دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

حکمت    

 • تاملی در فلسفه تاریخ عقل
  ۳۰,۰۰۰ ريال
 • فاس، شهر اسلام

  فاس، شهر اسلام

  نام مراکش از جهاتی چند با درخشش خاص همراه است، همه آنها که این کشور را از نزدیک دیده اند بر سر این رای اتفاق دارند و پیش از آنکه صنعت جهانگردی در کار باشد از زیبایی و جاذبه های آن ستایش ها کرده اند . از آن پس هر ساله رسالات و مقالات جدید چشم اندازه های خیال انگیز مناظر و افق های بکر شهرهای رویایی افسون های ناتمام و آب و هوای مطلوبش یر شمرده و شور و شوقی را بین سیاحان در افکنده و از این میان شهر فاس جایگاه ممتازی یافته است . این کتاب منبع ارزشمندی است برای هر آن کس که در میان فشارهای پر هرج و مرج و تمایلات توسعه مدرن درگیر حفاظت از خصوصیات غیر قابل جایگزین آن نوع زندگی است که در محیط یک شهر سنتی می بالد.

  ۲۴۰,۰۰۰ ريال
 • مفتاح الفلاح

  مفتاح الفلاح

  گزیده: علامه حسن زاده آملی در مقدمه این کتاب آورده است: کتاب حاضر به نام ((منهاج النجاح فی ترجمه مفتاح الفلاح ))، یکی از مائده های پر فائده آسمانی است که عائد نفوس شیقه و شیفته به کمال می گردد. اصل آن اعنی ((مفتاح الفلاح )) تالیف منیف ابوالفضائل مشتهر آفاق علامه شیخ بهاءالمله و الدین است که در وظائف اهل دیانت به آداب و اعمال واجب و مندوب روز و شب به بهترین نظم و اسلوب تدوین فرموده است . محاسن آن غریز و مطالب آن عزیز است . هم مشحون به حقایق لطائف منطق سفرای الهی در گاه راز و نیاز با خداوند بی نیاز است ، و هم حافل دقایق معانی در بیان اسرار مستسر آیات قرآنی ، و ادعیه و اذکار ماثوره است . کوتاهی سخن : انسان آگاه و زبان دان و گوهر شناس باید بدان انس بگیرد تا قداست و نفاست چنان در یتیم را دریابد، و گرنه زبان قلم در وصف و تحریر آن زبونست . معلم بزرگ مرحوم آیه الله مولی حسینقلی همدانی که به فرموده بعضی از مشایخ ما سیصد تن از اولیاء الله در محضر انور او تربیت شده اند، می فرمود: کتاب ((مفتاح الفلاح )) شیخ بهائی برای عمل کردن خوب است....

  ۲۴۰,۰۰۰ ريال
 • جریانهای اصلی اندیشه غربی  (جلد ۱)

  جریانهای اصلی اندیشه غربی (جلد ۱)

  این کتاب از ۲۶٬۰۰۰ بیت و ۶ دفتر تشکیل شده و یکی از برترین کتاب های ادبیات عرفانی کهن فارسی و حکمت پارسی پس از اسلام است. این کتاب در قالب شعری مثنوی سروده شده است؛ که در واقع عنوان کتاب نیز می باشد. اگر چه قبل از مولوی، شاعران دیگری مانند سنائی و عطار هم از قالب شعری مثنوی استفاده کرده بودند ولی مثنوی مولوی از سطح ادبی بالاتر برخوردار است. در این کتاب ۴۲۴ داستان پی درپی به شیوهٔ تمثیل داستان سختی های انسان در راه رسیدن به خدا را بیان می کند. هجده بیت نخست دفتر اول مثنوی معنوی به نی نامه شهرت دارد و چکیده ای از مفهوم ۶ دفتر است. این کتاب به درخواست شاگرد مولوی، حسام الدین حسن چلبی، در سالهای ۶۶۲ تا ۶۷۲ هجری/۱۲۶۰ میلادی تالیف شد. عنوان کتاب، مثنوی، در واقع نوعی از ساختار شعری است که در این کتاب استفاده می شود. مولوی در این کتاب مجموعه ای از اندیشه های فرهنگ اسلامی را گرد آورده است.

  ۶۵,۰۰۰ ريال
 • جریانهای اصلی اندیشه غربی  (جلد ۲)
  ۸۴,۰۰۰ ريال
 • نگرشی به مشرب باطنی اسلام و آیین دائو

  نگرشی به مشرب باطنی اسلام و آیین دائو

  در این کتاب کوچک مقالاتی چند درباره مشرب باطنی اسلام جمع آمده است. پس از تبیین شیوه سیر و سلوک در اسلام و توضیح مفاهیم بنیادی تصوف، همچون شریعت، طریقت و حقیقت و نیز قشر و لب، گنون در بخش های بعدی با روشنی و ایجاز معمول خود از توحید و فقر و روح و تجلی سخن می گوید و نمونه هایی از علوم سنتی درباره فرشته شناسی الفبای عربی و کف بینی و کف شناسی و علم الحروف به دست می دهد. بخش نخست کتاب با سخنی درباب تاثیر تمدن اسلامی در غرب پایان می یابد. واپسین بخش کتاب درباره آیین دائو و آیین کنفسیوس است و تفاوت میان مشرب باطنی و مشرب ظاهری در اشکال غیردینی سنت را نیز آشکار می شازد. گنون در اینجا نشان می دهد که ممکن است شرایط دوره ای به از بین رفتن بیش و کم کامل وجه بیرونی سنت چینی (آیین کنفوسیوس) بیانجامد، اما جنبه باطنی آن (آیین دائو) هرگز نخواهد مرد، چرا که وجه باطنی به سبب طبیعت ذاتی خود جاویدان است.

  ۲۵,۰۰۰ ريال
 • بحران دنیای متجدد
  ۴۰,۰۰۰ ريال
 • کیمیا؛ علم جهان؛ علم جان
  ۶۰,۰۰۰ ريال
 • در سراشیبی به سوی گومارا (لیبرالیسم مدرن)
  ۱۵۰,۰۰۰ ريال