دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

دفتر نشر معارف    

 • سلوک دانشجویی

  سلوک دانشجویی

  دانستن این نکته که «راز کامیابی در تجربه علم آموزی چیست و در طول عمر تحصیلی، این راه را چگونه و با چه کسی و به چه سمت و سویی باید پیمود»، مهم است. در هر کاری، از جمله در آموختن دانش و رسیدن به قله­ های معرفت و در کنار آن،«کمال اخلاقی» و «تهذیب نفس»، نیازمند آشنایی با رمز و رازها و شیوه ­ها و عوامل موفقیت هستیم. پس سلوک دانشجویی، آگاهی از هدف ­ها، آفت ­ها، روش ­ها، علل ناکامی یا سرخوردگی و عوامل رشد و پیشرفت را می­ طلبد. آنچه می ­خوانید، مجموعه نوشته ­هایی از استاد جواد محدثی در این زمینه­ هاست که مورد ابتلا و کاربرد هر کسی است که گام در مسیر آموختن دانش نهاده و در مراکز علمی حضور می­ یابد و سر سفره دانش اساتید می­ نشیند. مباحث این کتاب پیش از این در سلسله مقالاتی در ماهنامه پرسمان منتشر شده بود.

  ۲۵,۰۰۰ ريال
 • بررسی عوامل موثر بر کجروی و نقش خانواده در آن
  ۶۵,۰۰۰ ريال
 • اخلاق اسلامی مبانی و مفاهیم

  اخلاق اسلامی مبانی و مفاهیم

  این کتاب براساس سرفصل های مصوب این درس در پنج فصل، بعد از بیان کلیات و مبانی اخلاق اسلامی بعضی از مهم ترین فضایل اخلاقی و راه های وصول به آن و شماری از رذایل اخلاقی و راه های اجتناب از آنها را بیان نموده است.

  ۶۵,۰۰۰ ريال
 • آیین زندگی : اخلاق کاربردی (شریفی)

  آیین زندگی : اخلاق کاربردی (شریفی)

  اخلاق کاربردی (Applied Ethics) نام رشته ای نوپا در مجامع علمی غرب است که محدوده فعالیت خود را حوزه های خاصی از زندگی فردی و اجتماعی انسان قرار داده است و با تطبیق استدلالها، اصول و ارزشها، در حوزه های رفتارهای اخلاقی، به ارزش گذاری آنها می پردازد. «آیین زندگی» از عناوین نوظهور در درس معارف اسلامی دانشگاه هاست و برای تامین متن درسی به ارزش ۲ واحد به نگارش درآمده است. نویسنده کتاب، در نه فصل به مهمترین مسائل و موضوعات اخلاقی کاربردی در حیطه دانشجویی و اجتماعی پرداخته است. وی پس از ارائه مباحثی درباره معناشناسی و جایگاه اخلاق کاربردی، مباحثی همچون اخلاق دانشجویی، اخلاق پژوهشی، اخلاق نقد، اخلاق معاشرت، اخلاق معیشت، اخلاق جنسی، اخلاق سیاست و اخلاق گفتگو را مطرح کرده است.

  ۷۰,۰۰۰ ريال
 • فردا مرا خواهید شناخت: روزگار شکیبایی و فرمانروایی امیرمومنان

  فردا مرا خواهید شناخت: روزگار شکیبایی و فرمانروایی امیرمومنان

  کتاب فردا مرا خواهید شناخت از «مقدمه» و فصل های «روزگار تلخ شکیبایی، انتخاب پیشوایی فرزند ابوطالب(ع)، بحران در آستانه خلافت، سیاست مدارتر از حضرت علی بن ابی طالب(ع) و حکومت و مخالفان» تدوین شده که هر فصل شامل عناوین مختلفی است. نویسنده در مقدمه نوشته است: «روزگار اینک ما در پاره ای مسایل، از عصر مردمان غارنشین بسیار خفت بارتر است. آنان حیوان شکار می کردند و انسان می ماندند و امروزیان انسان شکار می کنند تا حیوان باقی بمانند. نوادگان آن انسان ساده غارنشینی که پلیدی را نیز به قصر ناپاکی جستجو نمی کرد، اینک از صنعت و فناوری پیشرفته بهره مند شده اند و دیگر خود را نیازمند پیامبر آسمانی نمی شناسند. اینان خود پیامبر خویش اند.»

  ۴۰,۰۰۰ ريال
 • باران و کویر: روایتی نو از زندگی و زمانه امام محمد باقر علیه السلام

  باران و کویر: روایتی نو از زندگی و زمانه امام محمد باقر علیه السلام

  خاطرات تب زده ی روز عاشورا، برافتادن و برآمدن دولتمردان، ضرب سکه ی سرافرازی، شعله های شورش و انقلاب در جای جای سرزمین های اسلامی، خنکای سخنان زلال آذین نیایشگران و شکافنده ی دانش ها، تولد سبز و مرگ سرخ زید، اسلام گستری یا کشور گشایی حاکمان، کوچ مردی که انبان نان و محبت را بر دوش عاطفه می کشید، سلطه ی چهار فصل زمستانی امویان، جوشش چشمه های شعر شاعران شیعی، پی ریزی شالوده ی اندیشه ی شیعیان در روزگاری که طوفان گوناگون فکری می وزید، غروب ارزش ها و . . . دستمایه هایی هستند تا نویسنده ی پژوهشگر فراز و فرود قطعه ای از تاریخ را در این کتاب کوچک با نثری شاعرانه باز گوید. این کتاب با نگاهی نو به زندگی و زمانه امام محمدباقر (ع) می پردازد.

  ۱۸,۰۰۰ ريال
 • حقوق دانشجویی
  ۸۰,۰۰۰ ريال
 • گنجینه (صحیفه سجادیه (پالتویی))
  ۸۰,۰۰۰ ريال
 • معمای یوزارسیف
  ۱۲,۰۰۰ ريال