دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

دارالحدیث    

 • فرهنگ نامه مهمانی

  فرهنگ نامه مهمانی

  ین فرهنگ نامه برای نخستین بار، رهنمودهای قرآن و احادیث اسلامی را درباره ارزش فرهنگ مهمان نوازی و آدابی که رعایت آن ها بر مهمان و میزبان ضروری است، به صورتی نسبتا جامع و با نظمی نوین، ارائه می کند. متون این مجموعه با همکاری محققان «پژوهشکده علوم و معارف حدیث» گردآوری و توسط آیت الله محمدی ری شهری تنظیم و تدوین شده است. این کتاب شامل پنج فصل است؛ تشویق به مهمان نوازی؛ آنچه شایسته میزبان است؛ آنچه شایسته میزبان نیست؛ آنچه شایسته مهمان است؛ آنچه شایسته مهمان نیست.

  ۲۵,۰۰۰ ريال
 • عدل در جهان بینی توحیدی
  ۲۰,۰۰۰ ريال
 • کیمیای عشق
  ۹۵,۰۰۰ ريال
 • سنجه انصاف(بررسی برهه ای حساس ازتاریخ رهبری نظام جمهوری اسلامی ایران)

  سنجه انصاف(بررسی برهه ای حساس ازتاریخ رهبری نظام جمهوری اسلامی ایران)

  سنجه انصاف ادامه سلسله خاطرات دوران تصدی وزارت اطلاعات حجت الاسلام و المسلمین محمدی ری شهری است که به دلیل اهمیت خاص آن از نظر نویسنده با عنوانی مستقل و فراتر از چارچوب خاطره نویسی منتشر شده است. فصل اول کتاب در مورد دیدگاه امام (ره) در مورد آقای منتظری پیش از تصمیم مجلس خبرگان، فصل دوم درباره موضع امام پس از تصمیم خبرگان و فصل سوم درباره مبانی تصمیم امام خمینی(ره) در برکناری آقای منتظری و طرح دیدگاه های وی در این باره و نقد آن فراهم شده است. نویسنده در این نوشتار به عنوان یک کارشناس مسائل سیاسی و اطلاعاتی می نویسد : با کمال تواضع به کلیه شخصیت های مهم و موثر توصیه می کنم که در کنار مراقبت از خود مراقبت از یاران و همراهان خویش را فراموش نکنند که خیر دنیا و آخرت آنان و نزدیکان ایشان در این مراقبت نهفته است. از دیگر عناوین این کتاب می توان به بزرگترین اشتباه آقای منتظری، سیاست جدید امام در برخورد با آقای منتظری، کشف جنایات هولناک و ... اشاره کرد که در آن به روایت ماجراهای برهه ای حساس از انقلاب اسلامی پرداخته شده است. این کتاب در ۴۱ فصل نوشته شده و حاوی پیوست ها، فهرست اعلام و فهرست تفصیلی است. بخشی از اسناد وزارت اطلاعات و تصاویر مربوطه از بخش های تکمیلی این کتاب است.

  ۶۵,۰۰۰ ريال
 • به سوی نور: شرح فرازهایی از دعای ائمه علیه السلام
  ۱۵۰,۰۰۰ ريال
 • شناخت نامه قرآن
  ۴۰۵,۰۰۰ ريال
 • کیمیای عشق

  کیمیای عشق

  امروز، جهان بیش از هر وقت دیگر، تشنه دوستی و الفت و مهر و محبت است. در دنیای امروز که بدبینی، کینه توزی، خشونت و ترور بر جهان حکومت می کند، جامعه بشری بیش از هر زمانی احساس نیاز به کیمیای محبت دارد. کیمیای محبت، اصلی ترین عامل تنش زدایی در سطح بین الملل و تنها راه رسیدن به صلح همه جانبه و فراگیر است. اما باید توجه داشت که تنها با سخن و شعار و گفتگو، نمی توان به این کیمیا دست یافت . راه دست یابی به این کیمیا، خودسازی و اصلاح فرهنگ عمومی است و نخستین گام در این راه، مبارزه با عوامل کینه و نفرت، و گام دوم ، ایجاد و تقویت بنیادهای مهر و محبت است. حرکت در این راه، نیاز به تعلیم، تربیت، آموزش و آموزگار دارد و بهترین و بزرگ ترین آموزگار مهر و محبت، مهربان ترین مهربانان ، آفریدگار جهان است . او که سخن خود را با انسان در قرآن با نام «رحیم» و «رحمان» آغاز می کند (اشاره به این که او نه تنها «رحیم» است و به اهل ایمان و انسان های شایسته ، سخت مهر می ورزد، بلکه «رحمان» نیز هست). باری، آفریدگار مهربان، نه تنها بزرگ ترین آموزگار دوستی است، بلکه همه مهرورزی ها ریشه در رحمت و محبت او دارند و بدون پیوند با او، هیچ محبتی نمی پاید و هیچ کینه و دشمنی ای از جهان رخت برنخواهد بست و آرزوی فراگیر شدن مهر و دوستی در جامعه بشری و حاکمیت صلح همه جانبه هرگز تحقق نخواهد یافت. کتاب دوستی در قرآن و حدیث، شرح این اجمال است. انتشار این کتاب به زبان عربی مورد استقبال فرهیختگان جهان اسلام قرار گرفت تا آنجا که برخی از چهره های علمی حجاز ضمن تاکید بر نیاز همه مسلمانان به این نوشتار پیشنهاد انتشار آن را در سطح گسترده در جوامع اسلامی ارائه کردند. به دنبال این پیشنهاد، کتاب «دوستی» توسط فاضل گرانمایه جناب آقای عبدالهادی مسعودی تلخیص گردید و اینک گزیده آنچه از این کتاب مربوط به مهرورزی انسان ها نسبت به خدای منان است با عنوان «کیمیای عشق» در برابر شماست. «کیمیای عشق» گزیده بخش دوم کتاب «دوستی در قرآن و حدیث» است که تقریبا همه عناوین اصلی و فرعی آن حفظ و تنها از تعداد احادیث آن کاسته شده است، بدیهی است مطالعه اصل کتاب برای آگاهی کامل تر از رهنمودهای اسلام در زمینه مهرورزی انسان ها به پروردگارشان ضروری است. به امید روزی که با بهره گیری از رهنمودهای سازنده اسلام قلب مردم جهان مالامال از محبت و عشق به خدای سبحان شود، طبعا چنین عشقی، الفت و سازگاری مردم با یکدیگر را نیز در کامل ترین شکل آن در پی خواهد داشت. در اینجا از همه کسانی که در مرکز تحقیقات دار الحدیث به گونه ای در تهیه این مجموعه ارزنده سهیم هستند صمیمانه سپاسگزاری می نمایم به ویژه حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای محمد تقدیری که متن اصلی کتاب با همکاری ایشان سامان یافت و نیز حجت الاسلام جناب آقای عبدالهادی مسعودی که گزیده آن را تهیه کردند، همچنین حجت الاسلام جناب آقای سید حسن اسلامی که زحمت ترجمه آن را پذیرا شدند، و برای همه آنان از خداوند منان پاداشی در خور فضل و کرامت خود مسئلت دارم.

  ۷,۰۰۰ ريال
 • مناظره های آموزنده
  ۶۵,۰۰۰ ريال
 • گزیده شهادت نامه امام حسین علیه السلام
  ۵۴۰,۰۰۰ ريال