دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

دفتر نشر فرهنگ اسلامی    

 • باستان شناسی و جغرافیای تاریخی و قصص قرآن
  ۲۵۰,۰۰۰ ريال
 • برخورد تمدن ها: اسلام و غرب
  ۳۰,۰۰۰ ريال
 • بررسی و تحقیق پیرامون نهضت حسینی

  بررسی و تحقیق پیرامون نهضت حسینی

  این کتاب تخصصی و عمومی است و طلاب و دانشجویان می توانند بهره های فراوانی از این اثر ارزشمند کسب کنند. یکی از اهداف اساسی قیام امام حسین علیه السلام مبارزه با ظلم برای زمینه سازی عدالت است؛ از این رو در بخش های مختلف این کتاب، بحث های جالب و بکری در توجیه عدالت و ضرورت تحقق آن در جامعه اسلامی به میان آمده است. این کتاب، از یک دیباچه، پنج بخش و هر بخش نیز از چند گفتار و زیرمجموعه به شرح ذیل تشکیل شده است: بخش اول) این بخش به «بنی امیه و مساله خلافت اسلامی» پرداخته و بنی امیه و هم فکرانشان را ریاست طلب های فاسدی معرفی کرده که با بنی هاشم و دعوت اسلامی، اختلافات اصولی داشتند؛ از این رو با همه توان با آن مبارزه کردند و جنگ های بزرگی مانند بدر، احد و احزاب را به وجود آوردند. این بخش موضوعاتی را واکاوی کرده نظیر: آیا بنی امیه به راستی مسلمان شدند؟ چرا پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم با ابوسفیان مهربانی کرد؟ حساس ترین دو راهی اسلام، استفاده های سیاسی خطرناک، سردرگمی مساله خلافت؛ باعث کشمکش ها، عوامل گوناگون کمک کننده به بنی امیه. بخش دوم) این بخش با عنوان «دو سازمان متضاد در محیط اسلام» به شناسایی مسیر بنی امیه و هم فکرانشان و نیز مسیر بنی هاشم و پیروانشان پرداخته و هدف هایی را که این دو سازمان در درون جامعه اسلامی داشتند، واکاوی کرده است. مباحثی همچون: پیراهن عثمان و ولی عهدی یزید، سیاست تزویر و شمشیر، شناسنامه و کارنامه یزید، جبر مذهبی وسیله جبر سیاسی، اختلاط حق و باطل، سرمشق های اسلامی، زنان با ایمان و فداکار در راه حق را در این بخش می توانید مطالعه کنید. بخش سوم) در این بخش که طولانی ترین بخش کتاب است، علل قیام امام حسین علیه السلام تشریح شده و نحوه برخورد یزید با امام حسین علیه السلام و اهل بیتش را متفاوت با نحوه عملکرد معاویه دانسته است. همچنین درباره فلسفه کلی روایت مشیت، همه جانبه بودن قیام حسینی و ذلت ناپذیری امام حسین علیه السلام و یارانش، مباحث مبسوطی مطرح کرده و قیام و شهادت آن حضرت را به تیشه ای تشبیه کرده که به ریشه حکومت بنی امیه زد، نه به شاخه! در ادامه نیز امتیاز اصلی حکام و و هویت زمام داران اسلامی را تبیین کرده است. بخش چهارم) عنوان این بخش، «چگونه امام حسین علیه السلام پیروز شد» است. در این بخش که به جنبه های عملی نهضت امام حسین پرداخته، حق را پشتوانه پیروزی برشمرده و به بیان تاثیر شخصیت امام حسین علیه السلام در تاریخ بشریت پرداخته است. پس از آن درباره مهم ترین عوامل نابودی حکومت ها صحبت کرده و نهضت های ایرانی ضد اموی را خاطر نشان کرده و قیام حسینی و شهادت آن حضرت را در عین پیروزی و جاودانگی، مصیبتی بزرگ شمرده است. بخش پنجم) در این بخش، که در واقع جوهره کل مباحث کتاب است، به بررسی جنبه های علمی مکتب آزادی بخش امام حسین علیه السلام پرداخته و نهضت حسینی را از جنبه حیات و عدالت بررسی کرده و ظلم را نتیجه سوء استفاده از عدالت می داند. سپس به بحث احساس مسئولیت و مسئولیت مربیان جامعه پرداخته است و عنوان کرده که کربلای حسین، فقط برای گریه و شفاعت نیست، بلکه سراسر درس چگونه زیستن و چگونه رفتن و چگونه مردن است. در پایان نیز نشانه های پیروان حسین را برشمرده است. در بخش «نشانه پیروان حسین علیه السلام» آمده است: نشانه اجتماعی پیروان حسین علیه السلام نیز این است که با فداکاری های خالصانه خود، به انسان ها تربیت انقلابی می دهند و آن ها را در مسیر دفاع از حق و عدالت و مبارزه با ظلم به حرکت می آورند.

  ۷۰,۰۰۰ ريال
 • پیشوای صادق

  پیشوای صادق

  در دوران مبارزه با رژیم ستم شاهی و در زمانی که رهبری جامعه مهم ترین مساله نهضت اسلامی بود، رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه‏ ای (دامت‏ برکاته) چند سخنرانی درباره تحلیل ‏زندگانی امام ششم (ع) ایراد کرد که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تحت عنوان «پیشوای صادق(ع‏» با همکاری واحد ایدئولوژی روزنامه جمهوری اسلامی تنظیم و منتشرگردید. تاریخ دقیق انجام سخنرانی معلوم نیست ولیکن بین سال های‏ 45تا ۵۰ شمسی بوده است. محتوای کتاب هرچندمختصر است، اما یکی از بهترین تحلیل‏ های سیاسی‏ درباره عملکرد امام صادق (ع) شمرده می ‏شود.

  ۱۲,۰۰۰ ريال
 • پیمان های الهی با اهل ایمان (جلد ۱)
  ۲۶,۰۰۰ ريال
 • پیمان های الهی با اهل ایمان (جلد ۲)

  پیمان های الهی با اهل ایمان (جلد ۲)

  خانم تیلر کالدول که اغلب به عنوان بزرگترین داستان پرداز امریکا شهرت دارد در کتاب گناه تو، گناه من داستانی عریان و نیرومند از عشق و نفرت، تعصبات مذهبی و خرافات بی دینان را بازگو می کند. در این داستان چنین اتفاق می افتد که شهر آربرویل از هر گوشه و کنار جولانگاه شرور اهریمنی شده است. سپس زمانی می رسد که آقای هریکس حضور خود را اعلام داشته و اقدام به دفع آثار شیطانی که زمین های شهر را در تصرف خود گرفته می نماید و با این کار اهالی شهر را به جهانی که مانند دنیای دیگر مردمان زمین در ورطه بیزاری و از خود بیگانگی قرار گرفته بود باز می گرداند...

  ۲۶,۰۰۰ ريال
 • پیمان های الهی با اهل ایمان (جلد ۳)
  ۲۶,۰۰۰ ريال
 • ترجمه مقاتل الطالبین

  ترجمه مقاتل الطالبین

  این کتاب، خاطراتی را که یادآور المان های زندگی اجتماعی نسل اول انقلاب می باشد، در خود جای داده است که شامل بخش های متنوعی با عناوین: «خاطرات تلویزیون»، «برنامه های عروسکی»، «برنامه های نمایشی»، «سریال های کودک و نوجوان»، «سینمای کودک و نوجوان»، «سریال های بزرگسال»، «آثار سینمایی بزرگسال»، «سریال های پلیسی»، «مجموعه های طنز»، «وسایل بازی»، «خوراکی ها»، « لوازم منزل قدیمی»، «سکه ها و اسکانس ها»، «کتاب» و... است. گردآوری این کتاب حاصل دو سال تلاش مولف بوده است.این مجموعه حدود چهار هزار عکس در خود داراست که بیشتر آنها با تهیه فیلم ها و کلیپ ها و تماشای آنها و گرفتن عکس از صحنه های آن، تهیه شده است. در این مجموعه، لوح فشرده ای از فیلم ها و تیتراژهای مورد استفاده در کتاب، نیز ضمیمه شده است.

  ۱۱۰,۰۰۰ ريال
 • حاصل عمر
  ۱۴۵,۰۰۰ ريال