دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

دفتر انتشارات اسلامی    

 • عدل

  عدل

  کتاب حاضر به بررسی ابعاد مختلف «عدل الهی» به عنوان یکی از اصول عقاید شیعه می پردازد. در این اثر ابتدا رابطه عدل و امامت نزد شیعه امامیه مورد بحث و بررسی قرار گرفته و سپس نسبت بین عدل الهی و حکمت خداوند متعال تبیین شده است. آن گاه به بررسی مساله شرور و دفع شبهات مربوط به آن پرداخته شده و وجود بلاها و مصائب لازمه جهان خلقت شمرده شده است. نگارنده، جهان هستی را دارای هدف و شعوری خاص ارزیابی کرده و تحمل سختی ها و مصائب را برای رسیدن انسان به کمال و رشد معنوی مفید دانسته است. وی هم چنین مباحثی در مورد جبر و اختیار، اهمیت اعتقاد به عدل الهی، مساله بداء و معاف بودن مستضعفین جاهل قاصر از عذاب الهی، مطرح نموده است.

  ۶۲,۰۰۰ ريال
 • معاد
  ۷۰,۰۰۰ ريال
 • حزب علوی و حزب اموی

  حزب علوی و حزب اموی

  «لرزان و لغزان چون ژله» زندگی کج دار و مریز انسان ها در عصر غیبت و سبک زندگی بشر در این دوره از تاریخ را مورد بررسی قرار می دهد و همچنین به بیان نکاتی برای زندگی سالم در عصر غیبت تا رسیدن به واقعه شریف ظهور اشاره می کند. شفیعی سروستانی در مقدمه این کتاب چنین می نویسد: «از دور و نزدیک سخنان پر گلایه درباره سبک زندگی و ضرورت اصلاح سبک رایج به گوش می رسد بی آنکه سخن و اشاره ای درباره منشا این همه تغییر و تلون، آشفتگی، پراکندگی و سرگشتگی انسان معاصر در میان عواملم به میان آمده باشد.» مدیر مسئول موسسه موعود بیان می کند که تمام سعی خود را معطوف تشریح موقعیت ذکر شده کرده است تا به درستی معلوم سازد که انسان معاصر در چه موقعیتی به سر می برد و برای گذر از این شرایط باید چه موازین و مبانی فراموش شده ای احیا گردد.

  ۱۸۰,۰۰۰ ريال
 • صلاه الخاشعین

  صلاه الخاشعین

  گزیده: پس از بعثت حضرت خاتم الانبیاء محمد (ص) نخستین عبادتی که تشریع گردید، نماز بود و اهمیت آن کم و بیش بر مسلمانان پوشیده نیست. کتابهای روایتی پر از مطالبی است که همه از اهمیت فوق العاده آن خبر می‏دهند و آن را بهترین کار (خیر موضوع) و اسباب قرب برای هر پرهیزگار و معراج مومن دانسته‏اند. به راستی بهترین تعریف را از تعبیر قرآن مجید باید فهمید که می‏فرماید: به درستی که نماز، انسان را از هر کار قبیح و نابایستی باز می‏دارد. یعنی حقیقت نماز، شخص نمازگزار را اصلاح می‏کند و از آلوده شدن به فحشا و منکر، باز می‏دارد. سید بحرالعلوم در منظومه فقه خود، این آیه را برترین ستایشها از نماز دانسته و می‏فرماید: دیگر کافی است و بالاتر از این سخن نتوان گفت‏. محتوای کتاب صلاه الخاشعین به شرح ذیل می باشد: مقدمه، در ذکر مختصری از اصول دین و پاره‏ای از اخبار رسیده در فضیلت نماز می‏باشد. مطلب اول : در بیان دلیلهای رسیده درباره حضور قلب و اهمیت خضوع و خشوع در نماز است که شرط اساسی برای پذیرفته شدن آن می‏باشد. مطلب دوم: در بیان مقصود از حضور قلب در نماز چیست و چگونه می‏شود آن را به دست آورد. مطلب سوم: در بیان معانی افعال و اقوال نماز و مقدمات آن است. مطلب چهارم: در بیان سایر شرایط باطنی نماز و موانع قبولی آن است.و خاتمه نیز در بیان مختصری از کیفیت سلوک الی الله و طریقه نجات از خطرات دنیا و آخرت است.

  ۵۵,۰۰۰ ريال
 • توحید
  ۷۰,۰۰۰ ريال
 • مهدی موعود (عج)
  ۵۰,۰۰۰ ريال
 • معراج

  معراج

  این کتاب در سه بخش تنظیم شده است: نخست درباره معراج جسمانی پیغمبر اکرم اسلام است که به طور اجمال و سربسته در ابتدای سوره اسراء تذکر فرموده است که در شب معراج، حضرت محمد (ص) از مسجدالحرام به مسجد اقصی برده شد و از آنجا برای دیدن آیات خدا به آسمان ها رفت و در این سوره مبارکه جریان مشاهدات ملکوتی آن حضرت را بیان فرموده است. سخن از مقام قرب حضرتش می رود و آنچه در آن مقام به او بدون واسطه وحی کرد از سدره المنتهی و جنه الماوی و آیات عظیمی که مشاهده کرد که از آن جمله بزر گ تر آیه خدا، علی (ع) را دید. در همین بخش از شب هایی که درباره مسئله معراج کرده اند پاسخ های متین و جالبی می دهد و از مشاهدات پیغمبر (ص) درباره ملکوت زنها به خصوص، شرح می دهد و خلاصه برای کسانی که مایلند با این مطلب ضروری قرآن آشنا شوند، مدرک معتبر و جالبی خواهد بود.

  ۱۱۰,۰۰۰ ريال
 • تردید و توکل
  ۵۰,۰۰۰ ريال
 • تقوا
  ۴۱,۰۰۰ ريال