دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

موسسه جهادی    

 • اردوی جهادی

  اردوی جهادی

  بیانات معظم له در دیدارها منبع گسترده، متنوع و عمیقی از موضوعاتی بود که ما امروز به آن نیاز داریم؛ به همین دلیل در شرح بعضی از واژگان فصل اول که مربوط به کمیته امداد و جهاد سازندگی بود به نمی از یم بسنده شد و در فصل دوم و سوم گزیده ای از این بیانات گنجانده شد. در این دو فصل (صهبای کمیته امداد و صهبای جهاد سازندگی) کلماتی که به نظر می رسید می تواند توجه خواننده را به نکات مهم متن سوق دهد، به صورت پررنگ آورده شده است. اما فصل چهارم حکایتی دگر دارد؛ صهبای تصاویر را با چشم جان باید دید: خواندن بیانات همچنان که موجب روشنی دل می شد، ذهن را نیز به سمت منبعی از جنس دیگر می برد. عکس هایی بدون شرح که خود، شارح صد متن است. گویی این عکس ها زبان گویای متن بودند و دیدن اینها، حظ و بهره را کامل می کرد. حیف بود که چنین عکس هایی جایش در این کتاب خالی باشد. سفر به مناطق عشایری، سفر به روستاهای محروم و دیدارهای مردمی، دیدار با دست اندرکاران کمیته امداد و جهاد سازندگی، دیدار با ایتام، جبهه و جنگ و… گنجاندن عکس ها در متن به دلایل مختلف ممکن نبود؛ از جمله کامل نبودن اطلاعات عکس ها نظیر تاریخ و مکان. حدود هفتاد درصد عکس ها اطلاعاتشان در دسترس بود ولی چون سی درصد بقیه معلوم نبود کجا و کی است نمی شد برای آنها در متن جای مناسبی پیدا کرد. از طرفی حضور عکس ها در متن ممکن بود باعث کوچک تر شدن اندازه آنها بشود که این مطلوب نبود. ازآنجایی که اهمیت عکس ها به اندازه ی خود متن است و در حد ضمیمه و امثالهم نیست، یک فصل مستقل به آنها اختصاص داده شد؛ فصل چهارم. مطلوب این بود که اطلاعات هر عکس زیر آن درج شود، ولی همچنان که گفته شد به خاطر ناقص بودن اطلاعات، ممکن نبود. امید است که در چاپ های بعدی این اطلاعات کامل شوند. ترتیب قرارگیری عکس ها به صورت حدودی بنا بر سیر زمانی، تعیین شد. و در نهایت…

  ۴۲,۰۰۰ ريال
 • ولایت و حکومت: برگرفته از بیانات مقام معظم رهبری

  ولایت و حکومت: برگرفته از بیانات مقام معظم رهبری

  این کتاب شامل مجموعه بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ارتباط با موضوع ولایت و حکومت که از سال ۱۳۵۳ تا ۱۳۹۰ توسط ایشان ایراد شده است. این پراکندگی زمانی، خود به سه بخش اساسی قابل تقسیم است. بخش اول شامل بخشی از سخنرانی‌های پیوسته‌ایست که در ماه مبارک رمضان سال ۱۳۵۳ ایراد شده و«طرح کلی اندیشه‌ اسلامی در قرآن» نام دارد؛ این نامی است که توسط خود ایشان، در همان ایام انتخاب شده است. بخش دوم شامل مجموعه‌ی نماز جمعه‌هاست و بیانات ایشان در خطبه‌هایی که در دوران ریاست جمهوری، در سال‌های ۱۳۶۲ و ۱۳۶۳ و ۱۳۶۶ ایراد شده است. خطبه‌های نماز جمعه حضرت آیت الله خامنه‌ای صرفا بیان اطلاعات مفید نیست، بلکه محفلی است برای تعلیم معارف عمیق اسلامی به عموم مردم. لذا خطبه‌های ایشان، بعضی از ویژگی‌های کلاس‌های درس را با خود به همراه دارد؛ از جمله سلسله‌وار بودن مباحث، دقیق و جزئی به مسائل پرداختن و همچنین دریافت بازخورد از مخاطبان. مباحث متعددی به صورت سلسله‌وار و پیوسته در این خطبه‌ها بیان شده است؛ فرهنگ و رسانه‌ی ملی، اسراف و الگوی مصرف، آزادی‌های جنسی و فساد و تهاجم فرهنگی، آزادی سیاسی و اقتصادی، تاریخ و سیره‌ اهل بیت پیامبر، تقوا و عناوین مختلف دیگر. بخش سوم شامل بعضی سخنرانی‌های پراکنده در دوران ریاست جمهوری و رهبری ایشان است که به خوبی فضاهای خالی بحث را تکمیل کرده‌اند. در دوران رهبری، فرصت‌هایی همچون عید غدیرخم و همچنین دیدار با اعضای مجلس خبرگان، این فرصت را برای ایشان مهیا می‌کرده است که به این مباحث بپردازند.

  ۱۵۰,۰۰۰ ريال
 • شرح صراط
  ۱۰۵,۰۰۰ ريال
 • انسان ۲۵۰ ساله

  انسان ۲۵۰ ساله

  این کتاب شامل ۱۷ فصل است که نحوه چینش عناوین فصل ها به ترتیب تاریخی زندگی ائمه(ع)، از دوران پیامبر اعظم (ص) تا دوره امام جواد (ع)، امام هادی (ع) و امام عسکری (ع) است که بیانات مقام معظم رهبری درباره این سه امام(ع) در یک فصل ارایه شده است. محتوای کتاب «انسان ۲۵۰ ساله» به دنبال انتقال مفهومی متعالی از مسیر و مقصد زندگی مجاهدانه ائمه (ع) است و از این رو، این کتاب بیش از آن که یک کتاب تاریخی صرف باشد، یک فراتحلیل تاریخی است که به جای شرح و تفصیل وقایع زندگی ائمه (ع) نگاهی کل گرایانه به زندگی هر یک معصومین (ع) را با توجه به بستر تاریخی دوره مربوط و در راستای مقصود واحدی که همه این بزرگواران دنبال می کردند، ارایه می دهد. عنوان کتاب عینا برگرفته از کلام مقام معظم رهبری است و بیانگر نوع نگاه ایشان به زندگی سیاسی مبارزاتی ائمه است و علت این نامگذاری بردر مقدمه کتاب به تفصیل از بیانات ایشان تشریح شده است.

  ۸۲,۵۰۰ ريال
 • تا خمینی شهر روایت زندگی مجاهدانه حاج عبدالله والی

  تا خمینی شهر روایت زندگی مجاهدانه حاج عبدالله والی

  کتاب «تا خمینی شهر» که به شرح زندگی و فعالیت مجاهدانه مرحوم عبدالله والی می پردازد، نمونه ای است از شیوه زندگی مجاهدانه در راه خدا که بر مبنای شعارهای جهادی انقلاب اسلامی شکل گرفته است. این کتاب در بخش های مختلف خود روایتی مستند از زندگی خانوادگی و نیز اجتماعی فردی را به تصویرمی کشد که از جهادگران حقیقی برخاسته از انقلاب اسلامی بوده و برای آبادانی منطقه بشاگرد از توابع استان سیستان و بلوچستان و در پی درخواست حضرت امام (ه) در این زمینه، تمام زندگی خود را وقف این مساله می کند. «تا خمینی شهر» حاصل تلاش های محققان موسسه جهادی است که در سه قالب مصاحبه با نزدیکان مرحوم حاج عبدالله والی، بررسی اسناد مکتوب و تصویری شامل فیلم و عکس های برجای مانده از وی تدوین و منتشر شده است.

  ۱۰۰,۰۰۰ ريال
 • قرارگاه های فرهنگی

  قرارگاه های فرهنگی

  این کتاب با محوریت سخنرانی مقام معظم رهبری، در اردیبهشت سال ۱۳۹۲، با موضوع «پشتیبانی و حمایت از تشکل های فرهنگی» تدوین شده است؛ اما برای تنظیم نقشۀ کلی قرارگاه های فرهنگی ضمن حفظ ترتیب نکات آن جلسه، از مطالب و نکات گفته شدۀ معظم له خصوصا در جلسات بخش های مختلف حزب جمهوری اسلامی در سال های اول انقلاب بهره برده است هدف کتاب «قرارگاه های فرهنگی» انتقال دستورالعمل است، آن هم از فرمانده عالی یا عالی ترین فرمانده.

  ۲۰,۰۰۰ ريال
 • میزبانی از بهشت

  میزبانی از بهشت

  این کتاب ماجرای بازدید رهبر معظم انقلاب در سال ۱۳۷۶ از خانواده چند شهید در مشهد را بازگو می‌کند. در این کتاب آمده است: «رهبر انقلاب به خانه پنج خانواده از حق‌داران انقلاب می‌روند، که فرزندانشان را بر سر این حمایت اهدا کرده‌اند. آن گوهر نابی که به دست صهبا رسید، برخی از اطلاعات مربوط به این پنج دیدار است. همین اطلاعات اولیه، مدهوش‌کننده بودند. هر دیداری به فراخور شرایط خانواده و شهدایشان، نمک خاص و نکته‌های زیبای خودش را داشت.

  ۵۷,۰۰۰ ريال
 • دغدغه های فرهنگی

  دغدغه های فرهنگی

  فرهنگ چیست؟ کار فرهنگی چیست؟ دغدغه های فرهنگی از چه نوعی هستند؟ چه راه‌‌هایی برای بهتر شدن فرهنگ وجود دارد؟ دوست دارید کار فرهنگی را چه کسی برای شما باز کند؟ دغدغه های فرهنگی حرف‌های کسی است که تمام عمرش را برای فرهنگ و کار فرهنگی خرج کرده است. حرف کسی است که حاضر است جانش را برای فرهنگ بدهد. شما چی؟ حاضر هستید برای بهتر شدن وضع فرهنگی کشورتان کاری کنید؟ با خواندن این کتاب پاسخ سوالات فرهنگی خود را بیابید.

  ۷۵,۰۰۰ ريال
 • از هراره تا تهران

  از هراره تا تهران

  این کتاب با ارائه سبکی جدید، سعی دارد که ماجرای حضور مقام معظم رهبری در اجلاس سران عدم تعهد سال ۶۵ در کشور زیمبابوه و اتصال این اجلاس به اجلاس سران عدم تعهد تهران از نقش ایشان در معادلات سیاسی جهان پرده بردارد. مقدمه این کتاب خطبه اول نمازجمعه ۷ محرم سال ۶۵ شمسی است که مقام معظم رهبری در آن به مناسبت دهه محرم به تشریح قیام اباعبدالله الحسین(ع) و تبیین ظلم ستیزی و دلایل ایجاد ظلم بر بستر قیام عاشورا می پردازند. کتاب «از هراره تا تهران» در سه بخش اصلی هراره، از هراره تا تهران و تهران تدوین شده است. در بخش هراره حضور مقام معظم رهبری در اجلاس سران عدم تعهد هراره به صورت روزانه و لحظه به لحظه با توجه به اسناد موجود در رسانه های آن زمان روایت شده است. در پایان این بخش هم خطبه دوم نمازجمعه ای که در مقدمه آورده شده که شرح ماوقع سفر به اجلاس سران غیرمتعهدها در هراره توسط خود ایشان است، بیان می شود.

  ۹۳,۰۰۰ ريال