دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

فجر ولایت    

 • دولت اسلامی و نهضت نرم افزاری
  ۹,۰۰۰ ريال
 • فاطمه معصومه(س) طریقی در تحقق ولایت الهیه

  فاطمه معصومه(س) طریقی در تحقق ولایت الهیه

  این اثر در چهار بخش با عنوان های چهارده معصوم(ع) مجرای تحقق ولایت الهیه در عالم، بررسی شخصیت حضرت فاطمه معصومه(س)، بررسی عملکرد اجتماعی و تاریخی حضرت فاطمه معصومه(س) و آثار هجرت و عملکرد اجتماعی تاریخی حضرت فاطمه معصومه (س) تنظیم شده است. بخش اول به بیان جریان توحید و ولایت الهی در عالم، ولایت ائمه اطهار(ع) در سرپرستی عبودیت، تولی به ولایت ائمه اطهار(ع) شرط توحید و تعیین منزلت انسان به میزان تولی به ولایت ائمه اطهار(ع) می پردازد. شاخصه اصلی شخصیت حضرت فاطمه معصومه(س)، گستره مقام شفاعت حضرت فاطمه معصومه(س)، ولایت، محور احادیث مطرح شده از حضرت فاطمه معصومه(س) و ارجاع شیعیان به زیارت حضرت فاطمه معصومه(س) از مطالب بخش دوم این کتاب است. بخش سوم در دو فصل هماهنگی و تبعیت عملکرد حضرت معصومه(س) از امام رضا(ع) و بررسی هجرت حضرت فاطمه معصومه(س) به قم با محورهای اصلی هجرت امام رضا(ع) و سرپرستی تاریخی تشیع، هجرت فاطمه معصومه(س) به تبع هجرت امام رضا(ع) و تثبیت پایگاه تشیع، علل و انگیزه هجرت، راز انتخاب قم و سکونت در آن و آینده قم در عصر غیبت تنظیم شده است. تثبیت و گسترش جامعه شیعی بر محوریت حضرت معصومه(س) با سه عنوان ورود امامزادگان، محدثین و علمای شیعه، تاسیس حوزه علمیه قم و تحول حوزه علمیه از سوی امام خمینی(ره)، قم، پایگاه حفظ اسلام و تشیع، قم، مرکز نشر علوم اهل بیت(ع) به عالم و قم، خاستگاه و مرکز انقلاب اسلامی از مطالب اصلی بخش چهارم کتاب است. در مقدمه این کتاب به قلم رضیه کشتکاران، مدیر مسوول موسسه کریمه ولایت می خوانیم: «فاطمه معصومه(س) که پرورش یافته خانه ولی خداست به گواه احادیث و روایاتی که در شان ایشان وارد شده و به گواه روایاتی که از ایشان نقل شده به حق از مصادیق اتم و اکمل این روایت است تا آنجا که امام صادق(ع) سال ها قبل از ولادت آن حضرت، از ولادت و مقام ایشان نزد پروردگار خبر می دهند». در خاتمه این اثر با اشاره به ضرورت و نتایج توسل به حضرت فاطمه معصومه(س) برای تهذیب فردی و اجتماعی، آمده است: «ضرورت تلاش برای درک مقام و منزلت حضرت فاطمه معصومه(س) نه از آن جهت که آن حضرت دختر امام، خواهر امام و عمه امام است؛ بلکه از آن جهت است که ابعاد و زوایای زندگی الهی آن بانوی بزرگوار و سیره هدفمند ایشان را از جهت عبادی، عرفانی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی به عنوان الگویی برتر بشناسیم».

  ۴۰,۰۰۰ ريال
 • گفتارهایی پیرامون تحول در علوم انسانی

  گفتارهایی پیرامون تحول در علوم انسانی

  در نظر مولف کتاب سه احتمال در علوم انسانی اسلامی وجود دارد: ۱ ترکیب تجربه‏ی قطعی با وحی قطعی؛ ۲ تفکیک علوم انسانی اسلامی و غربی در حوزه‏ی تئوری‏های بنیادین؛ ۳ نگاه نظام گرا؛ ایشان ضمن بیان این احتمالات، احتمال سوم را برگزیده اند. هم‏چنین به راه کارها و چگونگی ایجاد تحول اشاره کرده اند که ۱ ایجاد نهضت نقد؛ ۲ تولید نرم افزار در روش نقد؛ ۳ تعیین شاخصه های اسلامیت؛ سه بخش از آن است. رئیس فرهنگستان علوم اسلامی در بخش دیگری از این کتاب به یکپارچگی تمدن غرب و مقابله‏ی آن با اسلام اشاره می کنند، آن‏گاه نسبت بین عقلانیت و تمایلات و هم‏چنین انگیزه و انگیخته را بررسی می کنند، سپس انقلاب را در جبهه‏ی فرهنگ عمومی موفق ارزیابی می نمایند، اما آن را در ایجاد عقلانیت تخصصی هم‏بافت با تمدن اسلامی، در آغاز راه می بینند. در این بحث عقلانیت مدرن ریشه‏ی چالش های سیاسی و ضعف های اجرایی معرفی می شود، سپس علائم شکست تمدن غرب بررسی شده و نکات مهم برای رسیدن به عقلانیت اسلامی، نقطه‏ی شروع این حرکت و بحث های ریشه ای آن معرفی می شود. مولف در این کتاب به ضرورت تحول در سازمان علمی کشور و به ویژه حوزه توجه داده اند. این ضرورت را به علت فراگیری تمدن غربی و مبارزه ی همه جانبه ی آن با تدین و به خصوص اسلام می دانند. هم چنین تاسیس نظام مبارک جمهوری اسلا می و انتظارات داخلی و خارجی از آن را علت دیگر ضرورت معرفی می کنند. ایشان سه رویکرد را در پاسخ گویی به مطالبات جدید بر می شمارند: ۱ پذیرش تجدد و اصلاح قرائت دینی؛ ۲ مدرنیته ی اسلامی؛ ۳ ایجاد تمدن اسلامی؛ ایشان ضمن نقد دو رویکرد اول و دوم، ضرورت انتخاب رویکرد سوم را اثبات می کنند. ایشان مدرنیته را یک سیستم واحد به -هم پیوسته می دانند که با اسلام حداکثری قابلیت جمع ندارد و اجزاء هر کدام از این دو نظام، تناسبی با نظام دیگر ندارد. بر این اساس حوزه ی علمیه را دارای ظرفیت پرچمداری تمدن اسلا‏می می دانند که باید در پژوهش، آموزش و تبلیغ، تعالی ظرفیت و روش ایجاد کند. دانشگاه نیز در این دیدگاه باید از موضع مصرفی به موضع تولیدی بگراید و تئوری های متناسب با آرمان‏های اسلامی تولید کند و در کنار حوزه به یک سازمان بزرگ علمی مبدل شوند و گردش عملیاتی هماهنگ داشته باشند. تحلیل جایگاه تاریخی انقلاب اسلامی و چشم انداز آینده آن از دیگر بخش های مهم این کتاب می باشد. در این بخش بیان می شود که این انقلاب به عنوان سر فصل و نقطه عطف جدیدی از تقابل تاریخی حق و باطل، نیازمند ارائه راه کاری نوین، ازجمله تحقق امنیت و عدالت همه جانبه است و به خصوص باید بتواند از عقلانیت سکولار عبور کند و عقلانیت اسلامی را به جامعه بشری تقدیم نماید. در این صورت است که فرهنگ انقلاب اسلامی به ثمر خواهد نشست و جهان را بیش از پیش تحت تاثیر خود قرار خواهد داد. تحلیل «ماموریت روشن فکری دینی، در عبور از عقلانیت سکولار» نیازمند نگاهی عمیق است و باید به آن از منظر فلسفه ی تاریخ نگاه کرد. این‏که بعضی از روشن فکران مسلمان معاصر، از تحلیل وقایع و موضع گیری روشن و مفید محروم هستند به این دلیل است که، فاقد نگاه فلسفه ی تاریخی هستند.

  ۳۰,۰۰۰ ريال
 • مبانی و الگوی مهندسی فرهنگی

  مبانی و الگوی مهندسی فرهنگی

  کتاب «مبانی و الگوی مهندسی فرهنگی» نوشته حجت ‏الاسلام والمسلمین علیرضا پیروزمند (قائم مقام دفتر فرهنگستان علوم اسلامی قم) می باشد. در مهندسی فرهنگی تاثیر هر نوع تغییر و تصمیم مدیریت پذیر در عرصه کشور و حتی جهان از منظر فرهنگی معین و با جهت گیری تعالی فرهنگی جایگاه آن معین می شود. خروج فرهنگ از مظلومیت آن هم در جایی که آرمان های فرهنگی او را به حرکت در آورده است، جز با اهتمام کافی بر این موضوع امکان پذیر نیست. کتاب حاضر متشکل از مجموعه مقالاتی است که بر روی هم «مبانی و الگوی مهندسی فرهنگی» نام گرفته است؛ یعنی آنچه نقشه جامعه مهندسی کشور باید مبتنی بر آن و به وسیله آن تنظیم و سپس مدیریت گردد. تلاش نگارنده بر این بوده است که مرزهای دانش در این موضوع زیربنایی و تاثیرگذار تغییر یابد و گامی به سمت تعالی فرهنگی کشور و جریان معارف اسلامی برداشته شود. چیستی فرهنگ، تغییرات فرهنگ، ربط دین و فرهنگ، موضوعات و مسایل فرهنگی، دولت فرهنگی و نقش دولت در فرهنگ، سیاست گذاری و برنامه ریزی فرهنگی و عناوینی از این دست، جمعی از مسائل بنیادی و راهبردی را در عرصه فرهنگ تشکیل می دهند که می توان به محوریت موضوع مهندسی فرهنگی آنها را نظام داد. کتاب حاضر متشکل از نه مقاله است که در سه فصل تفکیک شده است تا در کنار هم پیوستار واحدی را تحویل دهند. فصل اول مربوط به مبانی مهندسی فرهنگی است و در آن تعریف و چگونگی تغییرات فرهنگ، رابطه دین و فرهنگ و بالاخره رابطه دولت و فرهنگ بررسی شده است. فصل دوم، مربوط به الگوی مهندسی فرهنگی است و در آن طرح ضرورت و مراحل دستیابی به الگو، ارائه الگوی مهندسی فرهنگی کشور و در نهایت طبقه بندی الگومند موضوعات در مهندسی فرهنگی کشور انجام شده است. فصل سوم، ذیل الگوی مهندسی فرهنگی، به ارائه الگوی موضوعی و کاربردی در سه موضوع مهم پرداخته شده که عبارتند از: الگوی مهندسی فرهنگی علم، الگوی مهندسی فرهنگی سازمان و بالاخره الگوی مهندسی فرهنگی جهان. غالب این مقالات در همایش های علمی به عنوان مقالات برگزیده انتخاب شده و مابقی نیز یا در مجلات تخصصی منتشر شده اند یا به سفارش مراکز تخصصی انجام و مورد داوری قرار گرفته اند.

  ۵۵,۰۰۰ ريال
 • مراقبه های عاشورایی: گفتارهای عاشواریی از علامه فقید سید منیرالدین حسینی هاشمی و میرباقری

  مراقبه های عاشورایی: گفتارهای عاشواریی از علامه فقید سید منیرالدین حسینی هاشمی و میرباقری

  در مقدمه این کتاب به مبادی و مبانی تحلیل قیام عظیم عاشورا به عنوان یکی از مهم ترین وقایع تاریخ پرداخته شده و آمده است که مقدمه ضروری تفسیر عاشورا، یافتن نقشه آن حرکت جامعی است که عاشورا در درون آن و به خاطر تکمیل شدن آن رخ داده است. در بخش اول این کتاب با عنوان شناخت عاشورا به بررسی شخصیت تاریخی سیدالشهدا و تحریفات عاشورا پرداخته شده و آمده است که زبان سید الشهدا زبان سخن گفتن با عاطفه تاریخ است اینکه سیدالشهدا در میدان جنگ در شدیدترین مقاومت ها و ظلم ستیزی ها به عواطف انسانی کمال اهتمام را می ورزد و در کشاکش مقابله با ظلم در یک روز، دوازده بار از جنگ به خیمه بازمی گردد؛ به این دلیل است که باید عاشورا الگوی تکامل­ گرایی تاریخی باشد. بخش های دیگر این کتاب به مراقبه های عاشورا و مراقبه های عاشورایی هنرمندان اختصاص یافته است.

  ۴۱,۰۰۰ ريال
 • نهضت تولید علم

  نهضت تولید علم

  در این کتاب با نگاهی به دیدگاه فرهنگستان علوم اسلامی، نهضت تولید علم، جنبش نرم افزاری و تحول در علوم انسانی مورد بررسی قرار گرفته شده است. در مجموعه حاضر سعی شده است ابعاد مختلف این حرکت مورد بررسی قرار گیرد.نوشتار حاضر شامل مجموعه مقالاتی است که صاحب قلم آن ها را در نشریات عمومی و تخصصی و محافل علمی ارائه داده است.در هر یک از این مقالات که بیشتر به منظور فرهنگ سازی و ترویج عمومی نهضت نوشته شده است، جنبه ای از ابعاد جنبش نرم افزاری و موضوعات مرتبط با آن بررسی می شود. آنچه در مجموع از جنبه های مورد بررسی مقالات حاضر به دست می آید مواردی از قبیل: جایگاه، ضرورت، اهداف، مفهوم، گستره، مبانی، اصول و راهکارهای مطرح در جنبش نرم افزاری است. ساختار کتاب به شکلی است که مقالات در دو بخش مجزا دسته بندی شده اند.در قسمت اول دیدگاه شخصی نویسنده در باب موضوع ارائه می شود که حاصل تحقیقات و تآملات چندین ساله می باشد.بخش دوم که در قالب بررسی یک پروژه فکری عرضه می شود، شامل مجموعه مقالاتی است که به تبیین و تشریح دیدگاه دفتر فرهنگستان علوم اسلامی در باب نهضت نرم افزاری می پردازد.نویسنده معتقد است یکی از اصلی ترین تفکرات مطرح در تولید علم دینی، نظام فکری ارائه شده از سوی این موسسه می باشد، نهادی که از سال های اولیه پیروزی انقلاب به دنبال تحقق انقلاب فرهنگی بوده و در این راستا تولیدات بنیادی و آکادمیک قابل توجهی ارائه نموده است.

  ۳۵,۰۰۰ ريال
 • صبر جمیل
  ۴۳,۰۰۰ ريال
 • در شناخت غرب
  ۵۱,۰۰۰ ريال
 • استمرار انقلاب به کدام روایت؟: شناخت گفتمان های تجددگرایی اسلامی
  ۷۰,۰۰۰ ريال