دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

نشر جمال    

 • مولای ما عباس

  مولای ما عباس

  در مقدمه این کتاب آمده است: آغاز سخن به نام آفریدگار متعال و سپس درود نامحدود بر آخرین فرستاده او و خاندان پاکش به ویژه باقی‏مانده عترت آن سرور، و بیزاری می جوییم از دشمنانشان. صدها کتاب درباره امام حسین (ع) و قیام عاشورا نوشته شده و در بسیاری از آنها زندگانی حضرت عباس علیه السلام و مقام والای او بررسی شده است. مقتل الحسین، اثر شیخ صدوق‏، از کهن ترین آثاری است که درباره عاشورا نگاشته شده و در آن از حضرت عباس (ع) یاد شده است. متاسفانه این کتاب که شیخ صدوق در خصال از آن یاد کرده از بین رفته است. بیش از ۲۰۰ کتاب در دوران معاصر درباره عباس بن علی (ع) نگاشته شده است که یکی از آنها کتاب مکین الاساس فی احوال مولانا ابی الفضل العباس، اثر آیت الله محمد باقر بیرجندی اعلی الله مقامه است. این کتاب که نسخه‏های جداگانه آن موجود است توسط مولف به کبریت احمر اضافه شده و به عنوان جزء سوم آن شناخته می شود. همین امر باعث گمنامی کتاب شده است. اکنون این کتاب به طور مستقل به چاپ می‏رسد. چاپ سنگی و سربی این کتاب تامدتی پیش مورد استفاده بود. متاسفانه چاپ سربی کتاب سرشار از غلط های چاپی است و چاپ سنگی آن وضعیت بهتری دارد. کتاب حاضر بر اساس چاپ سنگی آن تهیه و تنظیم شده است. مکین الاساس در زمره بهترین آثاری قرار دارد که در شرح احوال حضرت عباس بن امیر المومنین‏علیهما السلام نوشته شده است. کتاب همان گونه که از نام آن پیدا است بنیانی محکم در این زمینه دارد و رساله‏ای پربار و کم حجم است که مطالب سودمندی را در خود جای داده است. مطالب متنوع و سرشار از اطلاعات مختلف در این کتاب کوچک، آن را پر بار ساخته است و می‏توان نمونه‏ای از ذهن وقاد نویسنده را در آن یافت. این رساله با دو قسمت دیگر کبریت احمر چه در شیوه نقل مطالب و چه در نوع مطالب تفاوت هایی دارد که نگارنده این سطور در مقدمه کبریت احمر از آن بحث کرده است؛ اما به طور خلاصه می‏توان گفت: ۱/ تنوع مطالب این رساله بیشتر است؛ ۲/ مطالبی مانند انساب و جغرافیای تاریخی در این رساله وجود دارد که در دو قسمت دیگر وجود ندارد.

  ۳۵,۰۰۰ ريال
 • مدیر موفق

  مدیر موفق

  مدیران در حکومت اسلامی، بار گرانی بر دوش دارند. نظام اسلامی برای اداره یک سازمان، حقوق و وظایفی مشخص کرده که با رعایت آن، کارها به آسانی سامان می گیرد. مدیر موفق کسی است که چگونگی برخورد دینی با کارمندان خود را به خوبی بشناسد و آن را پیاده کند. مدیر موفق با اجرای دستورالعمل های الهی، کارمندان خود را به رفتارهای دینی تشویق می کند و آنان نیز رفتار شایسته ای با ارباب رجوع خواهند داشت. کتاب مدیر موفق برای بیان حقوق و وظایف یک مدیر دلسوز و کاردان است.

  ۸,۵۰۰ ريال
 • داستان های موضوعی

  داستان های موضوعی

  ضرورت تدوین کتب موضوعى جهت استفاده مبلغان و مربیان همواره مورد توجه بوده است . در این اثر ۳۳۹ داستان در چهل موضوع مورد بررسی قرار گرفته و با آیات و احادیث موضوعی و اشعار مربوط متنی خواندنی و جذاب شده است.

  ۳۰,۰۰۰ ريال
 • قصه های دلنشین

  قصه های دلنشین

  شنیدن حکایت‌ها و قصه‌های شیرین حکایتی طولانی به وسعت همه تاریخ آدمی دارد . همه انسان‌ها شنیدن حکایت را دوست دارند و از شنیدن قصه زندگی دیگران لذت می‌برند. از این رو شایسته است که معلمان مربیان نویسندگان و مبلغان از این میل عمومی در جهت اهداف تربیتی و آموزشی خود به درستی استفاده کنند و گنج پر بهای حکایات و قصه‌ها را در مسیر درست آن به کار گیرند. کتاب قصه‌های دلنشین که در‌بردارنده ۲۴۴ حکایت در ۴۰ موضوع است راه استفاده از ذخیره با ارزش قصه‌ها را آسان کرده و از تلفیق حکایات با آیات و احادیث و اشعار متنی جذاب و خواندنی فراهم کرده است. این کتاب را می‌توان جلد دوم داستان‌های موضوعی نیز به شمار آورد.

  ۲۰,۰۰۰ ريال
 • حدیث نور

  حدیث نور

  در این مجموعه خاطراتی درباره اخلاق و سیره زندگی امام خمینی (ره) از زبان نزدیکان، خانواده، شاگردان و دیگران گردآوری شده است .در پایان نیز فهرست موضوعی خاطرات آمده است .برخی موضوعات مربوط به این خاطرات عبارت‌اند از : اهمیت نماز اول وقت، حالات معنوی و روحانی، کرامات، امام و مردم، ساده زیستی، و دوری از اسراف، امام و روحانیت، تواضع امام، هشت سال دفاع مقدس، عدالت، وجوهات، شهدا، فقرا، شجاعت، احترام به بزرگان، نظم، حجاب، مزاح و تفکرات.

  ۱۲,۵۰۰ ريال
 • امید فردا

  امید فردا

  شناخت منجى جهان و عدالت‏‌گستر گیتى، آرزو و امید همه انسان‏های تشنه عدالت و آزادى است . این کتاب با پاسخگویى به ۱۱۰ پرسش اساسى درباره امام زمان(ع)، آشنایى اجمالى و مناسبى در اختیار خوانندگان قرار می‌دهد .

  ۹,۰۰۰ ريال
 • ره توشه مداحان

  ره توشه مداحان

  در محافل مدح و رئای اهل بیت علیهم السلام، عاشقان دلباخته با فضائل اهل بیت علیهم السلام آشنا می شوند و برای پیروی از آن عزیزان به انگیزه های قوی تری دست می یابند. بی تردید هر چه برای این جلسات افزوده شود، تاثیر گذاری آنها نیز افزون خواهد گشت. کتاب «ره توشه مداحان» با هدف خدمت را ذاکران اهل بیت علیهم السلام و حلقه های معرفتی تدوین شده است.

  ۷۵,۰۰۰ ريال
 • شناخت و درمان رفتاری کودکان

  شناخت و درمان رفتاری کودکان

  مطالعه رفتار دانش آموزان از اصول مهم تعلیم و تربیت است. رفتارهای غیرعادی یک دانش آموز از سویی خودش را می رنجاند و از دیگر سو تاثیرهای فراوان بر همکلاسی آنها می گذارد. بیشتر مردم تصور واقع بینانه ای نسبت به کودکان خود ندارند و بر اثر این تصور مبهم و غلط گویا هیچگاه فرزند آنان دچار مشکلات عاطفی و رفتاری نخواهد شد و در برخی موارد فرزند آنها دچار یک رفتار ناهنجاری است که از نظر کارشناسان بسیار مهم و خطرناک است. کتاب شناخت و درمان مشکلات رفتاری کودکان تجربه های نویسنده است که درباره پنج مشکل رفتاری کودکان سخن گفته است. ۱/ بیش فعالی ۲/ ناسازگاری ۳/ پرخاشگری ۴/گوشه گیری ۵/ گنگی انتخابی

  ۷,۰۰۰ ريال
 • گلشن یاران

  گلشن یاران

  در این کتاب ۱۴۸خاطره کوتاه از رزمندگان، شهیدان، جانبازان یا نزدیکان و دوستان گردآوری و چاپ شده است. اگر مردم شریف ایران پس از قرن ها محرومیت، توفیق برافراشتن پرچم اسلام و تشکیل حکومتی بر پایه ی ارزش های اصیل قرآن و عترت به دست آورده باشند همه از برکت مجاهدت و فداکاری های ایثارگران می باشد.

  ۴,۵۰۰ ريال