دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

زمزم هدایت    

 • سازمان مجاهدین خلق (منافقین)

  سازمان مجاهدین خلق (منافقین)

  در تاریخ معاصر ایران یکی از سازمان ها که در دهه ۱۳۴۰ بر اثر التقاط بین مارکسیسم و اسلام شکل گرفت سازمان مجاهدین خلق (منافقین) بود. این سازمان محتوا را از مارکسیسم و قالب را از اسلام اخذ نمود به این صورت که این گروه به علت عدم اطلاع از اسلام در مطالعات خود به این نتیجه رسید که مارکسیسم به دلیل شعارهای مساوات طلبانه و توزیع ثروت به انقلاب نزدیک تر است. لذا مارکسیسم را در ابعاد اقتصادی، نوع نظام سیاسی و علم انقلاب پذیرفت و جنگ های چریکی مارکسیستی را الگوی خویش قرار داد. فصل های این کتاب که به بررسی تاریخچه این سازمان می پردازد به شرح زیر است: فصل اول: در ابتدای این تحقیق، قلمرو فعالیت، بنیان گذاران، خط مشی سازمان و امتیازات آن نسبت به سایر تشکلات بیان می گردد. فصل دوم: ویژگی های شخصیتی رهبران، نحوه سازماندهی، عضوگیری، تامین مالی و رویدادهایی که منجر به درگیری مسلحانه علنی و گسترده علیه نظام جمهوری اسلامی گردیده در بحث تاریخچه بیان می شود. فصل سوم: در بحث مبانی فکری، با هویت ایدئولوژیکی واقعی سازمان، عدم اعتقاد آنها به اصول دین و اعتقاد آنها به اصول مارکسیسم آشنا می شویم و به صورت مبسوط و با استفاده از کتاب های اصلی خود سازمان موارد التقاط ذکر می شود. فصل چهارم: در این فصل دیدگاه های سازمان درباره اسلام، نظام اسلامی، امام، روحانیت، ولایت فقیه، قانون اساسی و جنگ تحمیلی ارائه می شود. فصل پنجم: محبوبیت اجتماعی سازمان قبل از ارتداد و دلایل آن، چگونگی ترکیب جمعیتی سازمان از لحاظ سن، شغل و .. قبل و بعد از انقلاب و دلایل افت محبوبیت پس از ارتداد و جنگ مسلحانه علیه نظام جمهوری اسلامی در فصل مربوط به پایگاه اجتماعی می آید. فصل ششم: در فصل پایانی، عملکرد سازمان در ابعاد آموزشی، سیاسی، نظامی و امنیتی در دو مقطع قبل و بعد از انقلاب به صورت مبسوط بیان و بررسی می شود.

  ۸۰,۰۰۰ ريال
 • عوامل معنوی و فرهنگی دفاع مقدس  (جلد ۱)

  عوامل معنوی و فرهنگی دفاع مقدس (جلد ۱)

  جلد دوم کتاب عوامل معنوی و فرهنگی دفاع مقدس در ادامه کتاب اول به علل و عوامل موفقیت در دفاع مقدس می پردازد و به عوملی مانند رهبری امام خمینی، وحدت مردمی، حضور روحانیت، تبلیغات، هنر و ادبیات می پردازد.

  ۱۶۰,۰۰۰ ريال
 • عوامل معنوی و فرهنگی دفاع مقدس  (جلد ۲)
  ۱۸۰,۰۰۰ ريال
 • فرقه های نوظهور
  ۷۵,۰۰۰ ريال
 • مجمع روحانیون مبارز

  مجمع روحانیون مبارز

  گزیده: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷، عده ای از روحانیون که نقش بارزی در شکل گیری و پیروزی انقلاب داشتند و در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز فعالیت داشتند، با اذن امام (ره) و همت شهید آیت الله مرتضی مطهری، جامعه روحانیت مبارز تهران را تشکیل دادند. تحولات و مقتضیات نظام جمهوری اسلامی موجب ظهور دیدگاه های مختلفی در عرصه مدیریت اجرایی کشور شد و به دلیل اختلاف سلیقه درونی بین اعضای برجسته جامعه روحانیت، این نهاد نیز از تاثیر اختلاف سلیقه ها و دیدگاه ها مصون نماند و این فرآیند نهایتا در سال ۱۳۶۶ منتهی به انشعاب جامعه روحانیت مبارز تهران شد، و مجمعی بنام «مجمع روحانیون مبارز» از جامعه روحانیت منشعب گردید. این کتاب به بررسی جامعه روحانیون مبارز می پردازد.

  ۱۱۰,۰۰۰ ريال
 • کژ راهه شیطان پرستی
  ۵۰,۰۰۰ ريال
 • جهانی سازی در عرصه فرهنگ و سیاست
  ۵۰,۰۰۰ ريال
 • جامعه روحانیت مبارز
  ۷۵,۰۰۰ ريال
 • جنگ سی و سه روزه، اهداف و پیامدها
  ۸۰,۰۰۰ ريال