دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

بنیاد شهید چمران    

 • حماسه عشق و عرفان
  ۴۰,۰۰۰ ريال
 • عارفانه

  عارفانه

  کتاب حاضر، مجموعه ای از دست نوشته های شهید دکتر «مصطفی چمران» است که به کوشش مهدی چمران جمع آوری شده است. این نوشته ها بازگوکننده بسیاری از حالات شهید چمران در لحظات و مواقع مختلف و در شرایط خاص خود بوده است؛ مباحثی که عموما در زاویه دید عارفانه شهید چمران قرار گرفته و با قلمی زیبا بیان شده است، بنابر این دست نوشته ها در ارتباط با موضوع خاصی نیست و مطلب مشخصی را دنبال نمی کند. محل و زمان نگارش دست نوشته ها دقیقا مشخص نیست، گرچه با شواهد و قرائنی می توان حدس زد که درآمریکا، لبنان یا ایران به رشته تحریر درآمده است. برخی از عناوین دست نوشته ها عبارت اند از: احتیاج به عرفان، آرزو داشتم، قلب محبوب، من زاده توام، من نماینده خدایم، عشق و تنهایی، قربانی عشق، غوغای عشق، فقر و عشق، قربانگاه عشق، نیاز دارم، و ای اشک مقدس.

  ۳۵,۰۰۰ ريال
 • لبنان
  ۴۵,۰۰۰ ريال
 • سردار خوبی ها
  ۱۸,۵۰۰ ريال
 • انسان و خدا

  انسان و خدا

  این کتاب متضمن اطلاعاتی درباره ی بازاریابی و موفقیت در کسب و کار و نیز برنامه ریزی و مدیریت به منظور برقراری روابط با مشتریان است که با هدف کسب درآمد و بهره وری فراهم آمده است. مباحث اصلی کتاب عبارت اند از: جا به جایی قدرت، فرایند خرید نوین، الگوهای کارپردازی، ورود به عصر تعهد، ناپیوستگی ها و نیروی بالقوه، استراتژی اندازه گیری بازده و اثربخشی فرایند برنامه ریزی مجدد، تشکیل و هدایت گروه ها، و انعقاد قرارداد با کارکنان.

  ۳۰,۰۰۰ ريال
 • زندگینامه شهید مصطفی چمران
  ۶,۰۰۰ ريال
 • بینش و نیایش

  بینش و نیایش

  این کتاب مجموعه یک مقاله و متن یک سخنرانی و گزیده ای از راز و نیازهای عاشقانه دکتر مصطفی چمران است. از جمله نیایش های همیشه خواندنی و پر سوز این سردار رشید آخرین یادداشت مناجاتی اوست که لحظاتی قبل از شهادت در ماشین نوشته اند. او در این یادداشت از تک تک اعضا و جوارح خود عذرخواهی کرده و حلالیت می طلبد و به آنها مژده می دهد که تا لحظاتی دیگر به آرامشی ابدی می رسند. البته لازم به ذکر است که کتاب دیگری به نام "نیایش ها" از این شهید والامقام هم منتشر شده است که تمام نیایش های عارفانه آقای دکتر را در بر می گیرد.

  ۱۵,۰۰۰ ريال
 • دعای کمیل (ترجمه مصطفی چمران)
  ۲۰,۰۰۰ ريال
 • نیایش ها

  نیایش ها

  در ابتدای این کتاب، تصویری از دست خط نیایش های دکتر مصطفی چمران آورده شده است. مهدی چمران در قسمتی از مقدمه این کتاب و در مدح شخصیت برادر خود نوشته است: دکتر چمران در بعد مبارزات مسلحانه و جنگ های کلاسیک و چریکی و نامنظم استادی مسلم بود. شهید دکتر چمران، در کنار این صلابت حماسی خود، روحی بس لطیف و احساسی عمیق و هنرمندانه داشت به گونه ای که حتی حرکت های نظامی او نیز با نرمشی خاص و هنرمندانه توام بود.تفاوت فراوان مناجات او با بسیاری از مناجات های بشری ،عجین بودن آن ها با زندگی و حیات روزمره بشری او و برداشت های انسانی او در برابر خداوند است و مناجاتی صرفا روحانی و به دور از غوغای زندگی و در فضایی سوای این دنیای خاکی نیست و در عین حال دارای عمیق ترین احساسات عاشقانه و بالاترین مفاهیم می باشد. کتاب "نیایش ها" در سه بخش نیایش ها در آمریکا، لبنان و ایران تنظیم شده است. شهید چمران در سال ۱۳۳۷، برای ادامه تحصیل به آمریکا رفت و با وجود موفقیت های علمی اش در دانشگاه برکلی کالیفرنیا، احساس غربت و تنهایی او را می آزرد. این مشخصه در ۸ نیایش دکتر چمران در آمریکا پیداست. بخش دوم کتاب، دربرگیرنده ۲۵ نیایش شهید چمران در زمان حضور او در لبنان است. وی به درخواست امام موسی صدر، برای تاسیس و تقویت شاخه نظامی سازمان «امل» به لبنان رفت. نکته قابل توجه این است که دست نوشته ها و نیایش های او در لبنان امیدوارانه تر و نگاهش به زندگی روشن تر است. نیایش های دکتر چمران در ایران که همزمان با جنگ تحمیلی نوشته شده ، نشانگر اراده محکم او در مبارزه با دشمنان است. این دست نوشته ها را می توان به عنوان قسمتی از خاطرات و زندگی نامه او تلقی کرد. چون با مطالعه هر نیایش، گویی خواننده قدم به قدم در زندگی روزمره او پیش می رود. شهید چمران، در نیایشی با عنوان "باب شهادت" نوشته است: خدایا، تو را شکر می کنم که مرا در کوره غم گداختی و در دریای درد آبدیده کردی و در برابر حوادث روزگار رویین تنم نمودی تا سخت ترین مشکلات حیات و خطرناک ترین ضربه های تاریخ را عارفانه و عاشقانه تحمل کنم و لذت خود را در درد و نشاط خود را در تحمل مصائب و سهم خود را در گذشت و فداکاری و سعادت خود را در سوز و گداز عشق و نجات خود را در شهادت بجویم. در پایان کتاب، تصاویری از شهید چمران در جبهه های ایران و لبنان آورده شده اند. استفاده آگاهانه و هدفمند از توصیفات ادبی، کوتاهی جملات، زبان صادقانه و ارتباط صمیمی با خدا، از ویژگی های نیایش های دکتر چمران است.

  ۴۷,۰۰۰ ريال