دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی    

 • جلوه دیدار- نگاهی دیگر به حماسه کربلا

  جلوه دیدار- نگاهی دیگر به حماسه کربلا

  این کتاب حکایت حماسه کربلاست که به زبان فردی واله و سرگردان به نام عبدالله برای جابر بن عبدالله انصاری و غلام وی نقل می گردد. نویسنده کوشیده است که داستان واقعه کربلا را از منطقه صفاح تا کربلا و پس از آن تا اسیری اهل بیت – علیهم السلام – و مجلس یزید، از زبان شخصیت خیالی عبدالله به صورت داستانی و بسیار ساده بیان نماید.

  ۲۲,۰۰۰ ريال
 • دمع السجوم ترجمه کتاب ، نفس المهموم

  دمع السجوم ترجمه کتاب ، نفس المهموم

  کتاب شیخ عباس قمی در مقتل سید الشهدا (ع) می باشد که بر گرفته از حدیث امام‏ صادق ‏(ع) است که فرمود: «نفس المهموم لظلمنا تسبیح و همه لنا عباده و کتمان سرنا جهاد فی سبیل الله‏»: نفس کسی که به خاطر مظلومیت ما اندوهگین شود تسبیح است، اندوه بر ما عبادت است و کتمان و پوشاندن راز ما جهاد در راه خداست. امام صادق‏ (ع‏) سپس‏ فرمود: واجب است که این حدیث با طلا نوشته شود. چون کتاب محدث قمی یادآور مصیبت های اهل بیت است، این نام را برای کتابش برگزیده است. مولف در مقدمه اثرش می نویسد: این را از کتب معتبره فراهم کردم که بر آن اعتماد باید کرد و بدانها استناد باید جست؛ مانند ارشاد، ملهوف علی قتل الطفوف، تاریخ کامل، تذکره خواص الائمه، المناقب، روضه الواعظین، منیرالاءحزان و... اصل کتاب «نفس المهموم» به زبان عربی است که آیه الله شعرانی، این اثر را به فارسی برگردانده و برخی از قصص و نکات و مطالب خواندنی را در ذیل آن آورده است. «دمع السجوم» یا همان «نفس المهموم» مشتمل بر پنج باب است: باب اول مختصری از مناقب امام حسین(ع) و ثواب گریستن بر مصیبت حضرت، باب دوم در ذکر وقایع پس از بیعت مردم با یزید بن معاویه مانند نامه نوشتن مردم کوفه به امام حسین(ع)، شرح حال کمیل بن زیاد، شهادت دو فرزند مسلم بن عقیل، نزول حضرت سیدالشهدا(ع) به کربلا و چگونگی جنگ امام حسین(ع) با یزیدیان و سرانجام شهادت یاران و فرزندان امام(ع) و باب سوم در وقایع پس از شهادت امام حسین(ع) مثل ذکر وقایع عصر عاشورا، ورود اهل بیت(ع) به کوفه و شام می باشد و باب چهارم هم در ذکر عجایبی است که پس از شهادت سیدالشهدا(ع) واقع شد. باب پنجم کتاب هم درباره همسر و فرزندان امام حسین(ع) و فضیلت زیارت حضرت سیدالشهدا(ع) و ستمی است که خلفا بر قبر شریف ایشان روا داشتند. خاتمه کتاب نیز مختصری در شرح حال توابین، خروج مختار و کشته شدن قاتلان امام حسین(ع) به دست وی می باشد. در پایان کتاب نیز مرثیه ای منسوب به حضرت زینب(س) بر پیکر مطهر سیدالشهدا(ع) آورده شده است.

  ۳۳۰,۰۰۰ ريال
 • استاد عشق

  استاد عشق

  کتاب استاد عشق ۱۰ سال پس از درگذشت پروفسور سید محمود حسابی با جمع‌آوری خاطرات شیرین و تلخ زندگی پر فراز و نشیب ایشان که حاصل نشست های شبانه او با فرزندش، ایرج است، به چاپ رسیده؛ تا یاد این معلم عاشق را در ذهن آیندگان جاودانه کند. دکتر حسابی در بازگویی خاطراتش از غربت، جفای پدر، فقر، مهر مادر، عشق همسر، تلاش های بی‌دریغش برای ترویج علم و فرهنگ و رنج‌هایی که نه تنها او را ناامید نکرد، بلکه از او یک انسان بزرگ ساخت، می‌گوید. خواننده در صفحه صفحه این کتاب با این پدر و پسر همراه می‌شود و از عشق بی‌انتهای جاری در روح این استاد بی‌بهره نمی‌ماند و با تمام وجود با رنج‎هایش هم‎درد و با موفقیت‎هایش شاد می‎شود. قصه زندگی ایشان انگیزه‌ای قوی برای جست‌وجوی هر چه بیشتر در دنیای علم را در مخاطب خود به وجود می‌آورد. بزرگترین شاهکار این استاد، عشقی است که به وضوح در هر لحظه زندگیش جریان دارد.

  ۸۰,۰۰۰ ريال