دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

لب المیزان    

 • کربلا مبارزه با پوچی ها

  کربلا مبارزه با پوچی ها

  کتاب حاضر حاصل مجموعه ای از سخنرانی های استاد طاهرزاده است که تحت عنوان «کربلا؛ مبارزه با پوچی ها» در محرم سال های ۱۴۱۹ و ۱۴۲۰ ق (۱۳۷۷ و ۱۳۷۸ ش) ایراد گردیده و از نوار پیاده شده است. در عین تنظیم و ویرایش، سعی بر آن بوده که فضای سخنرانی و حالت حضوری آن محفوظ بماند، تا خواننده صرفا نظاره گر حادثه نباشد، بلکه خود را در صحنه و در کنار امام حسین (ع) و سایر یاران حضرت احساس کند. کربلا واقعه ای است که پس از توجه به متن تاریخی آن، باید به بررسی ریشه ها و نتایج آن پرداخت. زیرا تحلیل هر حادثه ای نتیجه حقیقی آن را به ما ارائه می دهد. لذا کتاب حاضر صرفا به نقل حادثه کربلا نپرداخته، بلکه سعی بر نگرش تحلیلی به واقعه دارد. در کتاب سعی شده به بسیاری از سوالاتی که ممکن است نسبت به حادثه کربلا پیش آید، جواب داده شود. مثل این که؛ آیا امام (ع) می دانستند شهید می شوند یا نه؟ یا این که اگر امام (ع) برای احیاء دین جدشان پا به عرصه امر به معروف و نهی از منکر گذاشتند، چرا در رویارویی با حر فرمودند: اگر مردم کوفه نمی خواهند، برمی گردم؟ و چراهایی از این قبیل. در کتاب سعی شده جایگاه شعارهایی از قبیل «فیاسیوف خذینی» و یا «هل من ناصر ینصرنی» و ... در فضای فرهنگی کربلا تحلیل بشود. کتاب؛ نهضت کربلا را به عنوان آینده ای در مقابل خواننده قرار می دهد تا خواننده دائما جایگاه خود و جامعه و انقلاب اسلامی را ارزیابی نماید و نسبت به وضع موجود جامعه، به خصوص در رابطه با فرهنگ مدرنیته، تحلیل داشته باشد و کربلا را عبرتی برای تعالی هرچه بیشتر انقلاب اسلامی قرار دهد.

  ۷۰,۰۰۰ ريال
 • جایگاه اشراقی انقلاب اسلامی در فضای مدرنیسم
  ۱۸,۰۰۰ ريال
 • چه نیازی به نبی
  ۱۵,۰۰۰ ريال
 • آخر الزمان؛ شرایط ظهور باطنی ترین بعد هستی
  ۱۵,۰۰۰ ريال
 • ده نکته از معرفت نفس

  ده نکته از معرفت نفس

  معرفت نفس یا خود آگاهی حضوری اولین قدم است تا انسان «خود» را از «ناخود» بازشناسد و «ناخود» را به جای «خود» نپندارد. معرفت نفس ، معرفتی است جهت دار که به شناخت حقیقت جامع واحدی به نام «نفس مجرد انسانی» منجر می شود و راه رسیدن به «حقیقت جامع احدی» یعنی خداوند را باز می کند.نویسنده در این کتاب مختصر، پس از مقدمه ای کوتاه به بیان ده نکته در مورد معرفت نفس - آنگونه که هست- پرداخته و به توضیح آنها می پردازد. از جمله این نکات می توان به موارد زیر اشاره نمود: حضور نفس در شرایط فوق مکان و زمان؛ انسان بدون بدن زنده تر است؛ تن، ابزار کمال من؛ وحدت نفس نمودی از وحدت حق؛ ...۶۳

  ۲۰,۰۰۰ ريال
 • هنر مردن

  هنر مردن

  «خوب مردن» به آن معنی است که انسان زندگی خود را تا گستره ابدیت تعریف کند و گرفتار محدوده دنیا نشود. هنر مردان خدا همان هنر «خوب مردن» است. زیرا تا انسان «مرگ» را درست نشاسد آن همه زیبایی در زندگی خود خلق نمی نماید. همچنان که زشتکاران ابتدا خوب مردن را فراموش می کنند، سپس این همه زشت زندگی می کنند. کتاب حاضر، دربردارنده متن سخنرانی استاد اصغر طاهرزاده است. وی سعی دارد به مخاطب خویش گوشزد نماید که غرب زدگی باعث گردیده که مرگ به صورت یک کابوس برای انسان در بیاید و وی را دچار بدترین نوع مردن نماید. زیرا وقتی مرگ فراموش شود، نفس اماره چنگال های خود را تا عمیق ترین ابعاد انسان فرو می کند و زندگی وی را به مرگی سیاه مبدل می نماید. عناوین برخی از سرفصل های کتاب عبارت اند از: رهایی از چنگال نفس اماره؛ ملاک انس با حقیقت؛ معنی واقعی بصیرت؛ آفات رفاه افراطی؛ چهره شفابخشی مرگ؛ مرگ آزار دهند؛ زیرک ترین مردم و علت سخت شدن مرگ.

  ۲۰,۰۰۰ ريال
 • جایگاه تاریخی حادثه ها و هنر اصحاب کربلا در فهم آن

  جایگاه تاریخی حادثه ها و هنر اصحاب کربلا در فهم آن

  با توجه به این که در صحنه ی کربلا انوار الهی در آینه ی جمال انسان کامل یعنی حضرت سیدالشهداء، با تمام جلوات اش ظهور کرده می توان با رویکرد به جامعیت آن حقیقت، بر تک تک آن جلوات نظر کرد و راه های رجوع به حق و حقیقت را در جلو خود گشوده یافت. از جمله ی این راه و روش ها، راه و روش عمل به هنگام است که سخنران تلاش نموده تا آن جا که ممکن بوده آن را در اصحاب امام حسین نشان دهد و راهی را برای حضور به موقع در آینده ی تاریخ ما بگشاید و بدین لحاظ ما پیشنهاد می کنیم مطالعه ی این کتاب را منحصر به محرم و جریان کربلا ننمایید. آن چه در این کتاب بر آن تاکید شده معنای جایگاه تاریخی حادثه ها است و این که چگونه حادثه های بزرگ، تاریخ آینده را فتح می کنند، و این یکی از نکات حساسی است که ما امروز بدان نیاز داریم تا بدانیم چگونه به انقلاب اسلامی بنگریم و از جایگاه تاریخی آن غفلت نکنیم. نویسنده روشن می کند هنر اصحاب بزرگوار امام حسین فهم جایگاه تاریخی نهضتی است که حضرت سیدالشهداء آن را پدید آوردند و چون اصحاب می دانستند چه کار بزرگی به دست آن ها در شرف انجام است تا آخرین ساعت های روز عاشورا با تمام امید شمشیر می زدند و شهادت را جزیی از این کار بزرگ می دانستند. کتابی که در پیش رو دارید، راز بصیرت اصحاب بزرگوار امام حسین را روشن می کند و نگاه ما را به بیست سال خون دل خوردن و مایوس نشدن آن اصحاب در زمان حاکمیت معاویه، می اندازد و این همان صبر و شکیبایی است که در هر نهضتی مورد نیاز است. از نکات مهمی که نویسنده به آن پرداخته است موضوع وقت شناسی است. به عنوان نمونه؛ وقت شناسی ابوثمامه ی صاعدی را در توجه به اوقات نماز به وقت شناسی تاریخی او ربط می دهد و نسبت این دو وقت شناسی را روشن می کند. توجه به این نکته که نهضت حضرت اباعبدالله جهان اسلام را از روح امویان آزاد کرد نکته ای است که کتاب به خوبی به آن پرداخته و با طرح نظرات علماء اهل سنت در رابطه با نهضت اباعبدالله، شواهدی را ارائه داده است تا معلوم شود اگر امام حسینu در کربلا آن اقدام را نمی کردند امروز تمام جهان اسلام گرفتار تفکر وهابیون بود. سخنران با نظر به موضوع عمل به هنگام در کربلا به سیره ی امام خمینی «رضوان الله تعالی علیه» پرداخته و نشان داده چگونه حضرت روح الله«رضوان الله تعالی علیه» در جریان کاپیتولاسیون با عمل به هنگام خود، اسلام را از حاکمیت نظام شاهنشاهی نجات داد. وقتی جایگاه نهضت حضرت اباعبدالله و یاران بزرگوارشان درست فهمیده می شود که بفهمیم معاویه یعنی چه و لذا کتاب سعی نموده ابعاد مختلف شخصیت معاویه را ترسیم کند تا معلوم شود بهترین روش برای عبور از معاویه همان روشی بود که حضرت سیدالشهداءu شکل دادند و از آن مهم تر این که اصحاب آن حضرت به خوبی متوجه عظمت و تاثیر آن روش بودند. تا وقتی متوجه نباشیم در رویارویی با فرهنگ معاویه باید به نوعی خاص از پیروزی فکر کرد که آن پیروزی ماوراء پیروزی نظامی است، نه نهضت کربلا را خواهیم شناخت و نه نهضتی که با ۱۵ خرداد سال ۴۲ ظهور کرد و این نکته ای است که در کتاب به آن پرداخته شده است. باز تاکید می کنیم که شاید بتوان گفت آن چه این کتاب را منحصر به فرد کرده، توجه به معنای گشوده شدن تاریخ است و این که اگر بتوانیم جایگاه تاریخی حادثه های بزرگ را بفهمیم می توانیم در تاریخ آینده ی خود حاضر شویم.

  ۴۰,۰۰۰ ريال
 • عوامل ورود به عالم بقیت اللهی
  ۳۰,۰۰۰ ريال
 • جایگاه رزق انسان در هستی

  جایگاه رزق انسان در هستی

  شاید رزق در زندگی انسان، از یک منظر مهم ترین مسئله و از منظری دیگر ساده ترین مسئله باشد، و همین امر است که اگر منظر خود را نسبت به رزق تصحیح نکنیم، ممکن است طلب رزق، تمام زندگی ما را اشغال کند و درست امری که باید برای هدفی بسیار بزرگتر در کنار زندگی باشد ، هدف زندگی گردد. لذا برای نجات از چنین مهلکه ای باید به دقت هرچه تمان تر جایگاه رزق را در زندگی خود بشناسیم و بررسی کنیم که آیا خالق انسان او را در تهیه رزق به خودش وا گذاشته و یا همراه خلقت او، رزق او را نیز خلق کرده و یا چیزی است بین این دو، و خلاصه انسان در طلب رزق، چه وظیفه ای بر عهده دارد؟

  ۵۰,۰۰۰ ريال