دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

فرهنگ و دانش    

 • بارداری هفته به هفته

  بارداری هفته به هفته

  توضیحات: صرف نظر از اهمیت پیوند عاطفی مادر و کودک، از آنجا که بارداری با تحولات و فراز و نشیب های جسمی و روحی، گسترده ای همراه است و از آنجا که بهداشت روحی و جسمی، ارتباطی دوسویه با یکدیگر دارند، بنابراین ماندگارسازی تجربه شیرین بارداری طلب می کند که فرد هوشیارانه تغییرات جسمی و روحی خود را رصد کند. این کتاب دگردیسی مادر را در این ۴۰ یا ۴۲ هفته بررسی می کند تا او شادمانه تر و آگاهانه تر به سوی تجربه ماندگار وضع حمل گام بر دارد. معرفی کتاب: شکل‌دهی پیوند عاطفی با کودک، نقش مهمی در کیفیت عملکرد مادر و کودک در این رابطه ایفا می‌کند، زیرا این پیوند از سویی سبب رشد و تکامل بهتر مغز کودک می‌شود و از سوی دیگر، بارداری تحولی بزرگ در زندگی مادر به شمار می‌رود. بنابراین از زاویۀ اخلاقی و انسانی بر مادر فرض است که هرچه دقیق‌تر این پیوند ویژه را شکل دهد. کتاب "بارداری هفته به هفته" چگونگی رشد جنین را از نظر فیزیکی و با جزئیات کامل به مادر ارائه می‌کند، مهم‌ترین ویژگی آن در این است که اولا فرد اقدامات لازم سلامت جسمانی‌اش را اتخاذ کند و ثانیا مادر از طریق اندیشیدن و یادداشت‌برداری، حتی‌الامکان این فرایند مهم را برای خود و اطرافیانش به تجربه‌ای شیرین و آرامش‌بخش تبدیل می‌کند؛ چون به واسطۀ این تجارب خاطره‌انگیز است که سرانجام، پیوند عاطفی هستی‌بخش مادر و فرزند شکل می‌گیرد.

  ۶۲,۰۰۰ ريال
 • داستان های شگفت انگیز از زندگی حضرت فاطمه زهرا (علیهاالسلام)

  داستان های شگفت انگیز از زندگی حضرت فاطمه زهرا (علیهاالسلام)

  معرفی کتاب: فاطمه (سلام‌الله علیها)، ایثار و از خودگذشتگی در حدیث آمده: کسی خدمت پیامبر (صلی‌الله علیه و آله) عرض کرد گرسنه‌ام پیغمبر (صلی‌الله علیه و آله) دستور داد از منزل برای او غذایی بیاورند ولی در منزل غذائی نبود فرمود چه کسی امشب این مرد را میهمان می‌کند؟ مردی از انصار اعلام آمادگی کرد و او را به منزل خویش برد اما جز مقدار کمی غذا برای کودکان خود چیزی نداشت سفارش کرد غذا را برا ی مهمان بیاورید و چراغ را خاموش کرد و به همسرش گفت کودکان را هرگونه که ممکن است چاره کن تا خواب روند سپس زن و مرد بر سر سفره نشستند و بی‌آنکه چیزی از غذا در دهان بگذارند دهان خود را تکان می‌دادند مهمان گمان کرد، آنها نیز همراه او غذا می‌خورند و به مقدار کافی خورد و سیر گردید و آنها شب گرسنه خوابیدند صبح خدمت پیامبر (صلی‌الله علیه و آله) آمدند پیامبر (صلی‌الله علیه و آله) نگاهی به آنان کرد و تبسمی فرمود و ایه شریفه (ویوثرون علی انفسهم و لوکان بهم خصاصه آنها مهاجران را بر خود مقدم می‌دارند هرچند شدیدا فقیر باشند) را تلاوت فرمود و ایثار آنان را ستود در روایاتی که از اهل بیت رسیده می‌خوانیم میزبان علی (علیه‌السلام) و کودکان فرزندان او و کسی که فرزندان گرسنه را خواباند حضرت زهرا (علیهاالسلام) بود.

  ۶۵,۰۰۰ ريال
 • دشت تشنه

  دشت تشنه

  توضیحات: دشت تشنه ماجرای مبارزه و مقاومت انسان در برابر خشکسالی، فرسایش خاک، جانوران وحشی و عوامل طبیعی دیگر است. وقتی طبیعت سر ناسازگاری از خود نشان دهد؛ وقتی پرندگان و چرندگان وحشی نیز دچار تشنگی و کم آبی شوند؛ وقتی گله های گاو و گوسفند حتی به قدر رفع تشنگی هم آب نیابند و وقتی کشت و کار کشاورزان، علف های بیشه ها و بوته زار نیز از گرما و بی آبی در نیمه راه بخشکند، تلاش و مبارزه آنان برای ادامه زندگی حکایتی شیرین و شنیدنی است. ماجرای جیمی و کی ویت - دو نوجوان سفید و سیاه که حاضر به ترک دشت تشنه خود نیستند و ماجرای کسانی که به هنگام سختی یاران و همسایگان خود را فراموش نمی کنند نیز چنین حکایتی است.

  ۱۰۰,۰۰۰ ريال
 • دختران بیش فعال و صد پرسش

  دختران بیش فعال و صد پرسش

  توضیحات: اکثر قربانیان (ADHD) درگیر مشکلات و اختلالاتی چون افسردگی، اضطراب و سرکشی می باشند. ولی متاسفانه جامعه این مشکلات زنان را همانند مردان به رسمیت نمی شناسد و این تاریک بینی، ذهنیت بسته و مغروضانه در بین صاحبنظران و درمان گران نیز به چشم می خورد. معرفی کتاب: اکثر قربانیان (ADHD) به طور خودکار درگیر مشکلات و اختلالاتی چون افسردگی، اضطراب، یاغیگری، سرکشی و مشکلات یادگیری می‌شوند با این همه در صورتی که فرد مسلح به مکانیسم‌های مهاری باشد می‌توان گفت که ضایعات و عوارض پیش گفته به قربانی تحمیل نمی‌شود. متاسفانه همانطور که گفته شد هنوز هم نه تنها جامعه این مشکل زنان را به مثل مردان به رسمیت نمی‌شناسد بلکه این نوع تاریک اندیشی، ذهنیت بسته و مغرضانه در بین صاحب نظران و درمانگران نیز به چشم می‌خورد لذا بدین علت است که در صورت ابتلای زن به این اختلال، قربانی به علت کج‌اندیشی جامعه باید در قیاس با مردان بهای مضاعفی را برای این اختلال بپردازد چون از عوارض و نشانه‌های این اختلال، پرتحرکی، بیش فعالی، رقابت جویی، ریسک پذیری، پرخاشگری و مخاطره‌جویی است و این در حالی است که انتظارات جنسیتی از زنان متوقع است که آدم هایی منظم، قانون‌گرا، خودگذر و بردبار باشند. این در حالی است که جامعه در برابر این ویژگی‌های رفتاری پسران و مردان از خود بردباری و انعطاف بیشتری نشان می‌دهد. لذا بدین علت است که قربانی مونث در این موقعیت از دو سو تحت فشار است.

  ۸۵,۰۰۰ ريال
 • پنج راز سلامت و شادابی مغز

  پنج راز سلامت و شادابی مغز

  توضیحات: پل ناسبوم، پزشک و عصب‌شناس است. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «این مغز آدمی است که فردیت و شخصیت فرد را شکل داده و در عین حال عامل اصلی خلق و ثبت و ضبط خاطرات است. سلامت و پویایی مغز بسترساز بازگویی تجارب شخصی فرد در زندگیش می‌شود و داستان و تجارب زندگی فرد مهمترین گنجینه شخص است. از آنجایی که اختلالات و بیماری‌های مغزی چون آلزایمر و پارکینسون این گنجینه مهم زندگی را از فرد قربانی سلب می‌کند، بنابراین فرد چاره‌ای جز این ندارد که برای پاسداری و مراقبت از فردیت و هویت خود نسبت به سلامت و پویایی مغزش حساس بوده و با اتخاذ راهکارهایی پویایی و شادابی مغزش را برای همه سال‌های عمرش حفظ کند. زیرا در غیر این صورت، درگیر مشکلات و بیماری‌های مغزی شده و آلزایمر نیز سبب می‌شود که فرد نه توان شناسایی فرزندان و نوادگانش را داشته باشد و نه از پس انتقال تجارب شخصی‌اش به نسل بعدی برآید». معرفی کتاب: آرزوی قلبی هر نویسنده این است که خواننده نه تنها با مطالب کتاب هرچه سریع‌تر ارتباط برقرار کند بلکه این مطالب را نیز جذاب بیابد. خوشبختانه آنچه که از تجربه شخصی‌ام در این رابطه برمی‌آید حاکی از این است که این ویژگی اثر در مورد این کتاب صدق می‌کند چون ارتباط مستقیم من با مردم عادی در طی بیش از ده سال این واقعیت را به من ثابت کرده است. به زبان ساده‌تر، من مطمئن هستم که خواننده به سرعت با مطالب و محتوای کتاب حاضر ارتباط برقرار می‌کند. امروزه ثابت شده است که محیط زیستی مساعد و تقویت کننده کارکردهای مغز، سبب پویایی و سلامت مغز شده و متاسفانه عکس این واقعیت نیز صادق است بدین معنی که شرایطی چون شرایط جنگی و پراضطراب به سادگی کارکرد طبیعی مغز را مخدوش می‌کند. لذا براساس این واقعیت مسلم است که من عمیقا به بسته و یا راهکارهای پویاساز مغز که توسط من در این کتاب ارائه شده است و می‌توانند مانع از ابتلای فرد به اختلالات مغزی برشمرده شده در فوق شوند. شدیدا ایمان دارم.

  ۵۵,۰۰۰ ريال
 • یازده قانون جذابیت ارتباطی

  یازده قانون جذابیت ارتباطی

  توضیحات: «11 قانون جذابیت ارتباطی» نوشته میشل تیلیس لدرمن(-۱۹۷۱)، روان‌شناس است. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «شرط اصلی تسخیر قلوب دیگران این است که فرد یک شخصیت جذاب و دوست داشتنی را در معرض دید دیگران قرار دهد و چون خودواقعی و پیامد آن برخورداری از یک شخصیت جاذب و آهن‌ربایی، هیچ میانه‌ای با ظاهرسازی و رل‌بازی کردن ندارد و چون توانایی و کارآمدی در هر حوزه‌ای در گروی خودشناسی است بدین علت در ابتدا فرد باید ویژگی‌های جذاب و مثبت شخصیت خود را بشناسد. فرد جهت کسب دوستی و همکاری دیگران در حوزه کاری، چاره‌ای جز این ندارد که از یک شخصیت جذاب و آهن‌ربایی برخوردار باشد و بهره‌مندی از این برگ برنده و اهرم کارساز در گروی این است که فرد زندگی طلب، مسلح و مجهز به یازده قانون مطروحه در این کتاب باشد. تا بدین وسیله بتواند پیروزی اش را در این شرایط پرآشوب و دشوار تضمین کند». معرفی کتاب: در شرایط دشوار و نفس‌گیر کنونی به مفهوم واقعی کلمه حیات و ممات و بقا و فنای فرد در گروی هنر ارتباطیش است بدین معنی که اگر فرد از این مهارت برخوردار باشد نه تنها می‌تواند به حیاتش امیدوار باشد بلکه می‌تواند از بسیاری از برخورداری‌ها و لذات زندگی بهره‌مند شود و فرد محروم از این هنر در این شرایط سخت و دشوار شانسی برای ابراز وجود ندارد. اکنون پرسشی که مطرح می‌شود این است که فرد چگونه می‌تواند با مسلح شدن به این هنر مسیر زندگی و کامیابی را برای خود هموار سازد؟ هر فرد می‌تواند با آراسته شدن به لازمه‌های یک شخصیت جذاب و گیرا، بدین وسیله از امکانات دیگران جهت پیشبرد اهداف مادی و معنویش استفاده کند. جان کلام اینکه فرد جهت کسب دوستی و همکاری دیگران در حوزه کاری، چاره‌ای جز این ندارد که از یک شخصیت جذاب و آهن‌ربایی برخوردار باشد و بهره‌مندی از این برگ برنده و اهرم کارساز در گروی این است که فرد زندگی طلب، مسلح و مجهز به یازده قانون مطروحه در این کتاب باشد.

  ۸۸,۰۰۰ ريال
 • دنیای خواب و شصت پرسش

  دنیای خواب و شصت پرسش

  توضیحات: کتاب حاضر، به موضوع سندرم وقفه تنفسی هنگام خواب (آپنه) اختصاص دارد. مولف، در کتاب حاضر بعد از شرح اظهارات یک بیمار آپنه‌ای، مخاطب را با بیماری آپنه و مشخصات آن آشنا کرده است. سپس مبانی خواب را شرح داده و راهکارهایی ساده برای شناخت بیماری آپنه ارائه داده است. در ادامه چگونگی تشخیص آپنه خواب را شرح داده و درمان های علمی و ثابت‌شده‌ای برای درمان خرناس و آپنه را به طور کامل مورد بررسی قرار داده است. در پایان کتاب راهکارهایی مقابله‌ای و کنار آمدن با بیماری آپنه را بیان کرده است. لازم به ذکر است که مطالب ذکرشده به شکل پرسش و پاسخ است. معرفی کتاب: باید اعتراف کنم که تا مادامی که وارد حوزه پژوهشی خواب شناسی و اختلالات مربوط به خواب نشده بودم هیچ گاه به اندازه اکنون، متوجه اهمیت خواب کافی نبودم و این جهل من شامل حال آپنه خواب نیز می‌شود. به بیان دیگر، اطلاعاتم در این زمینه به اندازه اشخاص عادی بوده و من نیز مثل بسیاری از مردم براین پندار بودم که آپنه (تنگی نفس) تنها اشخاص چاق، بی‌تحرک، میانه‌سال و به طور کلی اشخاصی که درگیر سبک زندگی نادرست هستند را درگیر می‌کند. این در حالی است که تازه اکنون متوجه می‌شوم که واقعیت مسئله با پندارهایم تفاوت آشکار دارد چون اگرچه بخش اعظم قربانیان را آدم‌های چاق، میانه‌سال و ناآگاه به علم و هنر زندگی تشکیل می‌دهد با این حال همه قربانیان از این قشر و طبقه نیستند. به هر شکل آنچه که تردیدناپذیر است این است که اگرچه خواب و جریان تنفس یکی از اعمال حیاتی مغز و بدن انسان است با این وجود بسیاری از مردم از اهمیت این کارکردهای مهم بدن غافل هستند به بیان دیگر مردم نمی‌دانند که با قطع شدن جریان تنفس فرد بسادگی می‌میرد. همینطور، مردم نمی‌دانند که هر چقدر از خواب لازمه فرار کنند باز هم چاره‌ای جز پرداخت دین و بدهی خواب ندارند. همینطور، مردم نمی‌‌دانند که مغز آدمی در جریان خواب دست به چه تکاپویی می‌زند تا بدین وسیله بتواند تبادلات اکسیژن و گازهای مسموم را تنظیم کند.

  ۴۲,۰۰۰ ريال
 • درمان رودرواسی

  درمان رودرواسی

  توضیحات: رودرواسی یعنی ناتوانی در : نه گفتن،اعتراض کردن،مخالفت کردن،سوال کردن،درخواست کردن دیدن عده‌ی زیادی از مردم که متاصلانه دچار رودرواسی می‌شوند، محکوم به پذیرش شرایط موجودشان هستند و فقدان سرنخ و راهنما، به‌صورت کتاب، منجر به نگارش این اثر گردید. نویسنده‌ی این کتاب ادعا دارد که کتاب حاضر دارای مطالبی متناسب با فرهنگ ایران، افغانستان، تاجیکستان و ... می‌باشد و بسیار ساده و کاملا کاربردی است، که، با این ویژگی‌ها، به شما کمک می‌کند تا رودرواسی‌ها را کنار بگذارید. مطالب این کتاب خالی از اشکال نیست، امید است بتواند راهگشای درمان برای مبتلایان و تحقیق برای متخصصین در این حوزه باشد.

  ۷۰,۰۰۰ ريال
 • گلچین گفته های مشاهیر جهان

  گلچین گفته های مشاهیر جهان

  توضیحات: هیچ گاه گول تقویم را نخور. تقویم شما باید حاوی روزهایی باشد که از آنها به نحواحسن استفاده کرده‌اید.ممکن است فردی در طول سال از یک هفته‌اش استفاده کرده و از کل بازدهی سالانه برخوردار گردد. از سویی دیگر احتمال دارد که شخص دیگر در طول سال، فقط به اندازه یک هفته کار مفید داشته باشد. Charles Richards

  ۱۱۰,۰۰۰ ريال