دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

دفتر نشر فرهنگ اسلامی    

 • حساسترین دورانهای تاریخ (جلد ۲)
  ۵,۰۰۰ ريال
 • حضرت معصومه (ع) و شهر قم
  ۳۰,۰۰۰ ريال
 • حکمت، هنر،زیبایی و عناصر نمایشی قصه یوسف(ع) در قرآن

  حکمت، هنر،زیبایی و عناصر نمایشی قصه یوسف(ع) در قرآن

  گزیده: مجموعه گلشن ابرار که خلاصه ای از زندگی و شرح حال علمای اسلام است که تا کنون هشت جلد از آن به زیور چاپ آراسته شده، اثری است که در چندین جلد توسط جمعی از پژوهشگرن حوزۀ علمیۀ قم زیرنظر پژوهشکدۀ باقرالعلوم (علیه السلام) تالیف شده است. در این بین علمایی هستند که غیر از زندگی علمی خود، زندگی سیاسی پرباری داشته اند و در صحنه های گوناگون سیاسی شرکت داشته اند و برخی دیگر فقط زندگی علمی و زاهدانه ای داشته اند و در سیاست و اوضاع سیاسی دوران خویش هیچ دخالتی نداشته اند که هر کدام در جای خود به آن پرداخته شده است. برخی از علما شرح کوتاهی دارند و برخی بسیار مفصل است که این امر یا به دلیل محدودیت اطلاعات راجع به عالم موردنظر است یا به جهت اهمیتی که آن عالم در بین مردم دوران خویش داشته، کمیت اطلاعات راجع به آن عالم تغییر کرده است. ساختار نوشتاری کتاب های این مجوعه در تمام مجدات آن به این ترتیب است: ۱) تولد، خانواده و حسب و نسب ۲) دوران کودکی ۳) دوران تحصیل و تهذیب و مقام علمی ۴) زندگی فردی، اجتماعی و سیاسی ۵) سفرها ۶) شاگردان ۷) آثار و تالیفات ۸) تاریخ و چگونگی وفات یا شهادت

  ۳۵,۰۰۰ ريال
 • خلاصه کتاب زندگانی امیرالمومنین علیه السلام

  خلاصه کتاب زندگانی امیرالمومنین علیه السلام

  گزیده: نگارنده در این نوشتار، علاوه بر تعریف عدالت به مسائل اساسی و مفهومی عدالت و حوزه های تحقق عدالت نیز اشاره می نمایند .آن گاه پس از بحث در زمینه عدل الهی، از تبیین عدل در نظام ارادی و انسانی، به ویژه درباره عدالت اجتماعی سخن می گوید . کتاب با این عناوین تدوین یافته است :بررسی مسائل اساسی عدالت، شاخه های کلی عدل الهی، عدل در نظام ارادی و انسانی، معیارهای تحقق عدالت، موانع اجرای عدالت، و لوازم و شرایط اجرای عدالت .

  ۲۰,۰۰۰ ريال
 • خلاصه کتاب زندگانی علی بن الحسین علیه السلام
  ۵,۰۰۰ ريال
 • خلاصه کتاب قیام امام حسین (ع)

  خلاصه کتاب قیام امام حسین (ع)

  کتاب پس از پنجاه سال، پژوهش تازه پیرامون قیام امام حسین (ع) از جمله کتاب های مطرح درتحلیل واقعه عاشورا است که به رخدادی که در سال ۶۱ هجری و درست پنجاه سال پس از وفات پیامبر در سال ۱۱ هجری اتفاق افتاد، می پردازد. دکتر شهیدی تحقیق و نگارش این کتاب را در سال ۱۳۳۰ انجام داده و کتاب را در سال ۱۳۵۷ با قلمی شیوا، متقن و مستند به منابع اصیل تاریخی مستند ساخت و تاکنون بیش ازسی ­و­ دو بار به چاپ رسیده است و هنوز پس از انتشار دهها هزار نسخه از رونق باز نایستاده است هر چند بیان حقایق تاریخی بخش عمده کتاب را تشکیل می دهد اما نوع مواجهه دکتر شهیدی با تاریخ در تحلیل حادثه عاشورا نو و بدیع است. دکتر شهیدی در این کتاب بیش از آن که در جستجوی چگونگی آن رخداد عظیم باشد، به دنبال چرایی حادثه عاشورا بوده است؛ «مقصود من از نوشتن این یادداشت ها مقتل نویسی، تبلیغ مذهبی و حتی نوشتن تاریخ نیست. من کوشیده ام تا خود بدانم آن چه رخ داد، چرا رخ داد؟» (پس از پنجاه سال، ص ۷) این کتاب پس از پنجاه سال، نه روایت زندگی امام حسین (علیه السلام) بلکه تحلیل و علت شناسی عاشوراست. بیان حوادث تاریخ صدر اسلام برای نویسنده چندان موضوعیت ندارد. او تلاش می کند تا به واسطه مرور بر آنچه در این پنجاه سال بر جامعه مسلمین گذشت، چرایی این حادثه را بازگو نماید.

  ۲۰,۰۰۰ ريال
 • خلاصه کتاب نقطه های آغاز در اخلاق عملی
  ۵,۰۰۰ ريال
 • خورشید مغرب (خلاصه)
  ۱۳,۰۰۰ ريال
 • خورشید مغرب
  ۶۰,۰۰۰ ريال