دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

کانون اندیشه جوان    

 • بازگشت به هستی

  بازگشت به هستی

  از نظر قرآن کریم معاد و بازگشت به سوی خداوند سبحان تنها مخصوص انسان نیست بلکه در اصل اعاده کل هستی بوده و از مظاهر قدرت مطلق خداوند به شمار می رود. این امر که از سنن الهی است بر چند اصل کلی حاکم بر نظام هستی یعنی اصل بقا، حرکت، علت و معلول و اصل نتیجه حرکت که تابع چگونگی حرکت است مبتنی می باشد. در مساله معاد قرآن کریم به صراحت، بازگشت تمام انسان ها به سوی خداوند مطرح می کند. در این بازگشت انسان های صالح، ذات مقدس حق را با اسما رحمت و انسان های ناصالح، خداوند را با اسما غضب ملاقات می کنند.

  ۲۰,۰۰۰ ريال
 • بحر خروشان (شرح حال عالم ربانی سید علی قاضی)

  بحر خروشان (شرح حال عالم ربانی سید علی قاضی)

  این کتاب در سه فصل تدوین شده است .در فصل نخست آثار علامه محمدتقی جعفری معرفی شده، همچنین شرحی از فعالیت‌های علمی و دینی وی به دست داده شده است .فصل دوم سفرنامه‌ای است که حاصل حضور یک هفته‌ای نگارنده در محضر استاد جعفری است .در فصل سوم نیز خاطرات، حکایت‌ها، گفته‌ها و نوشته‌های دوستان و نزدیکان علامه جعفری درباره وی فراهم آمده است ."

  ۲۰,۰۰۰ ريال
 • پلورالیزم دینی
  ۲۰,۰۰۰ ريال
 • تجسم عمل و شفاعت

  تجسم عمل و شفاعت

  «شفاعت» در لغت در معانی گوناگونی به کار رفته است؛ همچون دعا برای مومنان، صلح میان دو نفر، زوج، زیاد کردن، یار ی کردن کسی که خواستار چیزی باشد، منضم شدن کسی به دیگری برای یاری دادن و برآوردن خواسته ها. شفاعت در محاورات عرفی، به این معناست که شخص آبرومندی از بزرگی بخواهد که از کیفر و مجازات مجرمی درگذرد و یا بر پاداش خدمتگزاری بیفزاید اما در اصطلاح نیز برای شفاعت معانی گوناگونی گزارش شده است؛ همچون ظهور هر تاثیر خیری در انسان توسط شخص دیگر، درخواست دعا، وساطت در رسانیدن نفع و دفع ضرر نسبت به کسی که لایق و قابل این واسطه گری باشد و .... به هر حال، در حقیقیت کسی که متوسل به شفیع می شود، نیروی خودش را به تنهایی برای رسیدن به هدف کافی نمی داند، از این جهت نیروی خود را با نیروی شفیع گره می زند و در نتیجه آن را دو چندان کرده و به آنچه می خواهد نایل می شود که اگر این کار را نمی کرد و صرفا نیروی خود را به کار می بست، به مقصود خود نمی رسید زیرا به تنهایی ناقص، ضعیف و ناتوان بود. پس شفاعت نزد خداود متعال برای رساندن شفاعت شونده به هدف اوست؛ حال برای رسیدن به این هدف یا باید از ضررهایی جلوگیری کرد و آنها را دفع کرد، یا باید خیرهایی به او رساند تا توانایی ادامه حرکت و واردگشتن به مراتب عالی و بالاتر را برای رسیدن به مقصود پیدا کند.

  ۱۵,۰۰۰ ريال
 • تکامل زیستی و آیات آفرینش

  تکامل زیستی و آیات آفرینش

  فرضیه «تکامل زیستی» در نوزدهمین قرن میلادی از جانب داروین طرح شد. این فرضیه نوین حوزه زیست شناسی، تاثیر بسیاری بر دیگر رشته های علمی گذارد و البته آثار آن در الاهیات بیشتر بود؛ چرا که مدعی بود یک جریان انتخاب طبیعی هر آنچه را که در طبیعت ممکن بود به وجود آورده و انسان نیز در پی فعل و انفعالات فاقد شعور طبیعت پا به هستی نهاده است و چنین بود که تعارض جدی بر روابط برخی علوم و حوزه الاهیات سایه افکند و ادامه یافت. به سرعت این سئوال در ذهن افراد شکل گرفت که آیا این فرضیه با اعتقاد به وجود خدای آفرینش گر که هستی و از جمله انسان را با قدرت، اراده، علم و هدف معین آفریده است، سر سازش دارد یا نه؟ کتاب حاضر به بررسی نسبت میان نظریه تکامل و آیات آفرینش انسان در قرآن پرداخته و با سیری منطقی ابتدا فرضیه مذکور را مورد بررسی و نقد قرار داده و آن گاه به جمع بندی آیات آفرینش انسان در قرآن پرداخته و سپس پاسخ های منطقی و شفافی را برای خواننده عرضه نموده است.

  ۱۰,۰۰۰ ريال
 • توزیع و مهار قدرت در نظریه ولایت فقیه
  ۱۵,۰۰۰ ريال
 • توسل و تبرک
  ۱۰,۰۰۰ ريال
 • توکل
  ۱۵,۰۰۰ ريال
 • جامعیت و کمال دین
  ۱۵,۰۰۰ ريال