دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

حاضران به غایبان بگویند

  تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۳۰

خبر از وداعی تلخ و آغازی شیرین بود، آن روز که هزاران مسافر از حج برگشته، در موقف غدیر، بر گرد کوهی از زین شتران گرد هم آمدند، تا رسول خدا (ص) کار را تمام کند و با بیانی بی تکلف، تکلیف همگان را تا ابدیت روشن سازد.
خبر از آزمونی سخت بود، خبری هم وزن بار امانتی که آسمان نیز از تحمل آن سر باز می زند؛ خبری که نقطه پایان بر سطر نبوت می گذارد و تاریخ بشریت را از سر خط امامت آغاز می کند. همگان چشم و گوش بودند، در آن روز که قرار شد این سخن را حاضران به غایبان، و پدران به فرزندان، تا برپایی رستاخیز، برسانند...
در اینجا به معرفی کتاب های مرتبط با خطابه پیامبر (ص) در روز غدیر می پردازیم:

متن و ترجمه خطبه غدیر

محمد باقر انصاری(مولف) | دلیل ما
کتاب حاضر با مروری بر ماجرای غدیر و ذکر متن خطبه و ترجمه ی آن، بخشی را به اسناد و منابع خطبه اختصاص داده و به پرسش هایی در این زمینه پاسخ داده است. در ادامه این بخش با تفکیک و شماره بندی فرازهای خطابه، مدارک و منابع هر قسمت را از منابع اسلامی اعم از شیعه و سنی آروده است؛ تا مطالعه کنندگان خطبه از پشتوانه های علما آن آگاه باشند و گذشته از اسنادی که برای خطبه ذکر می شود، از اسناد و مدارکی که فرازهای این خطابه ی عظیم از آن برخودار است مطلع گردند و با قلبی مطمئن بزرگترین منشور ابدی اسلام را مورد مطالعه قرار دهند.


تنها راه رستگاری

سید مهدی شجاعی(مترجم) | کتاب نیستان
کتاب حاضر دربردارنده متن خطبه ی غدیر به همراه ترجمه و مقدمه ای کوتاه به قلم سید مهدی شجاعی است.


خطبه های پیامبر اکرم (ص) در غدیر خم

محمد مهدی رضایی(مولف) | دفتر نشر معارف
این اثر شامل متن و ترجمه خطبه پیامبر اکرم (ص) در غدیر خم می باشد.


خطبه ماندگار

علی اکبر سبزیان(مولف) | کانون اسلامی جوانان شهر خورشید
در این مجموعه علاوه بر خطبه غدیر که به صورت شیوا و روان ترجمه و فصل بندی و عنوان بندی شده به اصل جریان غدیر و حوادث روز غدیر پرداخته شده است. ۱۰پیام از خطبه غدیر و چهل حدیث در اهمیت غدیر و اعمال روز عید غدیر از فصول دیگر این کتاب است.


خطبه پیامبر اکرم (ص) در غدیر خم سال دهم حجرت

عبدالمجید رکنی(مولف) | پیام مهدی
کتاب حاضر متن و ترجمه خطبه رسول گرامی اسلام (ص) در غدیر خم سال دهم هجرت می باشد که در آن جانشینی علی (ع) را بیان فرموده و مطالب بسیار مهم دیگری مانند معرفی دوازده امام و معرفی حضرت مهدی (عج) و .... را بیان داشته اند. در این اثر ماجرای واقعه غدیر به طور مختصر شرح شده و اسناد این خزبه هم جمع آوری شده است.هم چنین برخی آداب روز عید غدیر برای شیعیان بیان شده است. در چایان کتاب هم زیارت امیرالمومنین (ع) در روز غدیر به نقل از سید بن طاووس بیان شده است.


موعود غدیر

سید مجتبی حسینی(مولف) | کتاب نیستان
«موعود غدیر»، تدوین سخنرانی سید مجتبی حسینی، اسلام شناس معاصر است که در سل ۱۳۸۷ و در دانشگاه الزهرا ارائه گردیده است. کتاب علاوه بر این، دو پیوست نیز به خود می بیند. پیوست نخست، خطبه ای است که رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله در عرفات بیان فرموده اند و نویسنده در مطالب خود به آن استناد کرده اند. پیوست دوم، ترجمه خطبه حضرت رسول در غدیر خم است که به «خطابه غدیر» مشهور گردیده و با ترجمه سید مهدی شجاعی زینت بخش کتاب می باشد.


ناگفته هایی از اسناد خطبه غدیر: پژوهشی در اسناد و مصادر خطابه ارزشمند پیامبر گرامی اسلام در روز غدیر خم

محمد علی موحدی(مولف) | دفتر نشر معارف
در این اثر پس از تمییز حدیث غدیر و خطبه غدیر از یکدیگر، در باب سیر انعکاس، اسناد، و راویان این خطبه شریف در میراث مکتوب اسلامی، به طور مبسوط و مطابق با مبانی رجالی مشهور فریقین، بحث شده است.


برای مطالعه بیشتر در این زمینه، به کتاب های زیر مراجعه بفرمایید:
  • پیام ماندگار غدیر: گذری موضوعی به خطبه پیامبر (ص)
  • خطابه غدیر در آینه اسناد
  • پیمان آسمانی