دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

کتاب نیستان    

 • فصل شیدایی لیلاها

  فصل شیدایی لیلاها

  «فصل شیدایی لیلاها» قصه یاران است؛ آدم های خوب قضیه عاشورا که شاید به اندازه حقشان دیده نشدند؛ آدم هایی که در شب واقعه، وقتی چراغ ها خاموش شدند تا هر کس که می خواهد برود، ماندند و به سیدالشهدا (ع) پشت نکردند و فردایش آن اتفاق را رقم زدند که در تاریخ ماند. فصل شیدایی لیلاها، روایت همین آدم هاست؛ از لحظه انتخاب شدنشان، تا لحظه انتخاب کردنشان و البته آن بخش پر رنگ قصه شان که آموزگار ماست. فصل تردیدهایشان، که آن ها هم انسان هایی عادی بودند، می ترسیدند، دغدغه زن و زندگی شان را داشتند، از مرگ در هراس بودند و به فکر منافعشان بودند ولی در لحظه انتخاب و در فصل شیدایی، توانستند انتخاب کنند. توانستند ترجیح بدهند؛ و همین بود که آنها را جاودانه کرد. لاله هایی که امروز قصه فصل شیدایی شان، بشود قصه خواندنی نسل های برآمده از هزار و چهارصد سال بعدشان...

  ۱۱۰,۰۰۰ ريال
 • مرد رویاها (فیلمنامه شهید چمران)

  مرد رویاها (فیلمنامه شهید چمران)

  «مرد رویاها» داستانی است از زندگی شهید چمران در آمریکا، لبنان و مصر که تا پیش از این کمتر درباره آن گفته شده بود. شجاعی در این فیلم نامه می کوشد در فضایی میان یک اثر اکشن و یک ملودرام عاشقانه از زندگی یک مجاهد قلم بزند. بنابراین در ابتدا یک ساختار واقعی و رئال از شخصیت دکتر چمران ارایه می کند. فردی که در عین عمل گرایی، فعالیت بر اساس اصول و شیوه های مبارزه سیاسی و نظامی و چریکی، عاشق پیشه نیز هست و روابط عاطفی زندگی را نیز فراموش نمی کند. «مرد رویا ها» شهید چمرانی را معرفی می کند که به شدت معتدل است و این اعتدال یعنی رعایت همه جوانب و ظواهر زندگی فردی و اجتماعی، توام با هم. مبارزه و گسیختن از دنیا در عین وابستگی های عاطفی و زمینی. این کتاب با روایت پرکشش و کمتر شنیده شده از آشنایی شهید چمران با همسرش در آمریکا آغاز می شود و در ادامه به ماجرای اعتراض شهید چمران و برخی هم فکرانش در آمریکا به جنایات ساواک و زندان های رژیم پهلوی می پردازد. تحصن چمران در معبد مجاور با سازمان ملل و نیز اعتراض وی و دوستانش در مقابل سفارت ایران در آمریکا، ماجرای ورود جسورانه آن ها به سفارت، ماجرای ساماندهی راهپیمایی پنجاه مایلی جوانان ایرانی در آمریکا در اعتراض به شاه و واکنش آمریکایی ها به آن و چگونگی تلاش چمران برای لغو اعطای مدرک دکترای افتخاری به شاه در آمریکا از بخش های تاریخی متن این فیلم نامه است که پیش از این کمتر در مورد آن سخنی به میان آورده شده بود. دیگر بخش «مرد رویاها» به ماجرای حضور چمران در مصر در دوران زمامداری جمال عبدالناصر و رفتن به دفتر وی، دریافت کمک های نظامی از او برای آموزش نیروهای چریکی، آشنایی با امام موسی صدر و مهیاشدن امکان حضور چمران در لبنان اختصاص دارد.

  ۲۵۰,۰۰۰ ريال
 • نان زنان افسونگر

  نان زنان افسونگر

  «نان زنان افسونگر» 18 داستان کوتاه از این نویسنده با انتخاب فامیان را در خود جای داده است. نام این ۱۸ داستان عبارتند از: «نان زنان افسونگر»، «ماجرای عشقی یک کارگزار پرکار بورس»، «گشت و گذار در عالم حافظه پریشی»، «اتاق مبله»، «داستان اسکناس ده دلاری آلوده»، «تراژدی در هارلم»، «نیویورکی شدن»، «گزارش شهری»، «دو مرد در روز شکرگزاری»، «وجدان کاری»، «تحول مارتین برنی»، «مثلث اجتماعی»، «در سبز»، «هدیه شعبده باز»، «آخرین برگ»، «کارت بهاری»، «جهان وطنی در کافه» و «از روی صندلی راننده تاکسی». سیدمهدی شجاعی، داستان نویس برای ترجمه فارسی این کتاب مقدمه ای چند صفحه ای تالیف کرده و در آن درباره او.هنری و دشواری ترجمه از آثار او نوشته است. فامیان، مترجم این کتاب نیز در مقدمه ای به شرح زندگی و میراث ادبی او.هنری پرداخته است. وی در این مقدمه می نویسد: «ویژگی کلیدی داستان های او.هنری پایان غافلگیرکننده آن هاست. او را "گی دوماپاسان" آمریکایی نامیده اند. هر دو نویسنده در پایان داستان هایشان خواننده را شگفت زده می کردند، با این تفاوت که داستان های او.هنری سرگرم کننده تر و خوش بینانه ترند.» فامیان با ذکر این که اکثر داستان های او.هنری به زمان زندگی خود نویسنده، یعنی اوایل قرن بیستم مربوط می شود، در مقدمه خود می افزاید: «بیش تر قصه های او.هنری در شهر نیویورک رخ می دهد و اغلب روایت گر زندگی آدم های معمولی نظیر فروشنده ها، پلیس ها و خدمت کاران است. در نثر او طنز و شوخ طبعی موج می زند.» این مترجم او.هنری را «فرزند زمانه خویش» لقب داده؛ او را نویسنده ای می داند که عصر خود را در نهایت دقت به خواننده نشان داده است. ویلیام سیدنی پورتر، معروف به او.هنری، نویسنده امریکایی در ۱۱ سپتامبر ۱۸۶۲ میلادی دیده به جهان گشود. این نویسنده که امروزه جایزه ای نیز به نام او وجود دارد، در طول عمر خود بیش از ۴۰۰ داستان کوتاه به رشته تحریر در آورد.

  ۶۵,۰۰۰ ريال
 • هم سفران

  هم سفران

  داستان در مورد زنبور دار تنهایی است که در زمانه فرصت طلبی ها و بدی ها، پای اصول خود ایستاده است و تن به سلیقه زمانه نمی دهد و همرنگ جماعت نمی شود و برای همین نامرادی ها می بیند و سختی ها می کشد. محل وقوع داستان، کوهپایه های سبلان و گردنه معروف حیران است. سلطان و پسرش جلال، برای استفاده از شهد گلها، تن به کوچ داده اند در حالی که حریف آنها، دست از آزار و اذیت برنداشته و همچون گرگی که در روستا، به گله ای زده و همه آنها را از بین برده بوده است، در پی نابودی آنهاست. «همسفران» در ۴۶ فصل کوتاه پیگیری می شود و نویسنده در ۱۰ فصل ابتدایی رمان خود، مخاطب را صرفا با محیط طبیعی روستا، شخصیت های رمان و زمینه های بروز حادثه اصلی آشنا می کند

  ۱۵۰,۰۰۰ ريال
 • قصه سنگ و خشت
  ۳۰,۰۰۰ ريال
 • حاء سین نون

  حاء سین نون

  رمان، روایتی است از زندگانی امام حسن مجتبی (ع)، در بستر زمانی شهادت حضرت امیر و آغاز خلافت امام تا شهادت ایشان. و محوریت موضوع صلح. شجاعی در این رمان با رفت‌وبرگشت‌های راوی میان دو جبهه امام و معاویه و بازسازی و بازیابی اهداف و افکار و شخصیت معاویه، تصویری جدید از صلح امام به مخاطب ارائه میدهد. نویسنده که آغاز کتاب آورده است: و خداوند را آیه¬ای است، که نازل شد به آغوش پیامبر: حاء. سین. نون. ذکر رحمت ربک عبده مجتبی… با تاکید بر رازورانگی شخصیت حضرت و رفتارشان در برابر مکر معاویه، تلاش میکند تا کمی از اسرار نهان انتخاب‌های امام را برای خواننده تصویر کند.

  ۹۸,۰۰۰ ريال
 • دشت های سوزان

  دشت های سوزان

  «ترکان خاتون تکه ای از ماهی کند و بر دهان گذاشت و دوباره مشغول کشیدن قلیان شد. از پشت سر پلنگ بزرگی آرام از پشت نخلی بیرون آمد و به تخت ترکان خاتون نزدیک شد. خادم ها مشغول کار خود بودند. پلنگ نزدیک شد. ترکان خاتون تکه ای دیگر از ماهی کند و بر دهان گذاشت و نورا خانم شروع به کشیدن قلیان کرد. پلنگ به پای تخت رسید. ترکان خاتون به قلیان پک زد. پلنگ به بالای تخت جهید و آرام کنار ترکان خاتون نشست و دم خود را جمع کرد. ترکان خاتون دستی بر سر پلینگ کشید و گفت: «کجا بودی دختر؟! نگفتی دلم برایت شور می زند؟! های یک ماهی برای وریده بیاور!»

  ۱۷۰,۰۰۰ ريال
 • چند تا ستاره وای خدا
  ۴۵,۰۰۰ ريال
 • امروز، بشریت ...

  امروز، بشریت ...

  امروز بشریت مجموعه چند داستان کوتاه از سید مهدی شجاعی است. او در این داستان‌ها با قالب طنز، سعی در بیان برخی مسائل خانوادگی و اجتماعی دارد. بسیاری از داستان‌های این کتاب به قدری بامزه و خنده‌دار است که واقعا آدم از خواندن آن شاد و بانشاط می‌شود. اگر از زندگی روزمره خسته شده‌اید، خواندن این کتاب را به شما توصیه می‌کنیم.

  ۶۰,۰۰۰ ريال