دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

تازه‌های الکترونیک

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

پیشنهاد پاتوق    (۱۱۳ کالا موجود است.)

 • پروانه های پراکنده؛ عربی-فارسی (مجموعه اشعار منسوب به حضرت امام حسین)

  پروانه های پراکنده؛ عربی-فارسی (مجموعه اشعار منسوب به حضرت امام حسین)

  سومین کنگره علمی پژوهشی مهدویت در سال ۱۳۸۹ در اهواز برگزار شد. کتاب حاضر دربرگیرنده مجموعه مقالات ارائه‌شده در این کنگره است. از جمله موضوع این مقالات عبارت‌اند از: شیوه‌ها و شگردهای مدعیان دروغین؛ امام مهدی در آیینه وحی؛ حجت حی؛ لزوم بازنگری در مصادیق علائم ظهور درکتاب امروزین؛ ویژگی‌های شخصی حضرت مهدی(عج) در ادعیه و زیارات و منجی عرفی‌شده در چشم‌انداز مسیحیان صهیونیست‌شده. در لا به لای متون تاریخی از حسین بن علی(علیه السلام) اشعار زیبا و بدیعی باقی مانده است که شیوایی و فصاحت آنهاتبیین کننده ی کمالی از کمالات بی مثال ایشان می باشد،اشعاری که در اوج زیبایی و هنر در بردارنده ی حکمت های متعالی الهی نیز هست. واقعیت این است که درخشش حماسه ی حسینی و تجلی رشادت ایمان حسین(علیه السلام) و یارانش، باعث شده تا بخش هایی از وجوه شخصیت والای ایشان مغفول بماند. در این مجموعه با عنوان انتخابی" پروانه های پراکنده" که دربر گیرنده اشعار منسوب به امام حسین(علیه السلام) است و تاکنون به زبان های فارسی،انگلیسی ترجمه ومنتشر شده است، تلاش شده تا با گرد آوری این اشعار از کتب معتبر و مکتوب، مجالی برای شناخت وجه دیگری از شخصیت والای حسین ابن علی(علیه السلام) پدید آید، مجالی که میتواند به نوعی تبیین کننده احساسات لطیف و تجلی ساز روح بلند و زیبای ایشان باشد.

  ۳۰,۰۰۰ ريال
 • مهاجر کوچک

  مهاجر کوچک

  «مهاجر کوچک» داستان زندگی پسری نوجوان به نام عباس است. نویسنده عباس را در اداره آموزش و پرورش می‌بیند که مردی به نام محمد تلاش می‌کند پس از گذشت هفت ماه از سال تحصیلی، او را در یکی مدارس ثبت نام کند. رییس دفتر مدرسه پرونده پسر را ورق می‌زند و می‌گوید: «این موقع سال؟! اما محمد سرش را به گوش رییس دفتر نزدیک می‌کند و آهسته طوری که صدایش از اتاق بیرون نرود می‌گوید این پسر قصه درازی دارد، جنگ‌زده است، بچه خونین‌شهر است، پدر و مادرش را از دست داده، مدتی آواره بود و حالا پهلوی ما زندگی‌ می‌کند. این اتفاق سبب آشنایی نویسنده با عباس می‌شود. سرشار با عباس دوست می‌شود و از او می‌پرسد کتاب داستان می‌خواند. پسر نوجوان وقتی می‌فهمد که سرشار نویسنده کتاب «اگر بابا بمیرد» است لبخندی بر لبش می‌نشیند و دیگر با او غریبی نمی‌کند. سرشار در این کتاب با بهره‌گیری از راوی اول شخص به‌ بیان سرگذشت عباس می‌پردازد و قصه را با دو روایت به‌پایان می‌رساند؛ راوی اول که خود نویسنده است و راوی دوم که عباس است و به ‌بیان خاطرات خود می‌پردازد. نویسنده داستان زندگی عباس را پیگیری می‌کند و سرانجام آن را می‌نویسد. عباس در اثر حمله عراقی‌ها ابتدا پدرش را از دست می‌دهد و روزهای بعد،‌ وقتی که برای به دست آوردن خبری به مسجد می‌رود، با شروع حمله هوایی در سنگر پناه می‌گیرد. در همین فاصله، خانواده‌اش که در خانه هستند در اثر حمله عراقی‌ها جان خود را از دست می‌دهند. او در جستجوی تنها برادرش قاسم که مجروح شده به تهران می‌آید. نوجوان جنگ‌زده از روزهای سختش می‌گوید و سرشار می‌نویسد که عباس تنها و بی‌امید روزها در گوشه‌ای از چادر می‌نشیند و به آینده نامعلومش فکر می‌کند؛ آینده‌ای که هیچ نقطه روشنی در آن نمی‌بیند. اما چرا... یک نقطه روشن هست؛ نقطه‌ای که آرام آرام، تمام افق آینده را پر می‌کند: برادرش قاسم... اگر قاسم زنده باشد که باید هم باشد به کمک او می‌تواند زندگی را تحمل کند. دو نفری، راحت‌تر می‌توانند با سختی‌های زندگی کنار بیایند.

  ۲۰,۰۰۰ ريال
 • آستانه

  آستانه

  مجموعه شعر «آستانه» که از سی و یک شعر کلاسیک و در قالب‌های مختلف که بیشتر آن غزل است، تشکیل شده که علاوه بر این به همراه هر کدام از اشعار یک کوتاه نوشت مرتبط با مضمون شعر آمده است. اشعار این مجموعه برگزیده جشنواره‌های مختلفی همچون کنگره شعر دفاع مقدس و جایزه ادبی سیدحسن حسینی، جشنواره شعر رضوی، کنگره شعر فاطمی، کنگره شعر غدیر و... است.

  ۸۰,۰۰۰ ريال
 • خلوت شیطانی (خود ارضایی و راه درمان آن)

  خلوت شیطانی (خود ارضایی و راه درمان آن)

  غریزه ی جنسی یکی از غرایزی است که خداوند حکیم برای رشد جسم و روح و نیز دوام نسلها، در وجود انسان قرار داده است.خودارضایی و استمناء یکی از ثمره های منحرف شدن این غریزه از مسیر صحیح خویش است که متاسفانه عده ای از نوجوانان و جوانان به علت آگاهی نداشتن از عواقب و مضرات این عمل به آن گرفتار شده اند. این کتاب در ۶ فصل تنظیم شده است. خودارضایی از منظر قرآن و روایات؛فصل اول این کتاب را تشکیل می دهد. مولف در فصل دوم نیز این گناه و عمل پرضرر را از دیدگاه دانشمندان و متخصصان غربی مورد بررسی قرار داده است. عوامل و زمینه های گرایش به این عمل شوم فصل بعدی است که نویسنده سعی نموده آن را مورد بررسی دقیق قرار دهد. در فصل چهارم ضررهای و زیان های جسمی و روحی خودارضایی بیان شده و در ضمن به شبهاتی و سوالاتی که در مورد این موضوع وجود دارد پاسخ مستدل و علمی داده شده است. نگارنده در فصل پنجم کتاب به تعدادی از نامه ها و درد دل های کسانی که مبتلا به این گناه هستند پرداخته و بالاخره در فصل ششم کتاب سعی شده راه درمان و رهایی از این عمل با ارائه برنامه ای منظم ارائه شود. نکته قابل توجه آن است که مطالب این کتاب فقط برای کسانی که گرفتار این عادت زشت اند؛نیست.بلکه مطالب به گونه ای است که علاوه بر افراد مبتلا؛ مورد استفاده پدر و مادرها و نیز نوجوانان و جوانانی که مبتلا نیستند و دوست دارند هیچ وقت گرفتار نشوند نیز می باشد.

  ۴۶,۰۰۰ ريال
 • نبرد در آسمان

  نبرد در آسمان

  «نبرد در آسمان» که به عنوان کتاب سال ارتش ایران در سال ۹۰ معرفی شد، خاطرات و زندگینامه امیرخلبان سرتیپ فضل الله جاویدنیا را شامل می شود که در مصاحبه با او گردآوری کرده ام. امیر جاویدنیا از خلبانان کارکشته و معروف هواپیمای F-14 در سال‌های دفاع مقدس بوده است.

  ۹۰,۰۰۰ ريال
 • چه کسی خانواده آمریکایی را کشت؟

  چه کسی خانواده آمریکایی را کشت؟

  خشونت در خانواده یک ناهنجاری بزرگ در آمریکاست و به حد بسیار بالا یی رسیده است. تجدد و مدرنیته یکی از دلا یل بروز خشونت در خانواده هاست که متاسفانه از غرب به شرق نیز نفوذ کرده است در جامعه آمریکا هنگامی که مدرن و صنعتی می شوید، وقتی فردگرایی دارید، مدرنیته می گوید که اخلا ق چندان اهمیتی ندارد و بحث بر سر قانون مدنی است در این جاست که می بینیم مدرنیته و تجدد و صنعتی شدن در کنار برکات دارای آفات فراوانی نیز هست. مسائل اخلا قی و مذهبی در خانواده های آمریکایی رنگ باخته و زندگی ماشینی و فردگرایی به گونه ای است که هر فردی تنها به خود و منافع خویش می اندیشد و همین امر سبب بروز اختلا فات زیادی در خانواده می شود. وقتی فردگرایی گسترش یافت، هیچ کس در برابر دیگری گذشت نمی کند و همین امر باعث بروز خشونت می شود.

  ۱۵۰,۰۰۰ ريال
 • کلیله و دمنه

  کلیله و دمنه

  متن این کتاب از متن عبدالعظیم قریب است و از کتاب‌های آیت‌الله حسن‌زاده آملی و مجتبی مینوی استفاده شده است و اختلافات نسخه‌ها در پاورقی ذکر شده است.کلیله و دمنه کتاب اخلاق اجتماعی و فردی است و برای همه افراد مناسب است تا از این مهارت‌ها و آداب و رسوم استفاده کنند. در زمان گذشته گفت‌وگو و بیان انتقاد نسبت به پادشاهان و سلاطین مورد غضب واقع می‌شد و برای اینکه با زبانی شیرین و اثرگذار ارزش‌های اخلاقی مطرح شوند کلیله و دمنه تالیف شد و برخی از سلاطین در حفظ و نگه‌داری آن کوشیده‌اند و این موضوع نشاندهنده ماندگاری این اثر است.

  ۶۰,۰۰۰ ريال
 • معارف اللطائف

  معارف اللطائف

  هدف اصلی از تدوین این کتاب که به همت محمدعلی مجاهدی گردآوری شده، نشان دادن ابعاد بسطی و ذوقی بزرگان دین، عرفای نام آشنای اسلامی و بزرگان بلندآوازه ایرانی است که در هیمنه علمی آنان رنگ باخته و مجال دلربایی پیدا نکرده اند. این اثر، حاوی نمونه های طنزآلود و شوخ طبعی هایی است که در دو بخش تدوین شده است. بخش اول، دربرگیرنده لطایف غالبا منثوری است که به نحوی متاثر از آموزه های دینی، مقوله های عرفانی و نکات عبادی اخلاقی است و ۵۰۰ لطیفه در این بخش آمده است. بخش دوم این کتاب نیز حاوی لطایف غالبا منظومی است که بیشتر جنبه ادبی، اجتماعی و انتقادی و هزلی دارند و طبعا از لطیفه های بخش اول عریان ترند. لطیفه های آمده در این بخش بالغ بر ۴۰۰ نکته است. نویسنده در تدوین این اثر که حاوی نمونه های برگزیده ای از مقوله های مطرح در قلمرو موضوعی شعر طنز است گاهی ناگزیر شده است تا به نقل مطایبات انگشت شماری تن در دهد که طبیعت عفیفی ندارند. محمدعلی مجاهدی که تخلص «پروانه» را برای خود برگزیده است برای تهیه این اثر ۳۹۲ صفحه ای بالغ بر ۳۰۰ منبع و اثر را زیر و رو کرده و از آنها مطالبی را در این کتاب راه داده است که در نوع خود، ژرف نگرانه و کم نظیر است.

  ۶۹,۰۰۰ ريال
 • پیامبر اعظم، پاسخ ها و پیام ها

  پیامبر اعظم، پاسخ ها و پیام ها

  مجموعه پیش رو، برگزیده ای از پرسش هایی می باشد که در محضر پیامبر اعظم (ص) مطرح شده و حضرتش پاسخ داده اند. این پرسش ها پیرامون موضوعات معرفت های ربوبی، درباره پیامبر (ص)، اهل بیت نجات و رستگاری، دوازده سرپرست الهی، مرگ و معاد، فلسفه احکام، نماز و نیاز، ایمان و مومنان، اخلاق و زندگی. ضمیمه ای از پیام های منتخب پیامبر (ص) نیز در انتهای کتاب موجود است.

  ۲۶,۰۰۰ ريال