دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

کانون اندیشه جوان    

 • اقتصاد ایران قبل و بعد از انقلاب اسلامی

  اقتصاد ایران قبل و بعد از انقلاب اسلامی

  کتاب حاضر با پرداختن به دو پرسش مهم در زمینه اقتصاد برای دستیابی به یک تحلیل ذهنی عاری از پیش داوری به نسل جوان یاری می رساند تا بتوانند به مقایسه درستی از دو دوره قبل و بعد از انقلاب بپردازند. اولین پرسش او را با تغییرات سطح رفاه عمومی و مولفه های موثر بر توسعه انسانی نسبت به قبل از انقلاب آشنا ساخته و پرسش دوم به وی از حرکت هایی می گوید که قبل و بعد از انقلاب در جهت استقلال اقتصادی و خودکفایی نسبی صورت گرفته است. پژوهش حاضر ابتدا به کلیات اقتصاد ایران اشاره داشته، شاخص های رفاه و استقلال اقتصادی را تعریف می کند. فصل دوم با بررسی استراتژی توسعه اقتصادی در ایران و جهت گیری های آن در قبل و بعد از انقلاب به مقایسه دو دوره می پردازد. فصل سوم و چهارم به ترتیب مروری بر برنامه های کلان توسعه و عملکرد بخش های مختلف اقتصادی است. در نهایت هم بخش پنجم کتاب، میزان دستیابی کشور به مولفه های توسعه انسانی در دو دوره را مقایسه نموده و به جمع بندی و ارائه پیشنهادات می پردازد.

  ۱۷,۰۰۰ ريال
 • اقلیتهای دینی

  اقلیتهای دینی

  این کتاب دارای سه بخش است که در آن به بررسی حقوق اقلیت های دینی در کشور اسلامی پرداخته شده است، در بخش اول «کلیات» مفاهیم، مبانی و اصول حقوق اقلیت ها ذکر شده و نویسنده در بخش دوم درباره «حقوق اقلیت ها» با توجه به تقسیم حقوق بشر در دو میثاق بین المللی (میثاق مدنی سیاسی و میثاق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی) توضیح داده و بحث حقوق اقلیت ها را به تفصیل دنبال کرده است. در بخش سوم به بحث وظایف اقلیت ها از دیدگاه فقه و حقوق امروزی پرداخته شده، همچنین در این کتاب سعی شده با شرح دیدگاه اسلامی، قوانین و مقررات بین المللی و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، موضوعات مطرح شده به صورت تطبیقی دنبال شود.

  ۱۸,۰۰۰ ريال
 • انتخابات نمایندگی مجلس

  انتخابات نمایندگی مجلس

  کتاب حاضر که در کمال اختصار نگاشته شده است اطلاعات خوبی در مورد انتخابات مجلس، پیشینه آن، فرایند و مراحل آن و قوانین مربوط به آن در اختیار خواننده قرار می دهد. نویسنده در فصل اول نگاهی تاریخی به مجلس نمایندگی در ایران دارد. در فصل دوم به کیفیت و فرایند برگزاری انتخابات در کشور اشاره داشته و مراحل قانونی آن را از قوانین مختلف انتخابات تا رسیدگی به صلاحیت ها، نظارت بر انتخابات و ... بیان می کند. در فصل سوم شرایط قانونی برای کاندیدا شدن را مطرح نموده و گزیده ای از فرمایشات حضرت امام را در مورد ویژگی های کاندیدای اصلح بیان می کند. در نهایت در فصل چهارم به بررسی شرایط رای دهندگان می پردازد.

  ۱۱,۰۰۰ ريال
 • اندیشه دینی و سکولاریسم

  اندیشه دینی و سکولاریسم

  سکولاریسم به طور کلی به معنای دور گزیدن از دین است. بنابراین مکتب، انسان نیازی به دین و خداوند ندارد و تنها با کمک عقل خود می تواند به سعادت برسد. اولین نتیجه مکتب سکولاریسم، جریان سکولاریزاسیون است که طی آن دین از وجوه زندگی بشری جدا گردیده و به حاشیه رانده می شود. عامل اصلی سکولاریسم در سلیقه ای شدن دین در غرب ریشه دارد که دین را نه تنها اجتماعی نمی داند، بلکه در حوزه فردی نیز آن را همچون مد، سلیقه ای تلقی می نماید. اما مبانی عمده این مکتب را می توان مبتنی بر عقل محوری، اومانیسم، نسبیت گرایی، سنت ستیزی، لائیسیزم یا بی دینی، اباحی گری و علم پرستی به شمار آورد. در کتاب اندیشه دینی و سکولاریسم، مبانی اصلی سکولاریسم در مقایسه با اندیشه های اسلامی طرح و بررسی می شوند.

  ۴,۵۰۰ ريال
 • اندیشه سیاسی امام خمینی(کانون اندیشه جوان)
  ۱۰,۵۰۰ ريال
 • اندیشه سیاسی سید جمال الدین اسدآبادی

  اندیشه سیاسی سید جمال الدین اسدآبادی

  تحقیق حاضر خلاصه‌ای است از افکار و اندیشه‌های 'سید جمال‌الدین اسدآبادی' در عرصه سیاست و حکومت که در دو فصل تدوین شده است .فصل یکم گذری است بر زندگی و احوال و آثار و تالیفات سید جمال‌الدین اسدآبادی و در فصل دوم برخی از مقولات سیاسی در اندیشه سید جمال‌الدین اسدآبادی تبیین می‌گردد که عبارت‌اند از :جایگاه سیاست, ارتباط دین و سیاست, رابطه انسان و جامعه, منشائ و غایت حکومت (عدالت, آزادی, مساوات, قدرت و امنیت), جایگاه مردم در نظام سیاسی, احزاب سیاسی, انواع حکومت (حکومت مناسب و حکومت مطلوب), شرایط حاکم, ناسیونالیسم, و مشارکت (امر به معروف و نهی از منکر, نقد و انتقاد علمی و اجتماعی) .صفحه پایانی به فهرست منابع و ماخذ اختصاص یافته است .

  ۱۰,۰۰۰ ريال
 • اندیشه سیاسی شهید مدرس

  اندیشه سیاسی شهید مدرس

  در این کتاب زندگانی، آرا و اندیشه‌های شهید مدرس در عرصه سیاست و حکومت، طی پنج بخش بررسی وتبیین می‌گردد .بخش اول در قالب دو فصل خلاصه‌ای است از زندگی‌نامه شهید مدرس، و اوضاع و احوال اجتماعی و سیاسی و مذهبی عصر ایشان . در بخش دوم طی دو فصل دیدگاه شهید مدرس درباره سیاست و حکوم تشریح می‌شود

  ۱۳,۰۰۰ ريال
 • ایرانی که می تواند بگوید نه!

  ایرانی که می تواند بگوید نه!

  این نوشتار مواضع جمهوری اسلامی ایران را در قبال رژیم صهیونیستی و پروسه صلح خاورمیانه تبیین نموده، مطالبی را در باب این موضوعات فراهم آورده است" :دلایل به رسمین نشناختن رژیم صهیونیستی توسط جمهوری اسلامی ایران"، "دلایل عدم قبول صلح خاورمیانه توسط ایران"، "دلایل حمایت ایران از جنبش‌های اسلامی نظیر حزب‌الله لبنان و جهاد اسلامی فلسطین"، "اهداف ترکیه و اسرائیل از همکاری نظامی و تاثیر این همکاری‌ها بر منافع ملی کشورهایی نظیر ایران و سوریه ."

  ۲۵,۰۰۰ ريال
 • ایمان دینی در اسلام و مسیحیت

  ایمان دینی در اسلام و مسیحیت

  در این کتاب سعی شده، ضمن بررسی ایمان در فرهنگ اسلامی، دو نظریه اخیر را در مسیحیت مورد بحث قرار دهد. به اعتقاد نویسنده این کتاب، ایمان از جمله مفاهیمی است که همواره مورد توجه متکلمان، فیلسوفان و عارفان بوده و این اهمیت از آنجا ناشی می شود که قرآن کریم به ایمان جایگاهی بالا و شانی والا بخشید و آن را مدار ارزش ها و خوبی ها قرارداد. البته مقوله ایمان منحصر به اسلام نیست و سایر ادیان الهی نیز بر ایمان تاکید دارند و از آن به عنوان راهی برای رستگاری انسان یاد می کنند. در دین مسیحیت دو تلقی از ایمان وجود دارد. آنها یکی را باور به گزاره هایی که خداوند از طریق وحی در اختیار بشر نهاده برشمرده، دیگری را سرسپردگی واقعی، تعلق و اعتماد به خداوند عالم می دانند. پژوهش حاضر با بررسی ایمان در فرهنگ اسلامی، تلقی های دوگانه از ایمان در دین مسیح را نیز بحث و بررسی می کند.

  ۲۲,۰۰۰ ريال