دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

رایگان    (۴۸ کالا موجود است.)

 • سیصد نکته در مدیریت اسلامی (بر اساس تفسیر نور)
  ۲۵,۰۰۰ ريال
 • امر به معروف و نهی از منکر
  موجود نیست
 • بزرگداشت غدیر و عاشورا

  بزرگداشت غدیر و عاشورا

  «بزرگداشت غدیر و عاشورا در سیره و بیان امام رضا علیه السلام» نوشته مهدی صدری(-۱۳۴۷) است. عید غدیر و عزای عاشورا از برترین و ارزشمندترین نمادهای ولایت و برائت و مهم‌ترین تجلی شعائر مذهبی بشمار می‌رود و اهتمام دربزرگداشت و برپاداشتن آن دو وظیفه همگان است. شرائط و موقعیت پیشوایان معصوم علیهم‌السلام هر کدام با دیگری متفاوت بوده و به تبع آن، سیره و روش آنان در رفتارهای اجتماعی یکسان نبوده است. در زمان مامون عباسی موقعیتی پیش آمد که امام هشتم علیه‌السلام به صورت نسبی توانستند به بیان حقایق، تعظیم شعایر و دفاع از آن بپردازند. در منابع روایی و کتب حدیثی آثاری وجود دارد که اهتمام آن امام همام را در مورد «جشن غدیر و عزادارای عاشورا» به خوبی نشان می‌دهد. جزوه‌ای که پیش رو دارید، به منظور نشان دادن مواردی از سیره و بیان سلطان سریر ارتضا حضرت علی بن موسی الرضا علیه‌السلام در این زمینه است که در دو بخش تقدیم می‌شود: بخش اول: بزرگداشت عید غدیر و بیان فضیلت‌های آن بخش دوم: اهمیت عزاداری عاشورا و محرم و آثار و فواید آن

  موجود نیست
 • تا اشکی بریزیم

  تا اشکی بریزیم

  «تا اشکی بریزیم» دربردارنده چهل حدیث در فضیلت عزاداری سیدالشهدا علیه‌السلام به گردآوری و پژوهش مهدی صدری(-۱۳۴۷) است. در یکی از احادیث آمده در این کتاب می‌خوانیم: «سکینه دختر امام حسین علیه‌السلام می‌گوید: پس از شهادت پدرم، جسد او را در آغوش گرفته و از هوش رفتم، شنیدم می‌فرمود: شیعتی ما ان شربتم ری عذب فاذکرونی او سمعتم بغریب او شهید فاندبونی ای شیعیان من! هر گاه که آب گوارا بنوشید از من (لب‌تشنه) یاد کنید. اگر شنیدید کسی غریب است یا شهید شده برای من گریه و ندبه نمایید. سکینه خاتون هراسناک از جای خویش بلند شد ، در حالی که گونه‌هایش مجروح شده بود و بر صورت خویش لطمه می‌زد.»

  موجود نیست
 • جنگ روانی

  جنگ روانی

  جنگ فیزیکی امری کاملا شناخته شده‌است و لازم نیست در موردش بیش تر گفته شود ولی معنی جنگ روانی در دیدگاه‌های بسیاری از مردم ناشناخته مانده‌است. تاریخچه جنگ روانی را می‌توان به سالها پیش و تمدن‌های اولیه یبشر بازگرداند. به زمان جنگ‌ها و مبارزات قبایل و افراد با یکدیگر که علاوه بر عملیات جنگیدن (فیزیکی) از اداها و نمودهای خاصی نیز برای ترساندن حریف استفاده می‌کردند. بی شک بشر این فن را از طبیعت عاریه گرفته و به گسترش آن پرداخته‌است. طبیعت که شامل موجودات غریزی پیرامون انسان می‌شود، با به کاربردن قوانین ساده در دل همدیگر رعب و وحشت ایجاد می‌کردند تا از نابودی خود جلوگیری کنند. جنگ فیزیکی و روانی در بیشتر جنبه‌ها با هم تفاوت دارند ولی در کل اگر بخواهیم آن ها را درست بررسی کنیم، جنگ روانی و جنگ فیزیکی در وجود دشمن با یکدیگر یکسانند. زیرا وجود دشمن (همان نابود کننده ی طبیعی) موجبات انسجام گروه و یا دسته‌ها را فراهم می‌کند تا در برابر دشمن فرضی ایستادگی کنند. ولی در کل جنگ روانی بخشی از جنگ فیزیکی می‌باشد.

  موجود نیست
 • راهنمای درمان دیابت نوع ۱

  راهنمای درمان دیابت نوع ۱

  این کتاب مشتمل بر دستورالعمل‌هایی برای کنترل و درمان بیماری دیابت نوع ۱ و عوارض ناشی از آن است.

  موجود نیست
 • راهنمای حسابداری ملی؛ راهنمای جداول داده_ستانده

  راهنمای حسابداری ملی؛ راهنمای جداول داده_ستانده

  موارد موردبررسی در حسابداری ملی عبارتند از: سطح زندگی و درآمد مردم،میزان پس انداز وسرمایه گذاری ونیز تغییرات ایجاد شده درهر کدام از آنها به واسطه اجرای بعضی سیاست های اقتصادی دولت. بدین ترتیب ،به کمک حسابداری ملی می توان تاثیر به کار گیری سیاست های اقتصادی مختلف را بر سطح زندگی مردم ورشد اقتصادی جامعه سنجید به همین دلیل می توان گفت حسابداری ملی اهمیت زیادی دارد.

  موجود نیست
 • بانک دولتی و غیر دولتی در نظام بانکداری جمهوری اسلامی ایران

  بانک دولتی و غیر دولتی در نظام بانکداری جمهوری اسلامی ایران

  بانک نهادی اقتصادی است که وظیفه‌هایی چون تجهیز و توزیع اعتبارات، عملیات اعتباری، عملیات مالی، خرید و فروش ارز ها، نقل و انتقال وجوه، وصول مطالبات اسنادی و سود سهام مشتریان، پرداخت بدهی مشتریان، قبول امانات، نگهداری سهام و اوراق بهادار و اشیای قیمتی مشتریان، انجام وظیفهٔ قیمومیت و وصایت برای مشتریان، انجام وکالت خریدها و فروش را بر عهده دارند. وظایف بانک مرکزی عبارتست از انتشار اسکناس و تنظیم حجم پول در گردش، نگهداری فلزات گرانبها و ارزهای متعلق به دولت، نگهداری ذخایر قانونی و موجودی نقدی بانک‌های تجاری، ایجاد امکانات اعتباری برای بانک‌های تجاری، انجام دادن عملیات تصفیه حساب بین بانک‌ها، صندوقداری و نمایندگی مالی برای عملیات بانکی دولت، اجرای سیاست پولی و کنترل حجم اعتبارات. این بانک مسوولیت کنترل شبکه بانکی و اداره سیاست پولی ثبات را بر عهده دارد. این بانک، بانک‌های دیگر را در جهت ارائهٔ خدمت و هماهنگی با اقتصاد به فعالیت وامیدارد.

  موجود نیست
 • تدوین و اجرای سیاست مالی در کشورهای تولید کنند نفت

  تدوین و اجرای سیاست مالی در کشورهای تولید کنند نفت

  سیاست مالی عبارت است از سیاست دولت درباره سطح خریدهای دولت، سطح پرداخت‌های انتقالی و ساختار مالیاتی.[۱] در اقتصاد و علوم سیاسی؛ سیاست مالی از دو ابزار درآمد دولت (مالیات) و مخارج دولت (هزینه) برای تاثیر گذاری در اقتصاد استفاده می کند. تغییرات در سطح و ترکیب مالیات و مخارج دولت می تواند متغیرهای زیر را در اقتصاد تحت تاثیر قرار دهد: تقاضای کل و سطح فعالیت های اقتصادی الگوی تخصیص منابع توزیع درآمد سیاست مالی اشاره به استفاده از بودجه دولت برای تاثیر گذاری درفعالیت های اقتصادی دارد.

  موجود نیست