دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

موسسه امام خمینی    

 • سودای روی دوست

  سودای روی دوست

  این کتاب در صدد است به دو سوال بنیادین پاسخ دهد: ۱- آیا در دوران غیبت، امام عصر را میتوان ملاقات کرد؟ از آنجا که به نظر ما پاسخ سوال مثبت است، بنابراین سوال دیگری مطرح خواهد شد: ۲- چگونه و از چه راهی می توان به دیدار آن حضرت نائل آمد؟ برای توضیح بیشتر در پاسخ به این دو سوال باید گفت: علمای اسلام به ویژه علمای شیعه درباره محبان و ارادتمندانی که از دیرزمان تا به امروز توفیق شرفیابی به محضر مقدس امام زمان (عج) را یافته اند، فراوان نوشته اند و بسیار بحث کرده اند اما درباره راهکارهای عملی دیدار آن ولی معظم الهی تا آنجا که بررسی شده به طور مستقل چیزی یافت نشده و این نوشتار در صدد پاسخ به آن است.

  ۱۹,۰۰۰ ريال
 • الجهاد الاکبر او جهاد النفس
  ۸,۰۰۰ ريال
 • القضیه الفلسطینیه فی احادیث الامام الخمینی
  ۳۰,۰۰۰ ريال
 • رابطه علم ودین
  ۸۰,۰۰۰ ريال
 • راهنمای سیر مطالعاتی آثار آیت الله مصباح
  ۲۲,۰۰۰ ريال
 • رساترین دادخواهی وروشنفکری(شرح خطبه فدکیه) (جلد ۱)
  ۱۷۰,۰۰۰ ريال
 • زلال نگاه  (جلد ۱)
  ۱۸,۰۰۰ ريال
 • سیمای پیامبر اعظم(ع) درآینه نهج البلاغه

  سیمای پیامبر اعظم(ع) درآینه نهج البلاغه

  گزیده: این کتاب، حاصل گفتارهای حضرت استاد درباره پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله است که با هدف ارایه تفسیری بر بخش هایی از سخنان امیرمومنان، حضرت علی علیه السلام درباره نبوت و پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و پاسخ گویی به بخشی از عقاید شبهه افکنان درباره گستره دعوت انبیا سامان یافته است. نوشتار حاضر در ۳ فصل منتشر شده است. فصل نخست این کتاب با پرسش درباره راز بعثت انبیا آغاز می شود و در ادامه می کوشد با توجه به سخنان گران بار امیرمومنان حکمت بعثت پیامبران را واکاوی کند. فراخوان مردم به یادآوری میثاق فطری با خدا، پیوند حکمت بعثت باحکمت آفرینش، راز بعثت پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله ضرورت استمرار دعوت پیامبران و راز ناکامی عقل دردستیابی به برنامه ای سعادت بخش از موضوعات مطرح شده در این فصل است. هم چنین، در این فصل شبهاتی چون: نیازمندی جامعه به پیامبر یا امام جدید، محدودیت دعوت پیامبران و گمراه ماندن انسان ها و نادرستی دعوت پیامبران به دلیل ناکامی آنان در تحقق اهداف خود، مطرح و به آن ها پاسخ داده شده است. در فصل دوم این کتاب به گستره موضوعی دعوت انبیا پرداخته شده است. توصیفی از جهان پیش از بعثت پیامبر و بیان ره آوردهای دنیوی بعثت آن بزرگوار، رابطه سعادت دنیا و سعادت آخرت و تبیین هدف نهایی پیامبران از مباحث این فصل است. شبهه حداقلی و حداکثری بودن دین، شبهه ناسازگاری نکوهش دنیا در مکتب انبیا با مساله سعادت دنیا و شبهه خارج بودن مسایل اجتماعی از حوزه ماموریت انبیا با توجه به ماهیت دعوت آنان (خداپرستی و توحید) در این فصل مطرح و پاسخ داده شده است. فصل سوم و پایانی این کتاب به مساله اسوه بودن پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله اشاره دارد. تبیین معنای اسوه بودن پیامبر صلی الله علیه و آله بیان روش اقتدا به آن حضرت با تاکید بر پرهیز از تکلف در زندگی، بررسی شکایت حضرت علی علیه السلام از انحراف مردم از سنت نبوی، تشریح راز امتحانات دشوار الهی برای بندگان، بیان راز نکوهش دنیا در متون دینی و نیز پاسخ به شبهه ناکارآمدی دین در حل مشکلات جوامع، در این فصل آمده است.

  ۳۱,۵۰۰ ريال
 • صهبای حضور

  صهبای حضور

  کتاب «صهبای حضور» شرح و تفسیری است از علامه مصباح یزدی بر دعای چهل و چهارم صحیفه سجادیه که توسط حجت الاسلام و المسلمین اسدلله طوسی در ۲۷ جلسه تدوین و نگارش یافته است. دعای چهل و چهارم صحیفه سجادیه دعایی است که سیدالساجدین، امام زین العابدین علیه السلام به مناسبت ورود به ماه مبارک رمضان انشاء فرموده اند. آن حضرت این دعا را به صورتی بسیار زیبا و با ترتیبی منطقی و جالب با حمد و ستایش الهی آغاز فرموده و سپس، ضمن بیان معارفی بلند مرتبه در فقرات جداگانه که هر یک با صلوات آغاز می شود، از خدای متعال درخواست هایی کرده اند. استاد مصباح یزدی در مباحث خود درباره بخش های مختلف دعا به تبیین این معارف پرداخته است. از جمله مباحث مطرح در این کتاب می توان به این عناوین اشاره کرد: حقیقت حمد و شکر و تفاوت این دو، بیان عنایت خداوند به شاکران؛ اشتباه اصلی و عامل سقوط شیطان که عامل عمده بدبختی ها و گرفتاری های آدمی نیز می باشد؛ مفهوم «اطاعت» و «عبادت»، حقیقت و هدف عبادت با اشاره به ارتباط دوسویه بنده و خداوند و اهمیت فوق العاده عبادت شبانه؛ هدایت بشر با تاکید بر هدایت عام و خاص و اشاره به ماه رمضان به عنوان یکی از راه های هدایت بشر؛ فضیلت رمضان، ماه خدا، ماه نزول قرآن و راه سعادت، طهارت و خلوص؛ بیان مفهوم «ام الکتاب» و «لوح محفوظ» و حقیقت نزول قرآن بر قلب پیامبر صلی الله علیه وآله ؛ اهمیت و جایگاه قرآن و مساله جاودانگی آن؛ اهمیت شب قدر و ضرورت حضور مستمر حجت الهی در عالم؛ مراتب روزه؛ مفهوم «ریا» و «سمعه» و فلسفه تکالیف الهی با تاکید بر اخلاص در بندگی؛ اهمیت نماز و آثار خشوع قلبی در رفتار؛ انواع انفاق و اهمیت آن در اسلام و اشاره به مفهوم زکات باطنی در کلام امام صادق علیه السلام؛ لزوم توجه به خویشان، ارحام، همسایگان، فقرا؛ اخلاق معاشرت اجتماعی در اسلام؛ تاثیر و تاثر اعمال در یک دیگر؛ فلسفه تضرع و زاری حضرات معصومین علیهم السلام در پیشگاه الهی؛ احساس فقر محض در برابر ذات باری تعالی؛ توحید، الحاد از توحید و عوامل آن؛ موانع قرب خدا؛ اهمیت مراقبه مستمر و راه کارهای نجات از فریب شیطان؛ لوازم استجابت دعا؛ مفهوم «عتق» و «فک رقبه»؛ ورود مومنان به جهنم؛ بهترین شیوه مناجات و تاثیر باور در دعا؛ و... هم چنین با توجه به محوریت صلوات در این دعا، در کنار حمد و ستایش خداوند، یک بخش از این کتاب به اهمیت صلوات بر پیامبر و اهل بیت ایشان صلوات الله علیهم اجمعین و شوون وجودی آنان اختصاص داده شده است.

  ۹۰,۰۰۰ ريال