دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

تازه ها    (۹۹ کالا موجود است.)

 • جریان های تصوف در آسیای مرکزی

  جریان های تصوف در آسیای مرکزی

  از نخستین دوره از پیشینه تصوف که به طور سنتی از آن سخن به میان می آید همواره دوره ای نمادین است و نباید در نگاه تاریخی موجب اشتباه گردد. صوفیه در طول تاریخ هزار و اندی ساله خود همواره در پی آن بوده اند تا به گونه ای زنجیره اتصال معنوی خود را از طریق تابعان و صحابه به پیامبر اکرم (ص) برسانند و در جهت رسیدن به این مقصد است که سلسله های سنتی تعلیم صوفیه شکل گرفته است. آنچه در این کتاب بیش از هرچیز مورد بررسی قرار گرفته است این است که تصوف در سده های نخستین هجری رابطه ناگسستنی با زهد و آموزش های اخلاقی داشته که اغلب جداسازی مباحث آن، امکان ناپذیر می نماید و از همین روست که تاریخ تصوف آغازین با تاریخ زهد و اخلاق همراه گشته است. در بررسی تاریخی حاضر با وجود آن که در دوره نخست به گونه ای اجتناب ناپذیر محافل اخلاقی مورد توجه قرار خواهند گرفت اما در گزینش شخصیت های مورد مطالعه سعی بر آن است تا به کسانی پرداخته شود که یا در سلسله های معنوی صوفیه جای گرفته اند یا به نحوی دیگر ارتباط آنان با مسیر شکل گیری تصوف در آسیای مرکزی به اثبات رسیده است.

  ۲۰۰,۰۰۰ ريال
 • بررسی طنز در بوستان

  بررسی طنز در بوستان

  نویسنده در این کتاب تلاش دارد تا طنز حکایت ها و یا داستان های بوستان سعدی را تحلیل و بررسی نموده و آن ها را با انواع معیارها و تعاریف مدرن طنز مورد تطبیق قرار دهد. شعر و فلسفه خاصه در شرق، اغلب اوقات به عوالم انتزاعی می پردازند، اما سعدی شاعری همه جانبه است. حکمت و علوم زمان خود را می داند ولی در عین حال به طرزی استادانه، دانش نظری خود در باب فلسفه و حکمت و عرفان و نظایر این ها را با روابط اجتماعی همراه می سازد.

  ۱۵,۰۰۰ ريال
 • احکام فقهی مورد مبتلا در عتبات عالیات

  احکام فقهی مورد مبتلا در عتبات عالیات

  مولف محترم، آنچه از مسائل فقهی که ممکن است زائر عتبات عالیات در طول سفر با آن مواجه باشد در این کتاب گرد آوری کرده است؛ از جمله: نماز مسافر، نماز جماعت، احکام عزاداری، آداب مسجد و...

  موجود نیست
 • چگونه درباره کتاب هایی که نخوانده ایم حرف بزنیم؟

  چگونه درباره کتاب هایی که نخوانده ایم حرف بزنیم؟

  در فضایی که کتاب خوانی یک فضیلت بی چون و چرا محسوب می شود، سخن گفتن از شیوه های «کتاب نخوانی» ساده نیست. اما هدف این اثر، مدح کتاب نخواندن یا آموزش راهکارهای تظاهر به مطالعه نیست؛ هرچند که در عمل می تواند به این کار نیز بیاید. بلکه هدف مولف، پی یر بایار، استاد دانشگاه «پاریس ۸» که یکی از میراث داران دانشگاه سوربن سابق است، ارائۀ روایتی پست مدرن از کتاب خوانی است. این روایت می گوید تعریف «کتاب خوانی» به عنوان «مطالعۀ کامل و دقیق یک اثر و فهم منظور نویسنده» در اغلب موارد نه تنها مفید نیست، بلکه امکان پذیر هم نیست. کتاب هایی که نمی شناسید، تورق کرده اید، درباره شان شنیده اید یا حتی فراموش کرده اید نیز می توانند در زمرۀ آثاری باشند که بر زندگی شما و فهمتان از دنیای پیرامون اثر گذاشته اند. از متون ادبی، تاریخی یا علمی دوران ساز که بگذریم، شاید برخی متون اصلی دینی نیز نمونه ای شایان از این نوع اثر غیرمستقیم باشند: حتی کسانی که هیچ مواجهۀ مستقیمی با این متون نداشته اند، متاثر از ایده های آن ها هستند. در تحلیل بایار، رابطۀ کتاب ها با سایر نظام های فرهنگی ای سنجیده می شود که جایگاه نهایی محتوای اثر را در ضمیر شخصی و جمعی مردم تعیین می کنند: شایعاتی که پیرامون کتاب شکل می گیرند، ایده هایی که در میان مردم پراکنده می شوند و تعارض هایی که اثر برای خوانندگان مختلف خود پدید می آورد. او اصرار دارد که روابط میان ایده ها چه بسا مهم تر از اصل ایده ها هستند، تا آنجا که فهم جایگاه یک ایده در منظومۀ ایده های موجود، حتی بدون مطالعۀ کامل آن، می تواند تا حدی متناظر با مطالعۀ آن محسوب شود.

  ۱۳۰,۰۰۰ ريال
 • همنام گل های بهاری: نگاهی نو به زندگی و شخصیت پیامبر گرامی (ص)

  همنام گل های بهاری: نگاهی نو به زندگی و شخصیت پیامبر گرامی (ص)

  این کتاب که با نثری روان و قابل فهم و کاربردی به خصوصیات اخلاقی پیامبر (ص) و توصیه های آن حضرت (ص) در زمینه های مختلف پرداخته است، با استفاده از منابع معتبر شیعی و اهل سنت گردآوری شده است. موضوعات متنوع این کتاب علاقمندان به پیامبر را با ویژگیهای انسان کامل آشنا می کنند. «هم نام گل های بهاری» جلد اول از مجموعه چهارده جلدی «سیره کاربردی چهارده معصوم» است که برنده جایزه کتاب سال حوزه شد. در این مجموعه سعی می شود مسایل مختلف زندگی از دیدگاه پیامبر اسلام(ص) بیان شود و هدف این مجموعه پاسخ به این سوال است که در روزگار امروز و برای انسان قرن بیست ویکم چگونه اهل بیت می توانند الگو باشند و چگونه آنها می توانند گرهی از زندگی مردم باز کنند. این سیره کاربردی که بیش از صد موضوع مثل محیط زیست و حقوق مخالفان را شامل می شود، برای جوانان و نوجوانان نوشته شده است.

  ۷۰,۰۰۰ ريال
 • بر مدار آفتاب؛ ترسیم زندگی بر مدار حیات رضوی

  بر مدار آفتاب؛ ترسیم زندگی بر مدار حیات رضوی

  همگونی زندگی رهبران دینی با مردم، لازمه تربیت و الگوپذیری است؛ زیرا مهم‌ترین بخش تبلیغی یک رهبر، سیره عملی اوست. رفتار و کردار معصومان(علیهم السلام) همچون چراغ و نوری است که زندگی در پرتو شعاع نور ایشان زیبا و فرح‌بخش می‌گردد و پیامبر اکرم و عترت پاک او به عنوان بهترین اسوه و الگو، کانون حیات سعادتمند بشریت‌اند و همگان می‌توانند ابعاد گوناگون زندگی، حتی جزئی‌ترین آن را از سیره و سنت ایشان استخراج کنند و رهنمای حیات خود، از ولادت تا وفات قرار دهند. این اثر در هفت فصل، با ارائه گوشه‌ای مستند روایی و تاریخی از حیات طیبه امام رضا(علیه السلام) در ساحت‌های ارتباط با خدا، حجت خدا، خود، خانه و خانواده، جامعه، بهداشت و جامعه، بر آن است تا سبک زندگی مومنانه را بیان کند تا همگان بر مدار آن، شیوه زیستن را مشق نمایند.

  ۵۵,۰۰۰ ريال
 • راهنمای کنترل گزش جانوران زهر مار

  راهنمای کنترل گزش جانوران زهر مار

  تاکنون حدود ۱۵۰۰ گونه عقرب شناسایی شده است که در تمام قاره ها پراکنده اند و این پراکندگی در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری بیشتر است .

  موجود نیست
 • ماه تمام من

  ماه تمام من

  این کتاب در ۱۴ فصل با نام چهارده هلال بیانگر زوایایی از زندگی قمر بنی هاشم (ع) است.

  ۵۰,۰۰۰ ريال
 • قصه های علمی؛ لانه (۱) (جلد ۱)

  قصه های علمی؛ لانه (۱) (جلد ۱)

  «لانه» نوشته محمدرضا شمس( -۱۳۳۶) و به تصویرگری پژمان رحیمی‌زاده، جلد ۱ از مجموعه کتاب‌های قصه‌های علمی است و به انواع لانه‌ها در زندگی جانداران می‌پردازد.

  موجود نیست