دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

کانون اندیشه جوان    

 • آشنایی با فیلسوفان مسلمان: خواجه نصیرالدین طوسی

  آشنایی با فیلسوفان مسلمان: خواجه نصیرالدین طوسی

  ماندگاری یک تمدن، وامدار گنجینه های پربهایی است که در تاریخ تکامل خود ذخیره کرده، قله های این تمدن با نام انسان هایی می درخشد که با دانایی زیسته اند. و در این میان حافظه تمدن ایران اسلامی نام کسانی را به یاد دارد که دانش های زمانه خود را به دوش می کشیده اند: دانشمند بزرگی چون خواجه نصیرالدین طوسی؛ مردی سرشار از دانایی و خوبی؛ مردی شگفت ساز، با اندیشه های بزرگ و دستان پرتوان. او که همچنان چراغ دانش و فضیلت به دست، بر سر راه تکامل، و پیشرفت نشسته، راه می نمایاند و تا انتهای تمدن همراهی می کند. کتاب آشنایی با فیلسوفان مسلمان می کوشد تا گوشه ای از افکار بلند او را با عنایت به شرایط زمانه ای که در آن می زیسته به نسل نو نشان دهد.

  ۳۰,۰۰۰ ريال
 • آینده انقلاب

  آینده انقلاب

  این کتاب موضوع آینده‌ انقلاب اسلامی را از زوایای گوناگون بررسی کرده و علاوه بر آن نگاه‌های مختلف و بعضا متضاد را نیز تشریح نموده است. عصر آگاهی، انقلاب به نام خدا، پرسش از آینده، و انقلاب و آینده مباحث اصلی این کتاب هستند. نگارنده تصریح می‌کند: "در تحلیل آینده‌‌ی انقلاب، در گام اول، باید در نظر داشت: انقلاب اسلامی پیش از آن که یک تغییر سیاسی اجتماعی باشد، یک تحول فکری فرهنگی است و بنابراین مولفه‌های اصلی دربردارنده، مقوم و آینده‌ساز آن را باید در عناصر فکری و فرهنگی آن جست و جو نمود. در مرحله‌ی بعدی باید یادآوری نمود: عوامل اعتقادی و به ویژه تفکر توحیدی اسلام، محور این مولفه‌های فکری و فرهنگی است. تفکر توحیدی، نگاهی آینده‌بین، فعال، طراح و مبتکر دارد که در پرتو آن باید ظرفیت‌های جامعه‌سازی و تمدن‌سازی انقلاب را بررسی کرد".

  ۱۶,۰۰۰ ريال
 • ارتباط ایران و آمریکا

  ارتباط ایران و آمریکا

  پیروزی انقلاب اسلامی ایران یکی از مهمترین نقاط عطف تاریخ روابط ایران و آمریکا به شمار می‌رود .ظهور این انقلاب نشانه‌ای از پایان تمام روابط و مناسبات آن کشور با ایران بود. در جریان انقلاب اسلامی، ایران که تا پیش از وقوع انقلاب هم‌پیمان ایالات متحده و اصلی ترین پایگاه سیاسی _ نظامی و حافظ منافع آن کشور به شمار می‌رفت، با تغییر سیاست‌های کلان و پیگیری خطی مشی انقلابی، بدل به خطری برای منافع آمریکا شد که سیاست های منطقه‌ای آمریکا را به چالش می طلبید. "علی اخترشهر" در کتاب ارتباط ایران و آمریکا کوشیده است تا با ذکر تاریخ صد ساله‌ی تعامل ایران و آمریکا و بیان اصول سیاست خارجی هر دو کشور نگاه واقع بینانه‌ای به اهداف، منافع و پیامدهای برقراری ارتباط بین دو کشور بیندازد.

  ۲۰,۰۰۰ ريال
 • ارزش دنیا

  ارزش دنیا

  آیا گرایش به سوی دنیا و مادیات ناپسند است، در گرایش یا نفی دنیا سه دیدگاه وجود دارد؛ دنیا گرایی، ترک دنیا برای آخرت و دیگری به گرایش دنیا برای آخرت مهم ترین آن ها می باشند. در این میان اسلام، به دنیا و بهره مندی از مواهب دنیوی در حد مطلوب با دیدی مثبت نگاه کرده است و همواره در آموزه های خویش به کار، تلاش و سازندگی ارج می نهد و آنچه در اسلام در مذمت دنیا وارد شده، دلبستگی و تعلق انسان به مادیات، بدون لحاظ این نکته که این جهان مادی، محلی برای کسب ره توشه آخرت می باشد است.

  ۹,۰۰۰ ريال
 • ارزیابی رابطه با آمریکا(از دیدگاه اقتصادی)

  ارزیابی رابطه با آمریکا(از دیدگاه اقتصادی)

  در تحقیق حاضر نخست به انگیزه‌ها و اهداف آمریکا از داشتن رابطه با کشورهای در حال توسعه اشاره شده, سپس تاریخچه رابطه آمریکا با کشورهای در حال توسعه و نیز کشورهای اسلامی و خاورمیانه مرور می‌شود .در ادامه, با توجه به عواملی چون وضعیت زمانی, سیاست‌های حاکم جهانی, موقعیت ایران, نظام حکومتی ایران و رقابت‌های سلطه‌گرانه قدرت‌های مسلط, تحلیلی از رابطه آمریکا با ایران قبل و پس از انقلاب, عرض می‌شود' .ارزیابی رابطه ایران و آمریکا از منظر اقتصادی ' مبحث پایانی این کتاب است .

  ۱۹,۰۰۰ ريال
 • اسلام و ایران(برگرفته از کتاب خدمات متقابل اسلام و ایران شهید مطهری)

  اسلام و ایران(برگرفته از کتاب خدمات متقابل اسلام و ایران شهید مطهری)

  "این نوشتار برگرفته از کتاب "خدمات متقابل اسلام و ایران" نوشته شهید مطهری است که مباحث آن در قالب سه بخش عزضه شده است: ۱- اسلام ومسئله ملیت، ۲- خدمات اسلام به ایران، ۳- خدمات ایران به اسلام."

  ۲۵,۰۰۰ ريال
 • اسلام و جهانی شدن

  اسلام و جهانی شدن

  دراین اثر سعی شده با ورودی عمیق، محققانه و در عین حال با رعایت اختصار جهت فهم ابعاد، مولفه ها و ریشه های جهانی شدن تلاش کرده و به ارزیابی انتقادی پارادوکسها و امکان وجودی جهانی شدن مصطلح و استفاده از قابلیت های مفهومی آن پرداخته شود. در نهایت نیز سعی شده الگویی مطلوب و به لحاظ منطقی سازگار ارائه شود.

  ۹,۰۰۰ ريال
 • اشو، از واقعیت تا خلسه

  اشو، از واقعیت تا خلسه

  این اثر ارزشمند که محصولی از کانون اندیشه جوان می باشد در چهار فصل تنظیم شده است.در فصل اول، زندگی نامه و شالوده فکر اشو مورد بررسی قرار می گیرد و سپس در فصل دوم الهیات اشو به بوته نقد کشیده می شود.در فصل سوم هم دیدگاههای دیگر اشو بیان شده و بالاخره در فصل چهارم نگرشی انتقادی به اشو صورت گرفته تا نقاط ضعف اندیشه وی آشکار شود.

  ۳۵,۰۰۰ ريال
 • اصلاحات از دیدگاه اسلام

  اصلاحات از دیدگاه اسلام

  این کتاب از فصل های مختلفی تشکیل شده است: ضرورت اصلاحات، اصلاح فردی و اجتماعی، اصلاحات؛ روش پیامبران، پیامد اصلاحات، سرانجام فساد گستران، امر به معروف راه کار اصلاحات، مبارزه با فساد؛ پیش شرط اصلاحات و اصلاحات؛ مسئولیتی همگانی از عناوین بعضی از فصول این کتاب است. در مقدمه این کتاب آمده است: «گرانیگاه جهان جدید، طرح پرسش ها و آموزه های معرفت شناختی تازه است. اکنون در آشوبناکی روزگار معاصر، بشریت نیازمند به همواره دیگرگونه زیستن، خرد را چراغ افق های تاریک فرا دست کرده است. بی تردید، امروزه هر ذهن اندیشنده ژرف کاو، در هر سرزمین و به هر آیین، با این پرسمان جدی تاریخی ریارو است: «ما در کجای جهان ایستاده ایم؟» با برآمدن آفتاب درخشنده و فروزنده انقلاب در سرزمین ما، هویت فرهنگی و تاریخ ایرانیان، در فصل تازه خویش، طلیعه تمدنی تازه را نوید می دهد که بر بنیاد ایستارها و انگاره های قدسی دین شکل می گیرد.

  ۹,۰۰۰ ريال