دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

دار الحدیث    

 • ادبیات فارسی

  ادبیات فارسی

  معرفی کوتاه: کتاب ادبیات فارسی در قالب بیست و چهار درس توسط مهدی محبتی تدوین شده است. هدف از انتشار این کتاب آشنایی دلدادگان به معنا و معنویت فرهنگ ایرانی اسلامی است که از طریق شناخت گام به گام ادبیات فارسی بدست می آید.

  ۱۰۵,۰۰۰ ريال
 • احوال حضرت عبدالعظیم حسنی (علیه السلام) و دیگر امام زادگان مدفون در ری و امام زادگان زید بن علی و یحیی (علیه السلام)

  احوال حضرت عبدالعظیم حسنی (علیه السلام) و دیگر امام زادگان مدفون در ری و امام زادگان زید بن علی و یحیی (علیه السلام)

  معرفی کتاب: اعتضادالسلطنه از دانشمندان به نام است. او علاوه بر نویسندگی، شعر نیز می سرود. اثر حاضر، مشتمل بر معرفی و تصحیح چند اثر از علی قلی میرزای اعتضادالسلطنه است که در شرح حال حضرت عبدالعظیم و برخی امام زادگان شهر ری، شرح حال زید بن علی از فرزندان امام سجاد علیه السلام مدفون در عراق و نیز شرح حال امام زاده یحیی، مدفون در ورامین، نگارش یافته است. این کتاب در سه بخش سامان یافته است: الف) احوال حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام : این بخش به معرفی موجز چهار تن از اجداد آن حضرت و زندگی خود ایشان می پردازد که به امام حسن مجتبی علیه السلام منسوب می شوند. ب) احوال دیگر امام زادگان مدفون در ری: این بخش به معرفی چهار تن از اجداد امام زاده عبداﷲ، و نهایتا خود ایشان می پردازد که به امام زین العابدین علیه السلام منسوب می شوند. شرح حال امام زادگان حمزه و طاهر و نیز معرفی مختصر چهار تن از اجداد ایشان، در همین بخش آمده است. ج) احوال زید بن علی(مدفون در عراق) و امام زاده یحیی (مدفون در ورامین): این بخش شرح حال زید بن علی و نحوه شهادت وی را مفصلا بیان می کند و در پایان، مختصری به شرح حال امام زاده یحیی می پردازد.

  ۸۰,۰۰۰ ريال
 • اختلاف الحدیث

  اختلاف الحدیث

  معرفی کوتاه: اختلاف دویاچند متن،غباری است که بردامان شماری ازاحادیث اسلامی فرونشسته است.دراین میان اماتلاش عالمانه حدیث‌شناسان، موجب شده است افزون برشناسایی علل ناسازگاری،میان شمارزیادی ازموارد،اختلاف برطرف گردد.کتاب حاضر بخشی ازاسباب اختلاف احادیث و چگونگی علاج آنها رابررسی می‌کند. کتابی که پیش روی شماست اثر حجه الاسلام والمسلمین مرتضی خوش نصیب، پژوهشگر پژوهشگاه قرآن و حدیث و مدرس دانشگاه قرآن و حدیث است.

  ۶۵,۰۰۰ ريال
 • عرفان و دعا در نهج البلاغه

  عرفان و دعا در نهج البلاغه

  معرفی کوتاه: صاحب این اثر در شانزده درس، بیانات و کلمات عرشی مولای متقیان امام علی(ع) را تنظیم، تبویب و به اختصار شرح می دهد. این درسنامه با مباحثی مقدماتی درباره کلیات علم عرفان و تمایز آن با علوم متقارن آغاز می شود و مبحث عرفان در نهج البلاغه را در زیر فصل های: معرفت بالله و فایده، ضرورت، مراتب، امکان و راههای وصول به معرفت دنبال می کند. آنگاه مبحث هستی شناسی را درباره حقیقت و عوالم هستی طرح و پس از آن دومین سرفصل مهم عرفان یعنی انسان شناسی را در عناوین موطن و منزل انسان، حقیقت دنیا به عنوان مسکن و موطن انسان و بالاخره مبحث انسان کامل و مقام و منزلت او را در عرفان نظری بحث می کند. پس از آن مباحث عرفان عملی در ضرورت، راه ها، مراحل و مراتب سیر و سلوک تبیین و مبحث عرفان را با طرح و بحث در مقامات عرفانی خاتمه می بخشد. فصل آخر این درسنامه به مباحثی درباره دعا شامل معنا و مفهوم و جایگاه، عناصر و اجزای تشکیل دهنده، اغراض و هدف و انواع دعاهای سیاسی، اجتماعی، مناجات و ابتهال .و ناز و نیازهای وارده از امام علی(ع) اختصاص دارد.

  ۱۱۰,۰۰۰ ريال
 • آشنایی با ادیان آسمانی

  آشنایی با ادیان آسمانی

  معرفی کوتاه: کتاب شامل شانزده درس به این ترتیب است: دو درس زردشتی، هشت درس یهودیت، پنج درس صابئین و مسیحیت و یک درس اسلام. در هر درس تاریخ، اعتقادات، فرقه ها، آیینها، آداب و عبادات هر دین و نگاه قرآن به آن دین بررسی شده است. هر درس یک چکیده دارد و در انتهای این مجموعه یک کتابنامه است. در این کتاب درباره دین مبین اسلام بحث اندکی آمده است؛ زیرا اکثر مخاطبان این مجموعه مسلمانان اند و آنان با اسلام آشنا هستند. از سوی دیگر فرض بر این قرار دارد که مخاطبان این کتاب شناختشان به ادیان توحیدی دیگر اندک فرض شده است، یهودیان جمعیت اندکی دارند، اما به سبب تاثیر انکارناپذیرشان در اکثر مجامع جهانی، آشنایی با یهودیت دروس بیشتری را به خود اختصاص داده است. مسیحیت نیز به سبب تبشیری بودن و حضور پر رنگ میسیون های آن به ویژه در کشورهای اسلامی بعد از یهودیت بیشترین دروس را دارد. ترتیب ادیان آسمانی در این نوشته با توجه به قدمت آنها بوده است. بر این اساس، به ترتیب ادیان زردشت، یهودیت، صابئین و مسیحیت و در نهایت اسلام آمده است. نویسنده، جای کتابی که اطلاعاتی مختصر ولی جامع و کافی پیرامون تاریخ، آموزه های اعتقادی، فرقه ها، آیین ها، آداب و عباداتشان ارائه کند، خالی یافته است و لذا اقدام به تالیف این کتاب کرده است.

  ۸۰,۰۰۰ ريال
 • اخلاق کریمانه (از پرتو کلام امام حسن مجتبی (علیه السلام))

  اخلاق کریمانه (از پرتو کلام امام حسن مجتبی (علیه السلام))

  معرفی کوتاه: کتاب حاضر، یکی از آن آثار ترویجی و کم حجم است که از دو مزیت کلی برخوردار است: نخست آنکه حاوی شرح روان یکی از احادیث پرمحتوای امام حسن مجتبی علیه السلام است. این حدیث به نکات بسیار مهم و اساسی که در زندگی انسان کاربرد دارد اشاره کرده است. امید است خوانندۀ محترم، از این حدیث گران سنگ توشۀ گران بهایی بردارد و از صدف کتاب، مرواریدهای درخشانی از کلام آن امام همام علیه السلام صید کند. اما مزیت دوم آن، آشنایی بیشتر خوانندگان گرامی با حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام از طریق مطالعۀ احادیث به یادگار مانده از ایشان است؛ زیرا به جرئت می توان گفت که در میان پنج تن آل عبا، امام مجتبی علیه السلام کمتر در کانون توجه شیعیان و محبان اهل بیت علیهم السلام بوده است.

  ۳۲,۰۰۰ ريال
 • اماکن تاریخی ری

  اماکن تاریخی ری

  معرفی کتاب این کتاب در چهار فصل گردآوری شده است که فصل اول آن به کلیاتی درباره شهر ری می پردازد، فصل دوم، سوم و چهارم نیز به ترتیب مروبط می شود به اماکن تاریخی به جای مانده قبل از انقلاب، اماکن تاریخی به جای مانده در شهر ری پس از اسلام تا حمله مغول و اماکن تاریخی به جای مانده در شهر ری از عصر مغول تا زمان کنونی. این کتاب بیشتر حاصل مشاهدات عینی بوده است و نویسنده شخصا هنگام یادداشت برداشتن در محل بنا حاضر بوده و نکات لازم را یادداشت می کرده است. اما در پاره از مواقع برای بیان قدمت تاریخی و یا استدلال مشاهدات، تحقیقات دیگران نیز مورد استفاده قرار داده است که در جای خود تذکر داده شده است. هر آنچه پیش می رفتم، دامنه تحقیقات بسیار وسیع تر شده و با منابع تازه ای آشنا می شدم که دیگر فرصت بررسی و تجدیدنظر در مباحث کتاب را ندارم، زیرا سال، سال تحصیلی است و باید به فرا گرفتن دروس پرداخت. اغلب تصاویری که در این کتاب مشاهده می کنید، توسط «مرتضی رستمی» عکاس ایران باستان تهیه شده است.

  ۱۶۰,۰۰۰ ريال
 • از نقطه صفر (گفتگوهایی در مقدمات باور به خدا)

  از نقطه صفر (گفتگوهایی در مقدمات باور به خدا)

  معرفی کوتاه: آنچه در این کتاب است، متن مکتوب شده گفتگوهای اینترنتی است که طی ده جلسه میان آقایانسید حمید حسینیبه عنوان مدافع باورهای اسلامی و فواد سجودی فریمانی، به عنوان مدافع اندیشه خداناباوری برگزار شده است. از آنجا که محتوای این جلسات حاوی نکاتی مهم، زیربنایی و آموزنده در زمینه مسائل کلان زندگی و باورهای دینی است و توجه به آن برای همه پیروان ادیان یا مخالفان دینداری مفید و قابل تامل است، متن این گفتگوها به صورت نوشتاری تنظیم شد تا امکان بهره گیری از آن برای علاقه مندان فراهم آید. معرفی کوتاه: کتاب حاضر متن مکتوب شده گفت‌وگوهای اینترنتی است که طی ده جلسه میان آقایان سید حمید حسینی به‌عنوان مدافع باورهای اسلامی و فواد سجودی فریمانی به‌عنوان مدافع اندیشه خداناباوری برگزارشده است. این گفت‌وگو به‌صورت هفتگی در فضای مجازی و با استفاده از امکانات گوگل پلاس و یوتیوب انجام پذیرفته است.

  ۱۰۰,۰۰۰ ريال
 • بازسازی متون کهن حدیث شیعه (روش، تحلیل، نمونه)

  بازسازی متون کهن حدیث شیعه (روش، تحلیل، نمونه)

  معرفی کوتاه: ین اثر، با همکاری پژوهشکده علوم و معارف حدیث و کتابخانه، موزه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی، فراهم آمده است. کتاب از سه بخش تشکیل شده است. بخش نخست، با عنوان «تحلیل کتاب شناسی حدیث و بازسازی متون متقدم»، شامل چهار فصل است. در این چهار فصل، پیش فرض های تحلیل کتاب شناسی حدیث، گزارش تاریخی از روش محدثان شیعی در نقد وثاقت حدیث و اصول کلی تحلیل کتاب شناسی متون حدیث، بررسی شده است. بخش دوم کتاب با عنوان «گفتگو»، مباحث آیه الله سید احمد مددی موسوی را در قالب یک گفتگو تنظیم کرده است که نکاتی را از تحلیل کتاب شناسی حدیث شیعه، بازگو می کند. در بخش سوم که «مقالات برگزیده» نام دارد، شانزده مقاله برگزیده در تحلیل کتاب شناسی و بازسازی متون حدیث گرد آمده است. توجه به آثار حدیثی که مادر آثار غیر حدیثی در تمدن اسلامی به شمار می آیند از اهمیت ویژه ای برخوردار است و روشهای مختص به خود را دارد. در واقع، تدوین کتاب از دانش حدیث آغاز شد و علوم دیگر نه لزوما در امتداد آن، بلکه در حاشیه آن رشد کردند. بدست آوردن چگونگی تدوین حدیث، شکل گیری متون حدیثی، چگونگی اطلاعات کتابهای قبلی در آثار بعدی نکته ای است که نیازمند باز کاوی درست متون در دسترس است. این باز کاوی و باز سازی، صرفا جمع آوری احادیثی نیست که نام یک راوی مشخص و مشهور در آن است بلکه تفکیک دقیق آثار یک مولف بر اساس نظام حاکم بر “روایت و نقل” از یک طرف و اخبار و اطلاعاتی است که ما از مولفات و آثار آن شخص در برخی از کتابشناسی های کهن داریم. اثر حاضر در زبان فارسی بویژه در حوزه تاریخ حدیث جزو نخستین آثاری تلقی می شود که به این دانش توجه نموده است. درباره کتاب: , "نگرش انسان به هستی، خاستگاه تمام رفتارهای اوست. اگر انسان، عالم را موحدانه بنگرد، رفتارهایی که از او سر می‌زند نیز موحدانه خواهد بود. موحدانه نگریستن به عالم، به این معناست که انسان دریابد عالم هیچ لحظه‌ای ثبات ندارد و به آن سویی حرکت می‌کند که از آن آمده است، زیرا ذرات عالم، همه مشتاق اصل خویش‌اند و کمال خویش را در لقای اصل خود می‌یابند. کتاب پیش رو در دو فصل "موحدانه نگریستن" و "موحدانه زیستن" تنظیم گردیده و در آن سعی شده تا نگرش موحدان به عالم و نحوه‌ی زندگی ایشان با الهام از آیات و روایات تبیین گردد."

  ۲۴۰,۰۰۰ ريال