دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

پیشنهاد پاتوق    (۱۰۸ کالا موجود است.)

 • پروانه های پراکنده؛ عربی-فارسی (مجموعه اشعار منسوب به حضرت امام حسین)

  پروانه های پراکنده؛ عربی-فارسی (مجموعه اشعار منسوب به حضرت امام حسین)

  سومین کنگره علمی پژوهشی مهدویت در سال ۱۳۸۹ در اهواز برگزار شد. کتاب حاضر دربرگیرنده مجموعه مقالات ارائه‌شده در این کنگره است. از جمله موضوع این مقالات عبارت‌اند از: شیوه‌ها و شگردهای مدعیان دروغین؛ امام مهدی در آیینه وحی؛ حجت حی؛ لزوم بازنگری در مصادیق علائم ظهور درکتاب امروزین؛ ویژگی‌های شخصی حضرت مهدی(عج) در ادعیه و زیارات و منجی عرفی‌شده در چشم‌انداز مسیحیان صهیونیست‌شده. در لا به لای متون تاریخی از حسین بن علی(علیه السلام) اشعار زیبا و بدیعی باقی مانده است که شیوایی و فصاحت آنهاتبیین کننده ی کمالی از کمالات بی مثال ایشان می باشد،اشعاری که در اوج زیبایی و هنر در بردارنده ی حکمت های متعالی الهی نیز هست. واقعیت این است که درخشش حماسه ی حسینی و تجلی رشادت ایمان حسین(علیه السلام) و یارانش، باعث شده تا بخش هایی از وجوه شخصیت والای ایشان مغفول بماند. در این مجموعه با عنوان انتخابی" پروانه های پراکنده" که دربر گیرنده اشعار منسوب به امام حسین(علیه السلام) است و تاکنون به زبان های فارسی،انگلیسی ترجمه ومنتشر شده است، تلاش شده تا با گرد آوری این اشعار از کتب معتبر و مکتوب، مجالی برای شناخت وجه دیگری از شخصیت والای حسین ابن علی(علیه السلام) پدید آید، مجالی که میتواند به نوعی تبیین کننده احساسات لطیف و تجلی ساز روح بلند و زیبای ایشان باشد.

  ۳۰,۰۰۰ ريال
 • شبهات جدید قرآنی؛ تاملی در مطالب دکتر سروش درباره قرآن

  شبهات جدید قرآنی؛ تاملی در مطالب دکتر سروش درباره قرآن

  در این اثر سعی شده است شبهات جدید برخی از روشنفکران دینی به‌ویژه دکتر عبدالکریم سروش در مورد وحی، قرآن و تعامل علم و دین مطرح و پاسخ علمی و عقلانی به شبهات مزبور داده شود. نویسنده با توجه به دیدگاه‌های اخیر دکتر سروش در مورد اینکه وحی سخن پیامبر اکرم(ص) بوده و جنبه الهی ندارد و جبرئیل نیز تابعی از شخصیت رسول خدا(ص) بوده و وجود خارجی نداشته بلکه ترسیمی از خیال پیامبر اسلام بوده، به نقد این دیدگاه‌ها پرداخته به شکل قاعده‌مند چنین ادعاهایی را رد کرده و معتقد است که این دعاوی ارزش علمی ندارد. وی سعی دارد از طریق درون دینی و برون‌دینی و همچنین با بهره‌گیری از علوم تجربی و عقلی و به دور از تعصب دلایل الهی بودن وحی را اثبات کرده و شواهد و قرائن متعددی در این زمینه ارایه نماید. وی ضمن بررسی تعامل علم و دین به برخی از تعارض‌های ادعایی بین آن دو اشاره کرده و دیدگاه خاص قرآن به پدیده‌های علمی را بررسی نموده است. وی تاثیرپذیری کامل قرآن از فرهنگ زمانه را نیز مورد نقادی قرار داده و معتقد است اگرچه قرآن حاوی مطالبی علمی است ولی این بدان معنا نیست که این مباحث از بیرون وارد قرآن شده باشد.

  موجود نیست
 • گفتمان مبارزه در اندیشه امام خمینی(ره)
  ۴۷,۰۰۰ ريال
 • بستر آرام هور

  بستر آرام هور

  بستر آرام هور، داستانی است واقعی، با همه فراز و نشیب هایش، با همه شخصیت هایش. اگر چه بسیاری از آنان به شهادت رسیدند... و تعدادی هم هنوز زنده اند. همه فرازهای این داستان، واقعی است، از ماموریت به شهرهای القرنه، العماره، بصره، بغداد و حتی کربلا، تا زیارت بارگاه امام حسین (ع) در دوران اختناق حزب بعث در پوشش قرارگاه سری نصرت. از همه مهم تر، سند حضور شهید علی هاشمی، در قلب مردم هور است؛ تا جایی که پس از پایان جنگ، دریایی به وسعت بستر آرام هور، برای همیشه مزار روح بلند این شهید به حساب آمد. محمودزاده حتی صبر کرد تا اسرای در چنگ حزب بعث آزاد شوند و از آنان نیز یاری گیرد و حتی فرماندهان جنگ نیز به صبر، سفره بستر آرام هور را رنگین از واقعیت کردند.

  ۷۰,۰۰۰ ريال
 • حکایت های هدهد

  حکایت های هدهد

  حضرت سلیمان قادر بود تا زبان حیوانات را بفهمد و به همین خاطر مرغان و پرندگان با او مانوس بودند و از اینکه می توانستند یک هم صحبت و یک هم زبان داشته باشند بسیار خوشحال بودند. حضرت سلیمان پیامبری بود که به زبان حیوانات آگاه بود و هر آنچه که می گفتند می دانست به همین خاطر پرندگان و مرغان او را هم راز و محرم خود می دانستند ، و بسیار مایل بودند تا در بارگاه او باشند .روزی همگی به نزد او آمدند و شروع به هنر نمایی و خود نمایی کردند ، تا بدینوسیله نظر حضرت سلیمان را جلب کنند... کتاب حاضر داستان های کوتاهی از هدهد است.

  ۴۵,۰۰۰ ريال
 • آسیب مهدکودک

  آسیب مهدکودک

  بسیاری از روانشناسان براین عقیده هستند تا جایی که ممکن است فرزند زیر سه و یا چهار سال نباید به مهد برود و علت اینکه همچین توصیه ای می شود آن است که فرآیندی وجود دارد به اسم جدایی تفرد که فرزند تا مدتی وابستگی های ویژه ای به مادر دارد و اگر کنترل این فرآیند تا این سنین دست مادر باشد بهتر است؛‌ فرآیند تربیتی و آموزش بسیاری از آداب و رفتار بهتر است که اختصاصا دست مادر باشد و به همین دلیل توصیه می شود زودتر از سه سال فرزند به مهد فرستاده نشود مگر اینکه مورد خاص و سختی باشد...

  ۱۱۰,۰۰۰ ريال
 • ایران نامه

  ایران نامه

  این کتاب در واقع سفرنامه خانم ناتالینا ایوانوا استاد رشته تاریخ و تمدن ایران در دانشگاه صوفیه بلغارستان است. وی در سال ۱۳۷۵ برای شرکت در دوره دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی به ایران سفر کرده بود. این کتاب اگرچه سفرنامه است اما به هیچ‌رو همانند دیگر سفرنامه‌ها صرفا بیان‌کننده خاطرات سفر و رخدادها و ملاقات‌ها نیست. نگاه او به پدیده‌ها، وقایع، ملاقات‌ها و گفت‌وگوها، نگاهی عمیق و از روی تامل و دقت بسیار و همراه با مقایسه و تطبیق آن با ارزش‌های موجود در فرهنگ‌های دیگر است. نویسنده به مدد مطالعات و تحقیقات گسترده خود چنان فرهنگ، تمدن، و تاریخ ایران را توصیف و تشریح می‌کند که این مطالب علمی همچون رمانی لذت‌بخش و شیرین و گاه دردناک، خواننده را مسحور و مجذوب خود می‌کند. به همین دلیل اگرچه سفرنامه‌ها فقط شامل مشاهدات و قضاوت‌های نویسنده است ولی این سفرنامه یا ایران‌نامه سرشار از اطلاعات و تحلیل‌های علمی است که برپایه مطالعات گسترده مستشرقان تدوین شده است و برای مخاطبان ایرانی و خارجی بسیار مفید می‌تواند باشد.

  ۸۰,۰۰۰ ريال
 • عشق و دلبستگی از منظر عرفان، اخلاق و تربیت اسلامی

  عشق و دلبستگی از منظر عرفان، اخلاق و تربیت اسلامی

  کتاب عشق و دل‌بستگی از منظر عرفان، اخلاق و تربیت اسلامی اثر جناب آقای حجت الاسلام یاسین کمالی وحدت، ضمن تحلیل و تفسیر معنای عشق و محبت، به بیان پیشینه آن در میراث انسانی و اسلامی می‌پردازد. این اثر از دریچه روان‌شناسی و اسلامی و نیز بررسی تطبیقی این دو، ضمن ارائه اصل این دیدگاه، به آسیب‌شناسی مسئله عشق و دل‌بستگی پرداخته است و با توجه به مشکلات و آسیب‌های پیش‌رو، پیشنهادهایی را در جهت حل بحران‌های پدیدآمده ارائه می‌دهد. این اثر تلاش می‌کند با رویکرد معارفی و تاکید بر آموزه‌های قرآن، روایات و میراث اسلامی، برخی دیدگاه‌های رقیب را به نقد بکشد و ضمن آگاهی‌بخشی به خواننده در این حوزه، به جنبه‌های عملی این مسئله نیز توجه کند.

  ۱۳۵,۰۰۰ ريال
 • بررسی تطبیقی آرامش روانی در قرآن و روان شناسی

  بررسی تطبیقی آرامش روانی در قرآن و روان شناسی

  آرامش روانی چون در سطح تظاهرهای فیزیولوژیک برقرار است، با هیچ کدام از دو قسم حزن جمع‌شدنی نیست؛ لذا کسی که آرامش روانی می‌خواهد، باید به هر قیمت که شده «حزن» را از سطح روان خود پاک کند؛ در حالی که حزن پسندیده برای حرکت به سوی ملکوت، محرکی قوی است و حذف آن به رکود روحی می‌انجامد.

  ۱۱۵,۰۰۰ ريال