبندی اعتقادی در قرآن، علل و عوامل شدت و ضعف یا تاخیرعذاب انسان معاصر، اشکال و مصادیق عذاب انسان معاصر، راز پیشگیری و نجات انسان معاصر از عذابهای الهی.

عذابهای دنیوی الهی و انسان معاصر

سید سعید میری(مولف) | دفتر نشر معارف
کتاب «عذابهای دنیوی الهی و انسان معاصر» از چهار فصل «فلسفه و ماهیت عذاب»، «انواع عذابهای دنیوی»، «نشانه ها و ویژگی های عذاب دنیوی» و «انسان معاصر و عذابهای دنیوی» تشکیل شده است و شامل بخشها و موضوعات زیر است: فلسفه نظام جزا و پاداش اعمال انسان، سنت عذاب الهی، مفهوم عذاب، ماهیت گناه و کیفر در فرهنگ اسلامی، مراتب عذاب، عذاب در قرآن، فواید عذاب های دنیوی، انواع عذابهای اخروی، عذاب مسخ، ...