دسته بندی

سبد خرید  

هیچ محصولی ثبت نشده

هزینه پستی 0ريال
مجموع 0ريال

اتمام خرید

تازه‌های الکترونیک

نماد اعتماد اینترنتی نماد ساماندهی

تازه ها    (۷۰ کالا موجود است.)

 • زیبایی شناسی و مسائل هنر از دیدگاه ابوحیان توحیدی

  زیبایی شناسی و مسائل هنر از دیدگاه ابوحیان توحیدی

  زیبایی‌شناسی مجموعه روش‌ها و ابزارهای معرفتی است که به کمک آن می‌توان جهت‌گیری و گرایش انسان در برابر پدیده‌های جهان و جامعه را در چارچوب عقاید دینی بررسی کرده و آن را به صورت‌های مختلف، از رفتار روزانه تا انواع هنرها بیان کند. بنابراین اگر بخواهیم مفهوم زیبایی را در هر جامعه بررسی کنیم باید مجموعه روابط اجتماعی و فرهنگی را که نتیجه تکامل اجتماعی و تاریخی ‌آن جامعه است مطالعه نماییم. این تکامل نیز به نوبه خود با تاریخ، فرهنگ، سیاست، اقتصاد، آداب و رسوم و نظام اخلاقی و فکری و زیبایی‌شناسی آن جامعه مرتبط است. نویسنده معتقد است آنچه که در کشورهای عربی و اسلامی درباره علم زیبایی‌‌شناسی مطرح شده همگی ترجمه یا متاثر از اندیشه‌های غربی در این زمینه است. وی تلاش کرده است با بررسی اندیشه‌ها و آثار «ابوحیان توحیدی» ادیب و فیلسوف قرن چهارم هجری اصول دانش زیبایی‌شناسی عربی را تحلیل کند. نویسنده حاصل مطالعاات خود را در این کتاب به یک مقدمه و پنج فصل تقسیم کرده است. در بخش مقدمه رابطه زیبایی‌‌شناسی با زندگی اجتماعی و اصول و مبانی اخلاقی، دینی و فرهنگی بررسی شده است. فصل اول نظریه معرفت و ماهیت زیبایی در اندیشه‌های «توحیدی» را بررسی کرده است. در فصل دوم نظریه‌ها و دیدگاه‌های «توحیدی» درباره ‌آفرینش هنری و رابطه میان «الهام و عمل» و «الهام و خلق اثری هنری» مورد مطالعه قرار گرفته است. در فصل سوم ذوق زیبایی‌شناختی «توحیدی» چه در زمینه درک زیبایی و چه در زمینه واکنش به آن، مورد بحث قرار گرفته است. فصل چهارم انواع هنرها از دیدگاه «توحیدی» و موضوع وحدت هنرها را بررسی می‌کند. فصل پنجم ادبیات و مسائل زیبایی‌شناسانه آن از دیدگاه «توحیدی» بررسی شده است.

  ۱۰۰,۰۰۰ ريال
 • مهاجر کوچک

  مهاجر کوچک

  «مهاجر کوچک» داستان زندگی پسری نوجوان به نام عباس است. نویسنده عباس را در اداره آموزش و پرورش می‌بیند که مردی به نام محمد تلاش می‌کند پس از گذشت هفت ماه از سال تحصیلی، او را در یکی مدارس ثبت نام کند. رییس دفتر مدرسه پرونده پسر را ورق می‌زند و می‌گوید: «این موقع سال؟! اما محمد سرش را به گوش رییس دفتر نزدیک می‌کند و آهسته طوری که صدایش از اتاق بیرون نرود می‌گوید این پسر قصه درازی دارد، جنگ‌زده است، بچه خونین‌شهر است، پدر و مادرش را از دست داده، مدتی آواره بود و حالا پهلوی ما زندگی‌ می‌کند. این اتفاق سبب آشنایی نویسنده با عباس می‌شود. سرشار با عباس دوست می‌شود و از او می‌پرسد کتاب داستان می‌خواند. پسر نوجوان وقتی می‌فهمد که سرشار نویسنده کتاب «اگر بابا بمیرد» است لبخندی بر لبش می‌نشیند و دیگر با او غریبی نمی‌کند. سرشار در این کتاب با بهره‌گیری از راوی اول شخص به‌ بیان سرگذشت عباس می‌پردازد و قصه را با دو روایت به‌پایان می‌رساند؛ راوی اول که خود نویسنده است و راوی دوم که عباس است و به ‌بیان خاطرات خود می‌پردازد. نویسنده داستان زندگی عباس را پیگیری می‌کند و سرانجام آن را می‌نویسد. عباس در اثر حمله عراقی‌ها ابتدا پدرش را از دست می‌دهد و روزهای بعد،‌ وقتی که برای به دست آوردن خبری به مسجد می‌رود، با شروع حمله هوایی در سنگر پناه می‌گیرد. در همین فاصله، خانواده‌اش که در خانه هستند در اثر حمله عراقی‌ها جان خود را از دست می‌دهند. او در جستجوی تنها برادرش قاسم که مجروح شده به تهران می‌آید. نوجوان جنگ‌زده از روزهای سختش می‌گوید و سرشار می‌نویسد که عباس تنها و بی‌امید روزها در گوشه‌ای از چادر می‌نشیند و به آینده نامعلومش فکر می‌کند؛ آینده‌ای که هیچ نقطه روشنی در آن نمی‌بیند. اما چرا... یک نقطه روشن هست؛ نقطه‌ای که آرام آرام، تمام افق آینده را پر می‌کند: برادرش قاسم... اگر قاسم زنده باشد که باید هم باشد به کمک او می‌تواند زندگی را تحمل کند. دو نفری، راحت‌تر می‌توانند با سختی‌های زندگی کنار بیایند.

  ۲۰,۰۰۰ ريال
 • پسران دوزخ (فرزندان قابیل )

  پسران دوزخ (فرزندان قابیل )

  داستان کتاب، روایت شخصیتی به نام فاطمه یک مبلغ مذهب و مناظره کننده شیعه است که اینک در دست گروهی از داعشی های پیروی ابوبکر البغدادی گرفتار آمده است. او اینک توسط یک دختر شکاک به نام «ام جمیل» مراقبت می شود؛ کسی که سوالاتی درباره مناظره بین فاطمه و «عمه حمیرا» دارد؛ مناظره ای که نهایت آن به خودکشی یا خودسوزی عمه حمیرا به عنوان یک چهره علمی اهل سنت منجر شده است.

  ۱۱۰,۰۰۰ ريال
 • عشق ماندگار

  عشق ماندگار

  اصول اساسی و پایه ای وجود دارد که باید فراگرفته شود و به آنها عمل شود تا بتوانیم روابطی عاشقانه، دوستانه و همکارانه با دیگران داشته باشیم. وقتی این هدف محقق شود، توازن و هماهنگی در رابطه تقریبا تضمین شده است. در کتاب عشق ماندگار این اصول به همراه یک سری مثالهای زندگی واقعی و تمرین های کاربردی، آورده شده است تا به شما در این فرآیند کمک کند. این کتاب حاصل بیش از ۲۰ سال تحقیق و پژوهش در زمینه علم مشاوره و تجربیات عملی در زمینه مشاوره درمانی زوج ها است و توصیه های آن همگی در طول زمان با موفقیت آزمایش خود را پس داده اند.

  ۴۵,۰۰۰ ريال
 • جریان های تصوف در آسیای مرکزی

  جریان های تصوف در آسیای مرکزی

  از نخستین دوره از پیشینه تصوف که به طور سنتی از آن سخن به میان می آید همواره دوره ای نمادین است و نباید در نگاه تاریخی موجب اشتباه گردد. صوفیه در طول تاریخ هزار و اندی ساله خود همواره در پی آن بوده اند تا به گونه ای زنجیره اتصال معنوی خود را از طریق تابعان و صحابه به پیامبر اکرم (ص) برسانند و در جهت رسیدن به این مقصد است که سلسله های سنتی تعلیم صوفیه شکل گرفته است. آنچه در این کتاب بیش از هرچیز مورد بررسی قرار گرفته است این است که تصوف در سده های نخستین هجری رابطه ناگسستنی با زهد و آموزش های اخلاقی داشته که اغلب جداسازی مباحث آن، امکان ناپذیر می نماید و از همین روست که تاریخ تصوف آغازین با تاریخ زهد و اخلاق همراه گشته است. در بررسی تاریخی حاضر با وجود آن که در دوره نخست به گونه ای اجتناب ناپذیر محافل اخلاقی مورد توجه قرار خواهند گرفت اما در گزینش شخصیت های مورد مطالعه سعی بر آن است تا به کسانی پرداخته شود که یا در سلسله های معنوی صوفیه جای گرفته اند یا به نحوی دیگر ارتباط آنان با مسیر شکل گیری تصوف در آسیای مرکزی به اثبات رسیده است.

  ۲۰۰,۰۰۰ ريال
 • مردان روزنامه خوان هستند و زنان...؟!

  مردان روزنامه خوان هستند و زنان...؟!

  در این کتاب، با اشاره به ویژگی‌های زنان و مردان، داستان‌هایی واقعی درباب زندگی تبیین می‌شود .مولف ضمن بازگویی هر داستان، رهنمودهایی برای رفع مشکلات و مسائل زندگی به دست می‌دهد . آیا دلتان می‌خواست قباله‌ی ازدواجتان برچسب احتیاط داشت؟ بیشتر مردم دلشان می‌خواست. این کتاب به زوجهای جوان و حتی زوج‌های کارکشته کمک می‌کند تا تفاوت‌های یکدیگر را بپذیرند و حتی از آن لذت ببرند. هر زن یا شوهری گاهی احساس می‌کند تمام توقعاتش در زندگی زناشویی برآورده نمی‌شود. در این کتاب، نویسنده با شرح ماجراها و مثال‌هایی از زندگی واقعی زوج‌ها، زندگی زناشویی شما را بنا بر آنچه خدا صلاح دانسته است متحول می‌کند.

  ۱۱۰,۰۰۰ ريال
 • آبنبات هل دار

  آبنبات هل دار

  گویندۀ داستان «آبنبات هل‌دار» راوی قهرمانی است که با فاصلۀ زمانی از اصل رویدادها، اکنون از زاویۀ دید درونی، اتفاق‌ها و ماجراهای مربوط را نقل می‌کند. از این منظر و با توجه به توضیح ابتدایی کتاب در مورد واقعی نبودن داستان «آبنبات هل‌دار»، به نظر می‌رسد مولف از خاطره‌گونگی داستان به طور ماهرانه‌ای به عنوان یک تمهید در ایجاد باورپذیری این روایت بهره برده است؛ به طوری که فضای نوستالوژیک و خاطره‌انگیز داستان که سرشار از عناصر آشنای دهۀ شصت، اعم از سریال‌ها، فیلم‌های سینمایی و کارتونی... و حتی شایعات این دهه چون وجود درصدی از طلا در سکه‌های پنج تومانی است به علاوه لحن صمیمی و سادۀ راوی در بستر طنز ملایم اما موثر این داستان، همراهی پیوستۀ مخاطب را تا انتهای داستان با «مهرداد صدقی» در پی دارد.

  ۱۵۰,۰۰۰ ريال
 • ترجمه اللهوف علی قتلی الطوف

  ترجمه اللهوف علی قتلی الطوف

  لهوف درباره رخدادهایى است که به حادثه کربلا منتهى شده ، همچنین اصل جنگ و رخدادهاى بعدى آن. کتاب «لهوف» ابن طاوس اختصار و اشتهار را با هم جمع کرده و در نزد علماى برجسته شیعه جایگاه مهمى براى خودش باز کرده است به طورى که شهید محراب آیت الله سید محمد على قاضى تبریزى مى فرماید: «کتاب لهوف سید ابن طاوس - رحمه الله علیه - نقلیاتش بسیار مورد اعتماد است و در میان کتب مقاتل کتاب مقتلى به اندازه اعتبار و اعتماد به آن نمى رسد و در اطمینان بر آن کتاب در ردیف اول کتب معتبره مقاتل قرار گرفته است.»

  ۸۵,۰۰۰ ريال
 • ماه تمام من

  ماه تمام من

  این کتاب در ۱۴ فصل با نام چهارده هلال بیانگر زوایایی از زندگی قمر بنی هاشم (ع) است.

  ۵۰,۰۰۰ ريال