دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

دفتر مطالعات و تحقیقات زن و خانواده    

 • نظام اسلامی و مسئله روسپی گری

  نظام اسلامی و مسئله روسپی گری

  گزیده: نظام اسلامی و مسئله ی روسپی گری، عنوان کتابی شامل مجموعه ی مقالات و گفت و گوهایی است که پیرامون روسپی گری و حضور آن در نظام اسلامی و در ایران می پردازد. مقالات این کتاب سعی در بازگشایی و یافتن علل و پیامدهای ایجاد ناهنجاری در روابط جنسی در قالب روسپی گری دارند و این که چگونه در یک جامعه به طور کلی و در یک جامعه ی اسلامی با قوانین و حدودهایش چنین مسئله ای در جهان رسانه ای امروز به وجود می آید و چه راه کارهایی می توان برای جلوگیری و یا ایجاد راه حل هایی برای کنترل آن ارائه داد. این کتاب که به کوشش ابراهیم شفیعی سروستانی جمع آوری شده است، از جمله کتاب هایی است که توسط دفتر مطالعات و تحقیقات زنان و با تشکیل گروه ویژه ی «مسئله شناسی روسپی گری» در زمستان ۱۳۸۱ در این راستا منتشر شده است. در ادامه عناوین مقالات آورده می شود؛ فصل اول: نظام اسلامی و روسپی گری نظام اسلامی و ناهنجاری در روابط جنسی (ابراهیم شفیعی سروستانی) نگاهی دیگر به روسپی گری: علل، پی آمدها و رویکردها (محمدرضا زیبایی نژاد) روسپی گری؛ واقعیت ها و بایدها (فریبا علاسوند) بررسی تحلیلی عوامل تربیتی – فرهنگی روسپی گری با چشم اندازی به متون دینی (محمدعلی حاجی ده آبادی) جمهوری اسلامی ایران و انحراف های اجتماعی (بررسی موردی پدیده ی انحراف های جنسی) (نجف لک زایی) زنا در فقه اسلامی (عبدالعلی محمدی) ارتباط جنسی برای بقا: پی آمد فرار دختران از منزل (علی اردلان، کورش هلاکوی نائینی، علیرضا محسنی تبریزی و علیرضا جزایری) طرح های سامان دهی روسپیان (گفت و گو با سید هادی معتمدی) روسپی گری؛ مفهوم، عوامل، راه کارها (گفت و گو با محمدصادق مهدوی) فصل دوم: غرب و روسپی گری گردش گری جنسی در اینترنت (دونا.م.هوگز) توسعه ی صنعت سکس در اتحادیه ی اروپا (جنیس جی.ریموند) قانون ممنوعیت روسپی گری در سوئد (معصومه راغبی(بیات)) روسپی گری، خشونت و اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) (ملیسا فارلی، آیسین بارال، مراب کیرمیر، سزگین / ترجمه و تلخیص: مهدیس کامکار) فصل سوم: ماخذ شناسی روسپی گری ماخذشناسی و معرفی پژوهش های مرتبط با موضوع روسپی گری

  ۳۲,۰۰۰ ريال
 • جنگ علیه خانواده

  جنگ علیه خانواده

  نویسنده کتاب «جنگ علیه خانواده»، در اثر ۶۰۰ صفحه ای خود، به گونه ای تفصیلی به بررسی علت های بروز بحران فروپاشی خانواده در غرب، به ویژه آمریکا و کانادا، پرداخته و در طی نوزده فصل کتاب، با انتقاد از نظریه های فلسفی فراگیر، سیاست های آموزشی، اقتصادی، فرهنگی، گروه های فشار فمینیستی و لابی هم جنس بازان، سکوت یا همراهی کلیسا، نظام تقنینی و قضایی و … ، راه کارهایی را برای کند کردن روند بحران و مهار آن پیشنهاد می کند. در ترجمه اثر، تلاش شده تا مباحث اصلی و کلیدی کتاب استخراج شده، و هم چنان که در مقدمه مترجم آمده، از ذکر جزئیات و مباحث حاشیه ای یا مطالبی که خاص خوانندگان بومی بوده، خودداری شود.

  ۴۴,۰۰۰ ريال
 • مسائل و مشکلات زنان اولویت ها و رویکردها (جلد ۱)

  مسائل و مشکلات زنان اولویت ها و رویکردها (جلد ۱)

  این اثر مشتمل بر ۱۵ مورد از مقالات ارسالی به دبیرخانه هم‌اندیشی «بررسی مسائل و مشکلات زنان؛ اولویت‌ها و روی‌کرد‌ها» به شرح زیر است که به بررسی مصداقی مسائل و مشکلات خاص زنان می‌پردازد.

  ۴۰,۰۰۰ ريال
 • زن در اسلام  (جلد ۲)

  زن در اسلام (جلد ۲)

  آفرینش دو جنس با تفاوت‌های معین، نقش‌های متفاوتی را برای هر کدام رقم زده است. دو جنس در آغاز آفرینش، هم‌نشین و زوج یک‌دیگر شدند و این پیوند زوجیت استمرار یافت. یک زوج، دایره‌ی کاملی از انسانیت را تشکیل می‌دهند. پس زن و مرد مکمل یک‌دیگر قرار می‌گیرند. این مکملیت هم در ویژگی‌های طبیعی (نیازمندی‌ها و توانایی‌‌ها) و هم در حقوق و تکالیفی که آن دو در قبال یک‌دیگر دارند، پدیدار شده است. هر قدر که افراد بیش‌تر در پی تکمیل یک‌دیگر برآیند، زوج انسانی کار‌آمد‌تر خواهد شد. بنابراین تفاوت‌های طبیعی نه سندی برای ارزش‌مندی و فضیلت یک جنس بر دیگری، بلکه راهی برای گذران یک زندگی ایده‌آل‌اند.

  ۴۸,۰۰۰ ريال
 • خشونت خانگی علیه زنان

  خشونت خانگی علیه زنان

  کتاب آموزشی مقابله با خشونت، سعی کرده است با استفاده از آموزه های اسلامی و داده های علمی، توصیه های کاربردی برای پیشگیری و درمان خشونت خانگی نسبت به زنان ارائه دهد. بر اساس آنچه در مقدمه کتاب مقابله با خشونت خانگی علیه زنان نوشته شده است، هدف این کتاب، پیشگیری از خشونت خانگی و مقابله با آن است، در این بحث دو رکن عمده وجود دارد؛ نخست رابطه زن و مرد از حیث تفاوت جنسیتی و دوم همراهی آنها در اداره نهادی به نام خانواده و مناسبات زوجی آنها. این کتاب شامل ده فصل با موضوعات، تفاوت های زن و مرد و همسرگزینی، وظایف زن و شوهر و مقابله در خانواده، راه های تحکیم کارآمدی خانواده، بحث خشونت، آشنایی و مقابله با استرس، آشنایی با خشم و عوامل آن و راه های پیشگیری و اصلاح خشونت در خانه برای هر دو گروه زن و مرد است.

  ۴۸,۰۰۰ ريال
 • زن در اسلام  (جلد ۱)

  زن در اسلام (جلد ۱)

  آفرینش دو جنس با تفاوت‌های معین، نقش‌های متفاوتی را برای هر کدام رقم زده است. دو جنس در آغاز آفرینش، هم‌نشین و زوج یک‌دیگر شدند و این پیوند زوجیت استمرار یافت. یک زوج، دایره‌ی کاملی از انسانیت را تشکیل می‌دهند. پس زن و مرد مکمل یک‌دیگر قرار می‌گیرند. این مکملیت هم در ویژگی‌های طبیعی (نیازمندی‌ها و توانایی‌‌ها) و هم در حقوق و تکالیفی که آن دو در قبال یک‌دیگر دارند، پدیدار شده است. هر قدر که افراد بیش‌تر در پی تکمیل یک‌دیگر برآیند، زوج انسانی کار‌آمد‌تر خواهد شد. بنابراین تفاوت‌های طبیعی نه سندی برای ارزش‌مندی و فضیلت یک جنس بر دیگری، بلکه راهی برای گذران یک زندگی ایده‌آل‌اند.

  ۴۵,۰۰۰ ريال
 • نظام اسلامی و مسئله حجاب

  نظام اسلامی و مسئله حجاب

  گزیده: کتاب نظام اسلامی و مساله حجاب مجموعه مقالات و گفت و گوهایی است که با اساتید حوزه و دانشگاه در راستای مساله حجاب و به کوشش مدیریت پژوهش دفتر مطالعات و تحقیقات زنان جمع آوری شده است. مساله حجاب در این کتاب نه تنها از زاویه آثار و نتایج، بلکه از ابعاد گوناگون فقهی، فلسفی، جامعه شناختی، روان شناختی و مانند آن ها موضوع گفتگو ها و مباحثات علمی قرار گرفته است. محورهای این کتاب عبارت است از: بررسی تمایل به بدپوشی و بدنمایی از ابعاد روان شناسانه و جامعه شناسانه؛ مبانی فقهی دخالت حکومت اسلامی در موضوع حجاب با اتخاذ تدابیر تنبیهی و تعزیری؛ بررسی و آسیب شناسی عملکرد جمهوری اسلامی در موضوع پوشش و اهداف، اصول، سیاست ها و برنامه هایی که به گسترش حجاب بیانجامد. نظام اسلامی و مساله پوشش زنان نوشته محمدرضا زیبایی نژاد؛ پوشش زنان در عرصه قانون و حکومت به قلم زهره رجبیان؛ بررسی جامعه شناختی بدحجابی در ایران نوشته سید احمد هاشمی فشارکی؛ نظام اسلامی و مسئله حجاب، گفتگویی با دکتر عماد افروغ؛ نقدی بر نظرات جک استراو عضو پارلمان بریتانیا درباره حجاب در اسلام نوشته مجلس سلطان القلم و ترجمه مریم رفیعی و گوش فرا دادن به ندای حجاب نوشته تبسم ف.روبی و ترجمه نسرین مصباحی عناوین مقالات و گفتگوهای این کتاب هستند.

  ۳۴,۰۰۰ ريال
 • الگوی جامع شخصیت زن مسلمان

  الگوی جامع شخصیت زن مسلمان

  اهتمام اصلی این پژوهش سامان‌مند‌کردن مطالعات زن‌پژوهی دینی است که در سه فصل سازماندهی شده است. فصل نخست، سه رویکرد اصلی در میان اندیش‌مندان مسلمان نسبت به مسائل زنان را بیان کرده است. نویسنده، طراحی الگوی شخصیت زن مسلمان را صرفا مبتنی بر روی‌کرد تمدن‌گرایانه قابل دفاع می‌داند. در فصل دوم به مهم‌ترین مفاهیم الگوی شخصیت زن مسلمان هم‌چون نظام، الگو و شخصیت پرداخته شده است. فصل سوم به ساختار الگوی جامع شخصیت زن پرداخته و مراحل رسیدن به این نتیجه را بررسی کرده است. کیفیت ارتباط الگو و نظام از یک سو و رابطه‌ی الگو با فرآیند‌های اجتماعی و تاریخی از سوی دیگر از مهم‌ترین مباحث این فصل است. به علاوه در این فصل از چرایی تحول در الگو و ضرورت نگرش توسعه‌ای به مقوله‌ی الگوسازی بحث شده است.

  ۲۳,۵۰۰ ريال
 • بازتولید خانواده ایرانی(بیانیه سال ۸۸)
  ۱۲,۰۰۰ ريال