دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

تازه ها    (۶۷ کالا موجود است.)

 • پسران دوزخ (فرزندان قابیل )

  پسران دوزخ (فرزندان قابیل )

  داستان کتاب، روایت شخصیتی به نام فاطمه یک مبلغ مذهب و مناظره کننده شیعه است که اینک در دست گروهی از داعشی های پیروی ابوبکر البغدادی گرفتار آمده است. او اینک توسط یک دختر شکاک به نام «ام جمیل» مراقبت می شود؛ کسی که سوالاتی درباره مناظره بین فاطمه و «عمه حمیرا» دارد؛ مناظره ای که نهایت آن به خودکشی یا خودسوزی عمه حمیرا به عنوان یک چهره علمی اهل سنت منجر شده است.

  ۱۱۰,۰۰۰ ريال
 • جریان های تصوف در آسیای مرکزی

  جریان های تصوف در آسیای مرکزی

  از نخستین دوره از پیشینه تصوف که به طور سنتی از آن سخن به میان می آید همواره دوره ای نمادین است و نباید در نگاه تاریخی موجب اشتباه گردد. صوفیه در طول تاریخ هزار و اندی ساله خود همواره در پی آن بوده اند تا به گونه ای زنجیره اتصال معنوی خود را از طریق تابعان و صحابه به پیامبر اکرم (ص) برسانند و در جهت رسیدن به این مقصد است که سلسله های سنتی تعلیم صوفیه شکل گرفته است. آنچه در این کتاب بیش از هرچیز مورد بررسی قرار گرفته است این است که تصوف در سده های نخستین هجری رابطه ناگسستنی با زهد و آموزش های اخلاقی داشته که اغلب جداسازی مباحث آن، امکان ناپذیر می نماید و از همین روست که تاریخ تصوف آغازین با تاریخ زهد و اخلاق همراه گشته است. در بررسی تاریخی حاضر با وجود آن که در دوره نخست به گونه ای اجتناب ناپذیر محافل اخلاقی مورد توجه قرار خواهند گرفت اما در گزینش شخصیت های مورد مطالعه سعی بر آن است تا به کسانی پرداخته شود که یا در سلسله های معنوی صوفیه جای گرفته اند یا به نحوی دیگر ارتباط آنان با مسیر شکل گیری تصوف در آسیای مرکزی به اثبات رسیده است.

  ۲۰۰,۰۰۰ ريال
 • بررسی طنز در بوستان

  بررسی طنز در بوستان

  نویسنده در این کتاب تلاش دارد تا طنز حکایت ها و یا داستان های بوستان سعدی را تحلیل و بررسی نموده و آن ها را با انواع معیارها و تعاریف مدرن طنز مورد تطبیق قرار دهد. شعر و فلسفه خاصه در شرق، اغلب اوقات به عوالم انتزاعی می پردازند، اما سعدی شاعری همه جانبه است. حکمت و علوم زمان خود را می داند ولی در عین حال به طرزی استادانه، دانش نظری خود در باب فلسفه و حکمت و عرفان و نظایر این ها را با روابط اجتماعی همراه می سازد.

  ۱۵,۰۰۰ ريال
 • وای فای لذیذ

  وای فای لذیذ

  وای-فای (به انگلیسی: Wi-Fi)، نامی تجاری است که توسط «اتحادیه وای فای (Wi-Fi Alliance)» ثبت شده و علامتی است که این اتحادیه به محصولاتی که مورد تایید این اتحادیه جهت کار در شبکه محلی بی‌سیم تحت استاندارد IEEE802٫۱۱ می‌باشد، اعطا می‌کند. با فناوری اتحادیه «وای فای» ارتباطی با قدرتی بیشتر از بلوتوث ایجاد می‌شود. ارتباط وای-فای بیشتر بر پایه ارتباط شبکه اینترنت به صورت بی‌سیم تاکید می‌کند و همین امر باعث محبوبیت بسیار زیاد آن شده‌است با استفاده از این تکنولوژی به راحتی در مسافرت، هواپیما و یا هتل می‌توان از طریق رایانهٔ همراه به اینترنت متصل شد. وای-فای که همان استاندارد IEEE802٫۱۱ است در مدل‌های ۸۰۲٫۱۱g و ۸۰۲٫۱۱b مورد استفاده قرار می‌گیرد و استاندارد اصلی آن IEEE802.11b است. در این مدل حداکثر سرعت انتقال اطلاعات ۱۱Mbps است و از فرکانس رادیویی ۲/۴ گیگاهرتز استفاده می‌کند. برای سرعت بخشیدن به این استاندارد مدل دیگری نیز به نام ۸۰۲٫۱۱n ایجاد شده که سرعت انتقال را حداقل تا ۲۰۰Mbps افزایش می‌دهد. افزایش سرعت در ۸۰۲٫۱۱n به دلیل استفاده از سیستم‌های چند آنتنه (MIMO)، استفاده هم‌زمان از دو محدوده فرکانسی ۲٫۴ و ۵ گیگاهرتز، و برخی تکنیک‌های خاص در دسترسی محیط (Medium Access-MAC) است. برد وای-فای در حدود ۲۰ متر است. امروزه شخص برای استفاده از این نوع ارتباط بیشتر با موبایل وتبلت‌های خود که دارای این نوع خدمات است استفاده می‌کنند البته اغلب لپ تاب‌های امروزی نیز دارای ان هستند. کسانی که می‌خواهند این را بر روی پی سی کامپیوتر خود داشته باشند باید ابتدا یک مودم وای فای را تهیه کنند. سپس با استفاده از نوعی مودم دیگر که مانند یک سخت‌افزار بر سیستم او نصب می‌شود و توانایی گرفتن امواج را هم دارا می‌شود. برای فعال سازی مودم خود باید به یکی از سازمان‌هایی که ان خط را در اختیار می‌گذارد برود و هزینه مشخصی را بدهد.

  موجود نیست
 • احکام فقهی مورد مبتلا در عتبات عالیات

  احکام فقهی مورد مبتلا در عتبات عالیات

  مولف محترم، آنچه از مسائل فقهی که ممکن است زائر عتبات عالیات در طول سفر با آن مواجه باشد در این کتاب گرد آوری کرده است؛ از جمله: نماز مسافر، نماز جماعت، احکام عزاداری، آداب مسجد و...

  موجود نیست
 • چگونه درباره کتاب هایی که نخوانده ایم حرف بزنیم؟

  چگونه درباره کتاب هایی که نخوانده ایم حرف بزنیم؟

  در فضایی که کتاب خوانی یک فضیلت بی چون و چرا محسوب می شود، سخن گفتن از شیوه های «کتاب نخوانی» ساده نیست. اما هدف این اثر، مدح کتاب نخواندن یا آموزش راهکارهای تظاهر به مطالعه نیست؛ هرچند که در عمل می تواند به این کار نیز بیاید. بلکه هدف مولف، پی یر بایار، استاد دانشگاه «پاریس ۸» که یکی از میراث داران دانشگاه سوربن سابق است، ارائۀ روایتی پست مدرن از کتاب خوانی است. این روایت می گوید تعریف «کتاب خوانی» به عنوان «مطالعۀ کامل و دقیق یک اثر و فهم منظور نویسنده» در اغلب موارد نه تنها مفید نیست، بلکه امکان پذیر هم نیست. کتاب هایی که نمی شناسید، تورق کرده اید، درباره شان شنیده اید یا حتی فراموش کرده اید نیز می توانند در زمرۀ آثاری باشند که بر زندگی شما و فهمتان از دنیای پیرامون اثر گذاشته اند. از متون ادبی، تاریخی یا علمی دوران ساز که بگذریم، شاید برخی متون اصلی دینی نیز نمونه ای شایان از این نوع اثر غیرمستقیم باشند: حتی کسانی که هیچ مواجهۀ مستقیمی با این متون نداشته اند، متاثر از ایده های آن ها هستند. در تحلیل بایار، رابطۀ کتاب ها با سایر نظام های فرهنگی ای سنجیده می شود که جایگاه نهایی محتوای اثر را در ضمیر شخصی و جمعی مردم تعیین می کنند: شایعاتی که پیرامون کتاب شکل می گیرند، ایده هایی که در میان مردم پراکنده می شوند و تعارض هایی که اثر برای خوانندگان مختلف خود پدید می آورد. او اصرار دارد که روابط میان ایده ها چه بسا مهم تر از اصل ایده ها هستند، تا آنجا که فهم جایگاه یک ایده در منظومۀ ایده های موجود، حتی بدون مطالعۀ کامل آن، می تواند تا حدی متناظر با مطالعۀ آن محسوب شود.

  ۱۳۰,۰۰۰ ريال
 • همنام گل های بهاری: نگاهی نو به زندگی و شخصیت پیامبر گرامی (ص)

  همنام گل های بهاری: نگاهی نو به زندگی و شخصیت پیامبر گرامی (ص)

  این کتاب که با نثری روان و قابل فهم و کاربردی به خصوصیات اخلاقی پیامبر (ص) و توصیه های آن حضرت (ص) در زمینه های مختلف پرداخته است، با استفاده از منابع معتبر شیعی و اهل سنت گردآوری شده است. موضوعات متنوع این کتاب علاقمندان به پیامبر را با ویژگیهای انسان کامل آشنا می کنند. «هم نام گل های بهاری» جلد اول از مجموعه چهارده جلدی «سیره کاربردی چهارده معصوم» است که برنده جایزه کتاب سال حوزه شد. در این مجموعه سعی می شود مسایل مختلف زندگی از دیدگاه پیامبر اسلام(ص) بیان شود و هدف این مجموعه پاسخ به این سوال است که در روزگار امروز و برای انسان قرن بیست ویکم چگونه اهل بیت می توانند الگو باشند و چگونه آنها می توانند گرهی از زندگی مردم باز کنند. این سیره کاربردی که بیش از صد موضوع مثل محیط زیست و حقوق مخالفان را شامل می شود، برای جوانان و نوجوانان نوشته شده است.

  ۷۰,۰۰۰ ريال
 • تصور عصر پساتوسعه: مقالاتی درباره توسعه

  تصور عصر پساتوسعه: مقالاتی درباره توسعه

  در سال ۱۹۴۹، هری ترومن، رئیس جمهور آمریکا، هنگام یکی از سخنرانی هایش تاکید کرد که مناطق عقب افتادۀ امروز یکی از اولویت های غرب است: «بیش از نیمی از مردم جهان در شرایطی زندگی می کنند که شانه به شانۀ فاجعه می زند؛ غذایشان ناکافی است، قربانی انواع بیماری هایند، اقتصادشان بدوی و راکد است. فقر آن ها نه تنها برای خودشان مایۀ آسیب و تهدید است، بلکه برای مناطق ثروتمندتر نیز مضر است. برای اولین بار در طول تاریخ بشر، ما به دانش و مهارتی رسیده ایم که بتوانیم آلام این مردمان را تسکین دهیم.» ترومن گفت باید برای مردم صلح طلب دنیا، زندگی بهتری فراهم کرد. رمز آن هم تولید بیشتر است. تولید بیشتر صلح و فراوانی به ارمغان می آورد، اما مستلزم به کار بستن دانش و تکنولوژی های مدرن است. دنیایی آباد، بدون فقر و بی سوادی و خشونت، یک رویای آمریکایی. برنامه های توسعۀ اقتصادی، در نگاه اول، تلاشی عظیم برای «بهبود وضع زندگی» مردم فقیر جهان بود. پیش فرض این برنامه ها تقسیم بندی هایی کلان بین جوامع جهان بود. تقسیم بندی هایی که شناخته شده ترین آن ها دوگانۀ رایج «سنتی» و «مدرن» است.دوگانه های مشابه فراوانی نزد متفکران مختلف، علی الخصوص میان جامعه شناسان صورت بندی شد که هر یک در شکل گیری بسترهای نظریۀ توسعه نقش داشتند. بسترهایی که می گفتند حالت مطلوب یک جامعۀ متمدن نمونه ای از کشورهای اروپای غربی است و بقیۀ جوامع باید مثل آن ها شوند. از این بسترها که بگذریم، خود نظریه های توسعه نیز از نیمۀ قرن بیستم تا امروز، امواج گوناگونی را پشت سر گذاشته اند. در این مجموعه تلاش شده است تا با گزینش مقالاتی کلیدی و شاخص، تاریخ مختصری ارائه شود از اصلی ترین جریان های انتقادی توسعه که طی نیمۀ دوم قرن بیستم، جریان اصلی توسعه را به چالش کشیده اند.

  ۲۵۰,۰۰۰ ريال
 • بر مدار آفتاب؛ ترسیم زندگی بر مدار حیات رضوی

  بر مدار آفتاب؛ ترسیم زندگی بر مدار حیات رضوی

  همگونی زندگی رهبران دینی با مردم، لازمه تربیت و الگوپذیری است؛ زیرا مهم‌ترین بخش تبلیغی یک رهبر، سیره عملی اوست. رفتار و کردار معصومان(علیهم السلام) همچون چراغ و نوری است که زندگی در پرتو شعاع نور ایشان زیبا و فرح‌بخش می‌گردد و پیامبر اکرم و عترت پاک او به عنوان بهترین اسوه و الگو، کانون حیات سعادتمند بشریت‌اند و همگان می‌توانند ابعاد گوناگون زندگی، حتی جزئی‌ترین آن را از سیره و سنت ایشان استخراج کنند و رهنمای حیات خود، از ولادت تا وفات قرار دهند. این اثر در هفت فصل، با ارائه گوشه‌ای مستند روایی و تاریخی از حیات طیبه امام رضا(علیه السلام) در ساحت‌های ارتباط با خدا، حجت خدا، خود، خانه و خانواده، جامعه، بهداشت و جامعه، بر آن است تا سبک زندگی مومنانه را بیان کند تا همگان بر مدار آن، شیوه زیستن را مشق نمایند.

  ۵۵,۰۰۰ ريال