دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

کانون اندیشه جوان    

 • نقدی بر مبانی معرفت شناسی اومانیستی و درآمدی بر مبنای معرفت شناسی دینی
  ۳۵,۰۰۰ ريال
 • نگاهی به اسلام و توسعه پایدار

  نگاهی به اسلام و توسعه پایدار

  توسعه یکی از مفاهیم جدیدی است که وارد حوزه های گوناگون زندگی اجتماعی انسان امروز شده است . توسعه اگرچه مفهومی جدید و امروزی است اما به لحاظ وسعت حوزه ی کاربرد آن تاثیرات عمیقی بر مفاهیم سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی جوامع بشری نهاده است . این مفهوم خصوصا از آن جهت که به عنوان هدف نهایی کشورهای در حال توسعه برای پیوستن به کشورهای توسعه یافته مورد توجه قرار گرفته است ، اهمیت ویژه ای دارد. اگرچه به اعتقاد برخی متفکران غربی وقوع فرایند توسعه در کشورهای جهان سوم آثار زیانبار فرهنگی - اجتماعی متعددی را در پی دارد اما واقعیت ها، نیازها و روابط حاکم بر جهان آن را اجتناب ناپذیر و ضروری ساخته است . دسترسی و مشارکت اگرچه به عنوان دو اصل برای تحقق توسعه در نظر گرفته می شود، اما ایجاد یک توازن همه جانبه را می توان مهمترین رکن آن برشمرد. اصل توسعه متوازن انسان را به فکر حفاظت از منابع تجدیدناپذیر طبیعی انداخت و بدین گونه اصل توسعه پایدار مطرح شد. به اعتقاد ما مسلمانان زمانی فرا خواهد رسید که توجه به اصل توسعه پایدار به عنوان یکی از آموزه های مکتب ، انسان را از اتلاف منابع تجدیدناپذیر باز خواهد داشت و بدین ترتیب تمام ارکان کره خاکی در تعادل بسر خواهند برد. کتاب حاضر به بررسی این مفهوم پرداخته است. این مجموعه شامل قسمت های زیر است: فصل یکم: شناخت و بررسی اجمالی توسعه ی پایدار مقدمه: توسعه ی پایدار از تئوری تا عمل سیر تحول مفهوم رشد و توسعه ی اقتصادی علل شکل گیری مفهوم توسعه ی پایدار چگونگی شکل گیری مفهوم توسعه ی پایدار و تعاریف آن جمع بندی ویژگی های توسعه ی پایدار روند بین المللی مجامع مربوط به توسعه ی پایدار توجه جهانی به محیط زیست کنفرانس لاهه؛ ارائه دستور کار عملی اجلاس سران ؛ بالاترین اجتماع در مورد توسعه ی پایدار توجه به توسعه ی پایدار در دهه ۱۹۹۰ نتیجه توجهات بین المللی در مورد توسعه ی پایدار چگونگی اندازه گیری توسعه ی پایدار؟ شاخص های معرف توسعه ی پایدار لزوم بازیافت زائدات و ارزیابی پیامدهای زیست محیطی توسعه فصل دوم: عوامل ناپایداری توسعه مقدمه: آینده سیاره را چگونه می بینیم ؟ تکنولوژی مخرب و ناپایداری توسعه شکاف شمال - جنوب ؛ عاملی در ناپایداری توسعه جمعیت ، فقر، محیط زیست و ناپایداری توسعه ی اقتصادی عوامل مخرب دیگر محیط زیست و ناپایداری توسعه ی اقتصادی نتیجه گیری : راه حل عملی کدام است ؟ فصل سوم : اسلام و توسعه ی پایدار اقتصادی مقدمه دیدگاه کلی اسلام درباره ی توسعه ی پایدار ترسیم چگونگی تحقق توسعه ی پایدار در پرتو تعالیم اسلامی تعالیم اسلامی و عوامل ناپایداری توسعه توسعه و رشد تکنولوژی هدایت صحیح طرف تقاضا و مصرف و توسعه ی پایدار رشد جمعیت و تخریب محیط زیست خلاصه و نتیجه گیری

  ۱۴,۵۰۰ ريال
 • نگاهی به اعجاز بیانی قرآن

  نگاهی به اعجاز بیانی قرآن

  گزیده: این کتاب به موضوعاتی از جمله قرآن و هنر کلامی، آهنگ و موسیقی، زیبایی و دل نشینی، بیگانگی از زمان و ... پرداخته است. نویسنده در آغاز در تشریح علل نامگذاری این کتاب آورده است: از آنجایی که در زمینه این موضوع، هم در شکل سنتی و تاریخی اش کار زیادی انجام شده و هم در حوزه ادبیات مدرن آثار زیادی تالیف شده است، به همین دلیل کتاب را "نگاهی دیگر به اعجاز بیانی قرآن" نام نهادم.

  ۱۰,۰۰۰ ريال
 • نگاهی قرآنی به حق و باطل

  نگاهی قرآنی به حق و باطل

  گزیده: حق و باطل واژه های دیر آشنایی هستند که از دیرباز برای ارزش گذاری بسیاری از امور به کار گرفته می شوند.این دو واژه معنای متفاوتی دارند و در مصادیق مختلفی استعمال می شوند. قرآن، آخرین و کامل ترین کتاب آسمانی که همه حقایق لازم برای هدایت بشر را در بر دارد، بیانگر مصادیق مختلف حق و باطل، ملاک ها و معیارهای آن دو و راه رسیدن به حقایق است.البته عقل قادر به درک حقایق گوناگونی است، ولی حقایق حاصل از آن، برای سعادت بشر کافی نبوده و رسیدن به کمال واقعی نیازمند علم به حقایقی ورای افق عقل نیز می باشد. هدف از این نوشتار فهم دقیق معنای حق و باطل، ویژگی، صفات، معیارها و مصادیق آن دو و شیوه های راهیابی به حق مطلق و کمال نهایی از دیدگاه قرآن کریم است.

  ۱۵,۰۰۰ ريال
 • نگاهی قرآنی به حیات معنوی

  نگاهی قرآنی به حیات معنوی

  گزیده: این کتاب که به بررسی برخی ویژگی های زندگی معنوی انسان اختصاص یافته در چهار موضوع انسان از دیدگاه اسلام، حیات معنوی، خصوصیات و راه های دستیابی به آن، جامعه ی معنوی و ویژگی های آن و آسیب شناسی حیات معنوی فراهم آمده است.

  ۱۷,۵۰۰ ريال
 • نگاهی قرآنی به فشار روانی

  نگاهی قرآنی به فشار روانی

  گزیده: سیداسحاق حسینی کوهساری مولف کتاب در مقدمه اثرش چنین آورده است: اضطراب و افسردگی، اختلال هایی اند که عموم مردم از آنها رنج می برند. براساس آمار، در اروپا و امریکا ۲۶ درصد زنان و ۱۲ درصد مردان در طول زندگی به بیماری افسردگی مبتلا هستند. براساس اعلام کارشناسان سازمان بهداشت روانی، ۳۰۰ میلیون نفر از مردم جهان از بیماری روانی در سطوح مختلف رنج می برند. افسردگی و اضطراب شایع ترین اختلالات روانی اند. او در قستی دیگر از مقدمه کتابش نوشته است: قرآن، شفای دردهایی است که چه بسا از محدوده ناهنجاری های شناخته شده روان شناسی خارج است. پیامبر اسلام خداوند را طبیب می خواند و به یکی از پزشکان زمان خود می گوید: همانا خداوند طبیب است و تو با بیمار رفق و مدارا می کنی. وی می افزاید: قرآن کریم بعد از بیان نعمت اطعام جهت برطرف کردن گرسنگی، از نعمت آرامش یاد می کند. ساختار کلی کتاب، بر اساس طرح نشانه شناسی، سبب شناسی و درمان شکل گرفته است. فصل اول این کتاب با عنوان "شناخت فشار روانی" به نشانه شناسی، فصل دوم با عنوان "انگیزش و فشار روانی"، فصل سوم با عنوان "عوامل فشار روانی" به سبب شناسی و فصل چهارم با عنوان "راهکارهای مقابله با فشار روانی" به درمان اختصاص دارد. کتاب شامل ۴ فصل ۱/ شناخت فشار روانی ۲/ انگیزه و فشار روانی ۳ عوامل فشار روانی ۴ راهکارهای مقابله با فشارهای روانی می‏باشد.

  ۳۰,۰۰۰ ريال
 • نمایندگی مجلس - حقوق و وظایف

  نمایندگی مجلس - حقوق و وظایف

  در کشورهایی که تفکیک قوا صورت پذیرفته است، پارلمان قوه قانونگذاری را تشکیل می‌دهد. پارلمان در بیشتر کشورها از دو مجلس تشکیل می‌شود. یکی مجلسی که اعضای آن مستقیما توسط مردم انتخاب می‌شوند مانند مجلس شورای اسلامی ایران، مجلس عوام انگلستان، مجمع ملی فرانسه و مجلس نمایندگان ایالات متحده آمریکا و دیگری مجلسی که اعضای آن با شرایط محدودتری و نه ضرورتا رای مردم انتخاب می‌شوند. امتیازی که نمایندگان مجلس از آن برخوردار می‌شوند که براساس آن نمی‌توان آنها را بدون اجازه مجلس به هر اتهامی بازداشت کرد.

  ۱۸,۰۰۰ ريال
 • نیهیلیسم

  نیهیلیسم

  گزیده: نویسنده این کتاب قاری معروف جهان اسلام منشاوی است.با توجه به اینکه نویسنده این کتاب از اهل سنت می باشد این کتاب داراری جاذبه بیشتری برای شیعیان بوده و لذا به نام سر دلبران نام گذاری شده است که اشاره به شعر معروف «خوشتر آن باشد که سر دلبران/گفته آید در حدیث دیگران» دارد. این کتاب در فضائل امیر مومنان علیه السلام می باشد.محتوای این کتاب بسیار ارزشمند و منحصر به فرد است.برای مثال می توان به بیان برخی فضائل که از چشم ما شیعیان پوشیده بوده و در کتابی جز این هم دیده نشده اشاره کرد و در چند مورد هم مطالبی نقل می کند که عین عبارت نقل شده در نهج البلاغه است. در این کتاب روایات مهمی چون حدیث غدیر، منزلت، اخوت و ... و حکایاتی چون لولا علی (ع) لهلک عمر، جنگ بدر، خیبر، احد و گوشه ای از سیره حکومتی امیرالمومنین (ع) ذکر شده است. این کتاب شباهت اعتقادات و علایق ملت ایران و مصر به امیرالمومنین (ع) را برای خواننده مشخص می کند و خدمتی در جهت تقریب اسلامی و نزدیکی دو ملت بخصوص بعد از انقلاب عزت آفرین مردم مصر است.

  ۱۷,۰۰۰ ريال
 • وحی شناسی

  وحی شناسی

  گزیده: این کتاب به موضوع وحی می پردازد. وحی ، راه دریافت پیام الهی راه دریافت پیامهای الهی توسط پیامبران ، وحی است ؛ از این روی ابتداجست وجوی خویش را از مفهوم این واژه آغاز می نماید، سپس پیرامون حقیقت آن ، ضرورت مداخله تشریعی خدا در سرنوشت انسان ، امکان وحی ودلایل اثبات آن به کاوش می پردازد. عناوین فصول این کتاب: فصل اول : وحی و تفسیرهای انسانی فصل دوم : وحی از زبان وحی فصل سوم : امکان و ضرورت وحی نبوی فصل چهارم : ختم نبوت و وحی تشریعی

  ۲۱,۰۰۰ ريال