دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

پیشنهاد پاتوق    (۱۱۱ کالا موجود است.)

 • پروانه های پراکنده؛ عربی-فارسی (مجموعه اشعار منسوب به حضرت امام حسین)

  پروانه های پراکنده؛ عربی-فارسی (مجموعه اشعار منسوب به حضرت امام حسین)

  سومین کنگره علمی پژوهشی مهدویت در سال ۱۳۸۹ در اهواز برگزار شد. کتاب حاضر دربرگیرنده مجموعه مقالات ارائه‌شده در این کنگره است. از جمله موضوع این مقالات عبارت‌اند از: شیوه‌ها و شگردهای مدعیان دروغین؛ امام مهدی در آیینه وحی؛ حجت حی؛ لزوم بازنگری در مصادیق علائم ظهور درکتاب امروزین؛ ویژگی‌های شخصی حضرت مهدی(عج) در ادعیه و زیارات و منجی عرفی‌شده در چشم‌انداز مسیحیان صهیونیست‌شده. در لا به لای متون تاریخی از حسین بن علی(علیه السلام) اشعار زیبا و بدیعی باقی مانده است که شیوایی و فصاحت آنهاتبیین کننده ی کمالی از کمالات بی مثال ایشان می باشد،اشعاری که در اوج زیبایی و هنر در بردارنده ی حکمت های متعالی الهی نیز هست. واقعیت این است که درخشش حماسه ی حسینی و تجلی رشادت ایمان حسین(علیه السلام) و یارانش، باعث شده تا بخش هایی از وجوه شخصیت والای ایشان مغفول بماند. در این مجموعه با عنوان انتخابی" پروانه های پراکنده" که دربر گیرنده اشعار منسوب به امام حسین(علیه السلام) است و تاکنون به زبان های فارسی،انگلیسی ترجمه ومنتشر شده است، تلاش شده تا با گرد آوری این اشعار از کتب معتبر و مکتوب، مجالی برای شناخت وجه دیگری از شخصیت والای حسین ابن علی(علیه السلام) پدید آید، مجالی که میتواند به نوعی تبیین کننده احساسات لطیف و تجلی ساز روح بلند و زیبای ایشان باشد.

  ۳۰,۰۰۰ ريال
 • شبهات جدید قرآنی؛ تاملی در مطالب دکتر سروش درباره قرآن

  شبهات جدید قرآنی؛ تاملی در مطالب دکتر سروش درباره قرآن

  در این اثر سعی شده است شبهات جدید برخی از روشنفکران دینی به‌ویژه دکتر عبدالکریم سروش در مورد وحی، قرآن و تعامل علم و دین مطرح و پاسخ علمی و عقلانی به شبهات مزبور داده شود. نویسنده با توجه به دیدگاه‌های اخیر دکتر سروش در مورد اینکه وحی سخن پیامبر اکرم(ص) بوده و جنبه الهی ندارد و جبرئیل نیز تابعی از شخصیت رسول خدا(ص) بوده و وجود خارجی نداشته بلکه ترسیمی از خیال پیامبر اسلام بوده، به نقد این دیدگاه‌ها پرداخته به شکل قاعده‌مند چنین ادعاهایی را رد کرده و معتقد است که این دعاوی ارزش علمی ندارد. وی سعی دارد از طریق درون دینی و برون‌دینی و همچنین با بهره‌گیری از علوم تجربی و عقلی و به دور از تعصب دلایل الهی بودن وحی را اثبات کرده و شواهد و قرائن متعددی در این زمینه ارایه نماید. وی ضمن بررسی تعامل علم و دین به برخی از تعارض‌های ادعایی بین آن دو اشاره کرده و دیدگاه خاص قرآن به پدیده‌های علمی را بررسی نموده است. وی تاثیرپذیری کامل قرآن از فرهنگ زمانه را نیز مورد نقادی قرار داده و معتقد است اگرچه قرآن حاوی مطالبی علمی است ولی این بدان معنا نیست که این مباحث از بیرون وارد قرآن شده باشد.

  موجود نیست
 • بستر آرام هور

  بستر آرام هور

  بستر آرام هور، داستانی است واقعی، با همه فراز و نشیب هایش، با همه شخصیت هایش. اگر چه بسیاری از آنان به شهادت رسیدند... و تعدادی هم هنوز زنده اند. همه فرازهای این داستان، واقعی است، از ماموریت به شهرهای القرنه، العماره، بصره، بغداد و حتی کربلا، تا زیارت بارگاه امام حسین (ع) در دوران اختناق حزب بعث در پوشش قرارگاه سری نصرت. از همه مهم تر، سند حضور شهید علی هاشمی، در قلب مردم هور است؛ تا جایی که پس از پایان جنگ، دریایی به وسعت بستر آرام هور، برای همیشه مزار روح بلند این شهید به حساب آمد. محمودزاده حتی صبر کرد تا اسرای در چنگ حزب بعث آزاد شوند و از آنان نیز یاری گیرد و حتی فرماندهان جنگ نیز به صبر، سفره بستر آرام هور را رنگین از واقعیت کردند.

  ۷۰,۰۰۰ ريال
 • حکایت های هدهد

  حکایت های هدهد

  حضرت سلیمان قادر بود تا زبان حیوانات را بفهمد و به همین خاطر مرغان و پرندگان با او مانوس بودند و از اینکه می توانستند یک هم صحبت و یک هم زبان داشته باشند بسیار خوشحال بودند. حضرت سلیمان پیامبری بود که به زبان حیوانات آگاه بود و هر آنچه که می گفتند می دانست به همین خاطر پرندگان و مرغان او را هم راز و محرم خود می دانستند ، و بسیار مایل بودند تا در بارگاه او باشند .روزی همگی به نزد او آمدند و شروع به هنر نمایی و خود نمایی کردند ، تا بدینوسیله نظر حضرت سلیمان را جلب کنند... کتاب حاضر داستان های کوتاهی از هدهد است.

  ۴۵,۰۰۰ ريال
 • آسیب مهدکودک

  آسیب مهدکودک

  بسیاری از روانشناسان براین عقیده هستند تا جایی که ممکن است فرزند زیر سه و یا چهار سال نباید به مهد برود و علت اینکه همچین توصیه ای می شود آن است که فرآیندی وجود دارد به اسم جدایی تفرد که فرزند تا مدتی وابستگی های ویژه ای به مادر دارد و اگر کنترل این فرآیند تا این سنین دست مادر باشد بهتر است؛‌ فرآیند تربیتی و آموزش بسیاری از آداب و رفتار بهتر است که اختصاصا دست مادر باشد و به همین دلیل توصیه می شود زودتر از سه سال فرزند به مهد فرستاده نشود مگر اینکه مورد خاص و سختی باشد...

  ۱۱۰,۰۰۰ ريال
 • ایران نامه

  ایران نامه

  این کتاب در واقع سفرنامه خانم ناتالینا ایوانوا استاد رشته تاریخ و تمدن ایران در دانشگاه صوفیه بلغارستان است. وی در سال ۱۳۷۵ برای شرکت در دوره دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی به ایران سفر کرده بود. این کتاب اگرچه سفرنامه است اما به هیچ‌رو همانند دیگر سفرنامه‌ها صرفا بیان‌کننده خاطرات سفر و رخدادها و ملاقات‌ها نیست. نگاه او به پدیده‌ها، وقایع، ملاقات‌ها و گفت‌وگوها، نگاهی عمیق و از روی تامل و دقت بسیار و همراه با مقایسه و تطبیق آن با ارزش‌های موجود در فرهنگ‌های دیگر است. نویسنده به مدد مطالعات و تحقیقات گسترده خود چنان فرهنگ، تمدن، و تاریخ ایران را توصیف و تشریح می‌کند که این مطالب علمی همچون رمانی لذت‌بخش و شیرین و گاه دردناک، خواننده را مسحور و مجذوب خود می‌کند. به همین دلیل اگرچه سفرنامه‌ها فقط شامل مشاهدات و قضاوت‌های نویسنده است ولی این سفرنامه یا ایران‌نامه سرشار از اطلاعات و تحلیل‌های علمی است که برپایه مطالعات گسترده مستشرقان تدوین شده است و برای مخاطبان ایرانی و خارجی بسیار مفید می‌تواند باشد.

  ۸۰,۰۰۰ ريال
 • عفاف گرایی در غرب

  عفاف گرایی در غرب

  کتاب «عفاف گرایی در غرب» در زمره نخستین آثار حوزه اطلاع رسانی مکتوب در زمینه آخرین تحولات و چالش های مغرب زمین به ویژه آمریکا درباره آموزه عفاف و پوشش است. کتاب «عفاف گرایی در غرب» در چهار فصل مخاطبان خود را با مباحث این کتاب آشنا می کند. در فصل نخست کتاب با عنوان «عفت گرایی در سنت مسیحی» مطالبی مانند مغرب زمین پیش از مسیحیت، آموزه مسیحیت: پوشش، عفاف و خویشتن داری جنسی و همچنین چالش ها و نقدها به چشم می خورند. در بخش دوم کتاب با عنوان «لیبرالیسم جنسی؛ ضدیت با عفاف» به طور مفصل درباره لیبرالیسم مطالبی مطرح شده است. همچنین موضوعات دیگری مانند تلقی رایج از انسان، جنبش های فمینیستی، افزایش روابط لیبرال جنسی: افزایش کشتار جنین ها و افزایش روابط لیبرال جسنی: افزایش هزینه برای تک تک افراد منتشر شده است. در بخش سوم کتاب نیز با عنوان «رویکرد جدید عفاف گرا در غرب» مخاطبان می توانند با مطالبی مانند جنبش خویشتن داری جنسی، عوامل موثر بر شکل گیری جنبش خویشتن داری جنسی در غرب، فمینیست های ضد فمینیسم ، موانع موجود بر خویشتن داری جنسی و راهکارهایی برای موفقیت در خویشتن داری جسنی آشنا شوند. فصل چهارم این کتاب به مقوله «بنیان های از دست رفته» اختصاص دارد. داوری در نزاع جنبش خویشتن داری جنسی و مخالفان آن، حق بودن عفاف و پوشش، موانع درونی عفاف از دیدگاه اسلام، موانع بیرونی عفاف از دیدگاه اسلام و بررسی تطبیقی راهکارهای ارایه شده، از جمله مطالب این فصل کتاب اند.

  ۵۰,۰۰۰ ريال
 • مهاجر کوچک

  مهاجر کوچک

  «مهاجر کوچک» داستان زندگی پسری نوجوان به نام عباس است. نویسنده عباس را در اداره آموزش و پرورش می‌بیند که مردی به نام محمد تلاش می‌کند پس از گذشت هفت ماه از سال تحصیلی، او را در یکی مدارس ثبت نام کند. رییس دفتر مدرسه پرونده پسر را ورق می‌زند و می‌گوید: «این موقع سال؟! اما محمد سرش را به گوش رییس دفتر نزدیک می‌کند و آهسته طوری که صدایش از اتاق بیرون نرود می‌گوید این پسر قصه درازی دارد، جنگ‌زده است، بچه خونین‌شهر است، پدر و مادرش را از دست داده، مدتی آواره بود و حالا پهلوی ما زندگی‌ می‌کند. این اتفاق سبب آشنایی نویسنده با عباس می‌شود. سرشار با عباس دوست می‌شود و از او می‌پرسد کتاب داستان می‌خواند. پسر نوجوان وقتی می‌فهمد که سرشار نویسنده کتاب «اگر بابا بمیرد» است لبخندی بر لبش می‌نشیند و دیگر با او غریبی نمی‌کند. سرشار در این کتاب با بهره‌گیری از راوی اول شخص به‌ بیان سرگذشت عباس می‌پردازد و قصه را با دو روایت به‌پایان می‌رساند؛ راوی اول که خود نویسنده است و راوی دوم که عباس است و به ‌بیان خاطرات خود می‌پردازد. نویسنده داستان زندگی عباس را پیگیری می‌کند و سرانجام آن را می‌نویسد. عباس در اثر حمله عراقی‌ها ابتدا پدرش را از دست می‌دهد و روزهای بعد،‌ وقتی که برای به دست آوردن خبری به مسجد می‌رود، با شروع حمله هوایی در سنگر پناه می‌گیرد. در همین فاصله، خانواده‌اش که در خانه هستند در اثر حمله عراقی‌ها جان خود را از دست می‌دهند. او در جستجوی تنها برادرش قاسم که مجروح شده به تهران می‌آید. نوجوان جنگ‌زده از روزهای سختش می‌گوید و سرشار می‌نویسد که عباس تنها و بی‌امید روزها در گوشه‌ای از چادر می‌نشیند و به آینده نامعلومش فکر می‌کند؛ آینده‌ای که هیچ نقطه روشنی در آن نمی‌بیند. اما چرا... یک نقطه روشن هست؛ نقطه‌ای که آرام آرام، تمام افق آینده را پر می‌کند: برادرش قاسم... اگر قاسم زنده باشد که باید هم باشد به کمک او می‌تواند زندگی را تحمل کند. دو نفری، راحت‌تر می‌توانند با سختی‌های زندگی کنار بیایند.

  ۲۰,۰۰۰ ريال
 • آستانه

  آستانه

  مجموعه شعر «آستانه» که از سی و یک شعر کلاسیک و در قالب‌های مختلف که بیشتر آن غزل است، تشکیل شده که علاوه بر این به همراه هر کدام از اشعار یک کوتاه نوشت مرتبط با مضمون شعر آمده است. اشعار این مجموعه برگزیده جشنواره‌های مختلفی همچون کنگره شعر دفاع مقدس و جایزه ادبی سیدحسن حسینی، جشنواره شعر رضوی، کنگره شعر فاطمی، کنگره شعر غدیر و... است.

  ۸۰,۰۰۰ ريال