دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

المصطفی    

 • پژوهش های منطقه ای: فصلنامه تخصصی پژوهشکده مطالعات منطقه ای شماره ۰۸
  ۲۰,۰۰۰ ريال
 • فلسفه تاریخ (سلیمانی)

  فلسفه تاریخ (سلیمانی)

  نقش کلیدی تاریخ در هدایت فکر و فرهنگ جوامع بشری موجب شده است، نگاه فیلسوفانه به این علم قوت گیرد، از این رو دو نوع پژوهش فلسفی در تاریخ صورت گرفته است: یک بار علم تاریخ یعنی شواهد گزاره هایی که حاکی از تحولات گذشته است، مورد پژوهش محققان قرار می گیرد، که بر این نوع پژوهش فلسفه علم تاریخ اطلاق می گردد، بار دیگر سرگذشت قافله بشری به صورت یکپارچه، موضوع پژوهش های اساسی قرار می گیرد که از آن با عنوان فلسفه نظری تاریخ یاد می شود. رسالت کتاب حاضر این است که ابتدا به مهم ترین مسائل فلسفه علم تاریخ، چون علیت و میزان حقیقت نمایی تاریخ و امکان پیش بینی در تاریخ پرداخته، آن گاه به برخی از مهم ترین پرسش های فلسفه نظری تاریخ در باب قانونمندی تاریخ و نقش انسان در ساختن آن، عوامل محرک تاریخ و سنن حاکم بر حرکت آن از منظر عقل و وحی در قالب درسنامه پاسخ دهد.

  ۹۲,۰۰۰ ريال
 • اسلام در هند
  ۴۱,۰۰۰ ريال
 • آسیب شناسی تمدن اسلامی مبتنی بر اندیشه های سید حسین نصر

  آسیب شناسی تمدن اسلامی مبتنی بر اندیشه های سید حسین نصر

  روز ۲۴ آبان ماه سال ۱۳۸۹ بود که رهبرمعظمانقلاب به مناسبت ایام حج، در پیامی به ملت های مسلمان، «فردا»ی متفاوتی را برای جهان اسلام نوید دادند: گسترش موج بیداری اسلامی در دنیای امروز، حقیقتی است که فردای نیکی را به امت اسلامی نوید می دهد… امروز برخلاف سی سال پیش، رژیم صهیونیستی دیگر یک هیولای شکست ناپذیری نیست؛ برخلاف دو دهه پیش، امریکا و غرب تصمیم گیران بی چون و چرا در خاورمیانه نیستند… و در نقطه مقابل، حرکت بیداری اسلامی در حال پیشروی و عمق یابی روزافزون است. هرچند، این دیدگاه امیدوارانه -و تیزبینانه- در تمام طول ۲۲ سال زعامت ایشان بر جهان اسلام به خوبی دیده می شد،[۱] اما این بار تفاوت در این بود که پس از این جملات، ایشان رسما آغاز «جهاد» را از سوی ملت های مسلمان و آزاده جهان و بویژه خواص و نخبگان را نوید می‏دادند: این اوضاع امیدبخش و حامل بشارت، باید ما ملت های مسلمان را از سویی مطمئن تر از همیشه، به سوی آیندۀ مطلوب به پیش براند و از سوی دیگر با درس ها و عبرت های خود، هشیارتر از همیشه نگهدارد. این «خطاب عمومی»، بی گمان علمای دینی و رهبران سیاسی و روشنفکران و جوانان را بیش از دیگران، متعهد می سازد و از آنان «مجاهدت و پیشگامی» مطالبه می کند. در عین حال، رهبر معظم انقلاب با اشاره به آیۀ ۱۱۰ سورۀ آل عمران، این مطالبه را خطابی از سوی خدای متعال به «امت اسلامی» و وجه امتیاز و برتری این امت نسبت به امم دیگر مطرح کردند، قرآن کریم، رسا و زنده، ما را مخاطب می سازد: «کنتم خیر امه اخرجت للناس تامرون بالمعروف وتنهون عن المنکر وتومنون بالله». البته با تفسیر متفاوت و بدیعی که از «امر به معروف و امر به منکر» در این بیان، ارائه فرمودند: امت اسلامی در این خطاب عزتمند، پدیدآمده برای بشریت است. هدف از پیدایش این امت، نجات بشر و خیر بشر است.وظیفۀ بزرگ آن هم، فرمان دادن به نیکی و بازداشتن از بدی و ایمان راسخ به خداست. هیچ «معروفی» برتر از نجات ملت ها از چنگال قدرت اهریمنی استکبار و هیچ «منکری» زشت تر از وابستگی و خدمت به مستکبران نیست. نکتۀ مهم و لازم به توجه، اینجاست که بیش از یک ماه از این مطالبه و هدایت صریح «ولی امر مسلمین جهان» نگذشته بود -یعنی ۲۴ آبان ماه تا ۲۶ آذر ماه ۱۳۸۹- که قیام‏های اسلامی و مردمی، یکی پس از دیگری در کشورهای مختلف منطقه آغاز گردید. این کتاب به بررسی این رخداد عظیم و نحوه شکل گیری ان و سخنان بزرگان در این باره می پردازد.

  ۲۶,۰۰۰ ريال
 • اسلام در آفریقا
  ۴۳,۰۰۰ ريال
 • تاریخ تشکیلات در اسلام
  ۱۲۵,۰۰۰ ريال
 • مستشرقات و پیامبر اعطم

  مستشرقات و پیامبر اعطم

  کاب حاضر، رویکردی انتقادی در بررسی برخی دیدگاه های مستشرقان پیرامون پاره ای از حوادث مهم زندگی پیامبر اسلام(ص) می باشد که با هدف تامین متن درسی برای درس «تاریخ اسلام و مستشرقان» در مدارس عالی جامعه المصطفی العالمیه، تدوین یافته است. در این راستا، فصل نخست به مفاهیم کلیدی پژوهش اشاره نموده و به دنبال آن، پس از بررسی پیشینه موضوع، محدودیت های مستشرقان را از نظر سیاسی و فرهنگی تبیین نموده تا زاویه دید آن ها را به بسیاری از مسایل اسلامی، تبیین نماید. در ادامه، شیوه تاریخ نگاری مستشرقان، با الگو قراردادن یکی از مقالات دایره المعارف اسلامی لیدن که از نظر علمی مورد توجه مراکز آکادمیک می باشد ارزیابی شده است. در این میان، مستشرقان برجسته دارای آثار درباره پیامبر اعظم(ص) نیز، معرفی شده اند. در فصول دیگر، دیدگاه های شرق شناسان درباره آیین پیامبر(ص) پیش از بعثت، چگونگی آغاز وحی، امی بودن رسول خدا(ص) و ازدواج های وی، مطرح و نقد و بررسی شده است.

  ۱۱۳,۰۰۰ ريال
 • وهابیت استمراری فکر امویان
  ۴۵,۰۰۰ ريال
 • نخل و نسیم
  ۲۰,۰۰۰ ريال