دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

نشر المصطفی    

 • منشور جمهوری اسلامی ایران

  منشور جمهوری اسلامی ایران

  انقلاب اسلامی ایران، مهم ترین پدیده قرن بیستم، و منشا تحولات گسترده در تمامی عرصه های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی جهان است. امام خمینی(ره)، بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران، الگوی حکومتی جدیدی را بر پایه مردم سالاری دینی با محوریت اصل مترقی ولایت فقیه به جهانیان معرفی کرد و موجب رشد روزافزون اسلام گرایی در سراسر جهان و آغازگر تحول اساسی در معادلات بین المللی گردید. امام ...

  ۴۰,۰۰۰ ريال
 • نظام حقوقی اسلام

  نظام حقوقی اسلام

  نگاهی به تاریخ بشر، گویای آن است که روابط اقوام و ملتهای مختلف با یکدیگر، معمولا با درگیری و جنگ توام بوده و کمتر ملتی در گذشته از مصائب جنگ و درگیریهای خونین در امان بوده است. در این زمینه، قوانین و مقرراتی هم که بتواند پدیده جنگ را از صحنه زندگی بشر حذف کند و یا حتی آثار سوء آن را کمتر سازد، وجود نداشته است، و چه مردمان بسیاری که...

  ۱۷۵,۰۰۰ ريال
 • علم الدرایه تطبیقی

  علم الدرایه تطبیقی

  علما و محدثان شیعه و اهل سنت، از نخستین قرون اسلامی برپایی کرسی تدریس حدیث و پژوهش در آن، کوشش بسیار کرده اند که از جمله آن، پرداختن به اصطلاحات حدیثی و تحلیل آن ها می باشد. این کتاب با بیان بیش از یکصد اصطلاح حدیثی با نگاه تطبیقی بین اطلاعات حدیثی شیعه و اهل سنت تدوین شده و شامل حدیث از نظر تعداد راویان، حالات راویان و اوصاف حدیث می باشد که آگاهی از هر یک در ارزیابی و اعتبارسنجی احادیث سودمند است.

  ۷۶,۰۰۰ ريال
 • انقلاب اسلامی ایران زمینه ها و فرایند شکل گیری

  انقلاب اسلامی ایران زمینه ها و فرایند شکل گیری

  هدف کتاب حاضر، آشنایی با زمینه ها و فرایند شکل گیری انقلاب اسلامی ایران است. نویسنده در این نوشتار با تبیین مبانی نظری و فکری انقلاب اسلامی، به تحلیل ریشه ها و زمینه های اعتقادی و تاریخی انقلاب اسلامی ایران و چگونگی شکل گیری آن به رهبری امام خمینی(ره) پرداخته و به تحولات پس از پیروزی آن نیز اشاره نموده است...

  ۳۱,۰۰۰ ريال
 • حفظ موضوعی قرآن کریم (اعتقادات، احکام و اخلاق)

  حفظ موضوعی قرآن کریم (اعتقادات، احکام و اخلاق)

  قرآن محور تعالیم و اعتقادات اسلامی است و مسلمانان با وجود اختلاف در برخی اصول و فروع نسبت به محوریت قرآن اتفاق نظر دارند. در مجامع و نشست‌های علمی اولین و مهم‌ترین استدلال‌ها و استنادها، استدلال‌های قرآنی است و هر قدر عالم دینی به آیات قرآن و مفاهیم آن مسلط‌تر باشد مقبولیت بیشتری دارد. لذا انس با قرآن شرط ابتدایی برای هر مبلغ و عالم دینی است. طلاب پیرو مکتب اهل بیت (ع) نیز به عنوان رهروان واقعی قرآن باید با آیات و موضوعات کتاب وحی مانوس باشند. در این میان آنچه انس با قرآن و آشنایی هر چه بیشتر با آن را برای پیروان مکتب اهل بیت(ع) به ویژه مبلغان و عالمان این مکتب ضروری‌تر می‌نماید هجمه‌های تبلیغی علیه مذهب شیعه است; تهمت‌های ناروایی مانند عدم اعتقاد به اعتبار قرآن و عدم انس با قرآن و اهمیت ندادن به قرآن که اینها باعث می‌شود مسلط بودن و مانوس بودن با مفاهیم و آیات قرآنی توسط پیروان مکتب اهل بیت(ع) اهمیت دو چندان پیدا کند. علاوه بر آن، در نشست‌های علمی و مباحثات دینی علاوه بر قدرت استدلال و تحلیل و بیانات عقلی و منطقی، به نقل آیات و روایات و استناد به متون دینی هم نیاز داریم. با توجه به چنین ویژگی‌ها، پرداختن به حفظ آیات و روایات در موضوعات مختلف امری لازم و ضروری است تا مبلغ و عالم دینی مطالب و تعالیم وحیانی را سریع و بدون اتلاف وقت و بدون نیاز به مراجعه به کتاب‌ها و منابع بخواند و توقع آن است که بسیاری از آیات و روایات را در ذهن داشته باشد. از سوی دیگر حفظ داشتن بسیاری از آیات و روایات به دانش‌پژوه و مبلغ قدرت و روحیه سخن گفتن، بحث نمودن، استدلال کردن و نوشتن می‌دهد.

  ۶۰,۰۰۰ ريال
 • مسائل جدید کلامی و فلسفه دین (۳)

  مسائل جدید کلامی و فلسفه دین (۳)

  طرح و بررسی مسائل علم «کلام جدید» است. ابتدا تعریف و چیستی علم کلام مطرح شده و شاخه‏های نوین دین‏پژوهی به طور اجمالی معرفی شده است. نویسنده در ادامه رهیافت‏های جدید و برهان‏ها و مباحث علمای قدیم را در موضوعات مختلف کلامی از قبیل مفهوم خدا، اثبات وجود خدا، مسئله شر، معجزه، معاد و... مطرح کرده و به نقل نظرات اندیشمندان و نقد برخی از آنها می‏پردازد. علاوه بر موضوعاتی که در کلام قدیم مطرح بوده و در مباحث جدید شکل و محتوایی تازه پیدا کرده‏اند، موضوعاتی مانند چیستی دین، تجربه دینی و ماهیت آن، جاودانگی و... از جمله مباحث نو پدید کلامی است که در این کتاب مطرح شده است.

  ۲۱۰,۰۰۰ ريال
 • تاریخ فلسفه غرب (۱)

  تاریخ فلسفه غرب (۱)

  در عرصه فرهنگ و اندیشه امروز، کتاب های «تاریخ فلسفه» از رونق و جایگاه ویژه ای برخوردار هستند. این امر، خود حاکی از برانگیختگی امید بخش تمایلات فکری نسل جدید و نشان دهنده نوعی اقبال عمومی به «فلسفه» و تاریخ پر فراز و نشیب آن است. توجه به فلسفه، همواره در عمق بخشیدن به فرهنگ و بسط معنا دار فضای تفکر جامعه نقش آفرین بوده است; به عبارتی می توان چنین گفت که حضور فلسفه در عرصه ذهن و زبان مردم، همواره از سطحی نگری و خام اندیشی جلوگیری کرده و مانع از آن شده است که سستی در گفتار و خفت در رای، بنیان های فرهنگ یک جامعه را بنا کنند و آشفتگی و ابتذال، جای فکر و اندیشه را بگیرند. در این میان، اساتید و دانشجویان فلسفه که تماس مستقیمی با اندیشه های فلسفی دارند، در بارور ساختن تفکر و تعمیق و تصحیح انگیزه های اندیشه آفرین افراد جامعه، نقش بسزایی برعهده دارند که ایفای درست آن، تاثیر انکار ناپذیری در رواج حیات فرهنگی جامعه و استوار شدن تفکر در مقابل خام اندیشی و سبک سری خواهد داشت.

  ۳۷,۵۰۰ ريال
 • دستور زبان فارسی

  دستور زبان فارسی

  آگاهی زبان آموز از روابط صرفی و نحوی که جمعا دستور زبان نامیده می شود،او را بر ساخت متون گفتاری و نوشتاری مسلط می کند و به او توانایی تولید ساخت های گفتاری و نوشتاری صحیح می دهد. آموزش ارتباطی زبان دوم که امروزه صورت تکامل یافته شیوه های پیشین زبان آموزی است، اگر چه بر ارتباط تکیه دارد و می گوید: «ارتباط برقرار کنیم تا زبان بیاموزییم»- بر خلاف آنها که می گفتن:«زبان بیاموزید تا ارتباط برقرار کنید»- با این حال، در این روش نیز آموزش تصویر هم چنان جایگاه ویژه خود را دارد. دستور نو که بر اساس نظریه های زبان شناسی تدوین شده، به تحلیل واقعیی ساخت های زبان می پردازد و از هر تجویزی می پرهیزد. این کتاب نیز بر اسلوب دستور نو تدوین شده و به تجزیه و تحلیل ساخت های نوشتاری زبان فارسی امروز می پردازد و از این راه قوانین، دستور زبان فارسی آموزش داده می شود.

  ۳۶,۰۰۰ ريال
 • تمدن و فرهنگ شیعیان افغانستان (از صفویه تا دوره معاصر)

  تمدن و فرهنگ شیعیان افغانستان (از صفویه تا دوره معاصر)

  درباره سرگذشت شیعیان افغانستان، نانوشته های بسیاری وجود دارد؛ البته دلیل آن، به این باز می گردد که شیعیان در گذشته های تاریخی این سرزمین مورد ستم حکومت های آن روزگار قرار گرفته اند و با آنها برخوردهای ناعادلانه ای شده است. بیش از همه، تاریخ، تمدن و فرهنگ پیروان مذهب تشیع انکار می شود و در برخی موارد سکوت مورخان را در پی دارد؛ درحالی که این جامعه، دارای تمدن کهن و فرهنگ غنی بوده که به صورت آثار مکتوب گردآوری نشده است. شگفت انگیزتر اینکه، هویت تاریخی و تمدنی این فرقه، آگاهانه انکار شده است؛ در حالی که شیعیان افغانستان یکی از مولفه های مهم و تاثیرگذار در تمدن و فرهنگ این کشور به شمار می آیند؛ ازاین رو، این نوشتار تاثیرات آنها را در حوزه های علمی، اجتماعی و سیاسی تحت عنوان: «تمدن و فرهنگ شیعیان افغانستان، از صفویه تا دوره معاصر» بررسی می کند. کشور افغانستان در جغرافیای جهان اسلام جایگاه ویژه ای دارد و تنوع مذهبی و اقوام گوناگون آن، سبب دگرگونی ها و تاثیرات مهمی در این سرزمین شده است. شیعیان نیز در این گونه تحولات، نقش بسزایی داشته اند؛ ازاین رو، به گوشه هایی از مشارکت آنان در زمینه های فرهنگ و تمدن، همچنین حوزه های نقش آفرینی آنها اشاره می شود.

  ۴۴,۰۰۰ ريال